wibako

Problem z JCB 4CX

Problem z JCB 4CX

Postprzez emonix » 02 Lis 2010 10:19

Witam. Mój problem wygląda następująco.. W mojej koparce od czasu do czasu zapala się jakaś czerwona kontrolka i komputer wydaje dziwny sygnał dzwiękowy "pisk", kiedy wyłączam silnik i włączam ponowni problem znika, ale za jakieś np. 10 min znowu to samo.. Tak było wcześniej teraz to nawet co 5 min a może częściej.. W związku z zaistniałym problemem chciałbym wezwać serwisanta JCB, lecz nie wiem kto mógłby się tym fachowo zająć, szukałem troche w google, ale nic nie znalazlem w okolicach. Może ktoś z was poleci mi kogoś na Podlasiu? Ewentualnie w warmińsko-mazurskim, nie dalej jak 200km od Suwałk.

emonix
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 04 Sie 2010 17:35
  • Miejscowość: Suwałki

Reklama

simmet

Postprzez bartifeeli » 02 Lis 2010 12:32

Jaka kontrolka sie zapala - jak wygląda? Moze masz odstojnik zasyfiony? Popatrz czy w szklance nie ma za duzo syfu.
Od razu serwis?? Chcesz sie szybko kasy pozbyć? Pokombinuj troche sam ;)
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Postprzez emonix » 02 Lis 2010 17:56

Na tej kontrolce widnieje termometr i naczynie jakieś. Myślałem ze może płynu w chłodnicy jest mało, ale jest ok.

emonix
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 04 Sie 2010 17:35
  • Miejscowość: Suwałki

Postprzez bartifeeli » 02 Lis 2010 18:48

Grzeje ci sie plyn w ukl chlodzenia! Zdejmij atrape i wyczysc dokladnie chlodnice (wszystkie trzy pryz okazji) a jeśli to nie pomorze, to sprawdz czy masz pasek klinowy wiatraka w porządku lub wymień termostat ;)

Jest jeszcze jedna kontrolka z termometrem obok ktorego jest zębatka i w srodku kropelka - to jest temp oleju w skrzyni.

instrukcja obsługi, strona 38 ;)
Image
Ostatnio edytowany przez bartifeeli, 03 Lis 2010 09:47, edytowano w sumie 1 raz
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Postprzez emonix » 03 Lis 2010 09:16

Dzięki Stary! :) Sprawdze to o czym napisałeś.

BTW. Nie wiesz skąd mogę sciągnąć DTR / Instrukcję obsługi w języku polskim?

emonix
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 04 Sie 2010 17:35
  • Miejscowość: Suwałki

Postprzez bartifeeli » 03 Lis 2010 09:52

Jest tutaj w dziale Download ale d roku '02 a nowszą poszukaj tutaj http://kopaczka.webd.pl/viewtopic.php?t ... 4fa2d6bdfa
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej