wibako

Kret polskiej produkcji

HDD, kraking, pipebursting, przewierty, przeciski, renowacje

Kret polskiej produkcji

Postprzez gala » 31 Paź 2010 14:07

Witam

Poszukuję Kreta o średnicy około 80mm.
Dotychczas korzystałem ze starego kreta produkowanego w Gnieźnie, ale ostatnio dość często odmawia posłuszeństwa i chyba czas wymienić go na nowy.
Na forum znalazłem wypowiedzi na temat kretów "polskich", ale konkretnie nikt nie podano producenta.
Znalazłem nstomiast dużo informacji o kretach Tracotechnik i Hercu.
Pierwsze są dość drogie natomiast drugie podobno szybko się psują.
Prosze o opinię co warto kupić aby sprzęt działal sprawnie i bezproblemowo.

Pozdrawiam
Wynajem maszyn budowlanych. Minikoparki, koparki, koparkoładowarki. Łódź, Warszawa, Skierniewice, www.e-abis.com

gala
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 28 Paź 2008 18:56
  • Miejscowość: Skierniewice

Reklama

simmet

Postprzez lukaszzbro » 01 Lis 2010 23:53

Mam takiego http://www.terma-max.com/pl/dokumenty/m ... ijanie_rur
i ruskiego hercu czyli jest to http://novatec.ua/products.aspx?id_cat=62

Ukraińskiego mam już dawno stanął bez przyczyny paro krotnie pod drogą że niby zamarznął. Ma on wsteczny po przez pociąganie węża. Wysuniecie węża blokują gumki który przy ciśnieniu się rozszerzają i jest to największą wadą, gdy te gumki się niszczą tzn, zdąża się, że napuchną i jest problem wyciągnąć ten wąż lub na odwrót cały czas wsteczny.
Maxa mam krótko, ale żadnych wad nie stwierdzono. Wsteczny włącza się w oliwiarce bo ma on podwójny wąż jeden w drugim, żadna inna firma nie stosuje tego w tak małych maszynach. A rozwiązanie to jest super, wada jest to ze waż trochę grubszy i cięższy. złączki bardziej skomplikowane.
Wydaje mi się, że max jest trochę wolniejszy, ale pewnie dlatego, że ma głowice schodkową a ukrainiec nie ma. Bijak chodzi na teflonie, teflon możne się szybko zniszczyć gdy jest bród, ale za to wymienisz tylko teflon. A gdy ukrainiec się wytrze to tylko bijak nad wymiarowy bo chodzi metal w metalu. Zauważyłem, że może max troszkę szybciej rdzewieje, gdy się zaraz nie umyje ropą.

Ukrainski zawiódł wielokrotnie tym, że bez przyczyny zatrzymał się, a wiadomo co to znaczy. Dlatego został kupiony jako drugi max. Pracuje w tych samych warunkach i się nie dzieją takie cuda.
Stawiam na Maxa. Inny kolega na forum KRET-KOP, też go poleca.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Postprzez KRET-KOP » 02 Gru 2010 09:30

Potwierdzam opinie przedmówcy. Jeżeli do tej pory miałeś tego kreta z Gniezna to od ukraińskiego nie mozesz sie spodziewać niczego więcej. W Gnieźnie krety produkowane były jakieś 30 lat temu. Od tamtej pory technika poszła do przodu, wiele się zmieniło, wszyscy producenci kretów zaczęli stosować teflony, pneumatyczne sterowanie itp, natomiast Ukraińcy nadal stosują technologię sprzed 30 lat. Jak kupisz MAX-a to napewno bedziesz zadowolony, jakościowo masz to samo co TRACTO-TECHNIK, a cenowo dużo-dużo mniej. Jeżeli nie możesz znaleźć to www.terma-max.com

KRET-KOP
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 25 Sie 2010 13:51
  • Miejscowość: Polska półn.

Postprzez ZIS » 02 Gru 2010 12:42

Ja mam ukraińska 95V i powiem, ze jestem z niej bardzo zadowolony. Nie mam żadnych zastrzeżeń do jej celności, praktycznie nigdy nie sprawiła problemów.
Poza tym jest lekka i pasuje mi pod moj front robót (max fi 90/110 a na upartego 125)
Sam jestem ciekaw opinii na temat tego polskiego kreta. Cena w granicach 4-5 tyś za 100 jest bardzo atrakcyjna.

ZIS
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 28 Wrz 2010 22:21
  • Miejscowość: silesia

Postprzez lukaszzbro » 02 Gru 2010 20:15

ZIS napisał(a):Sam jestem ciekaw opinii na temat tego polskiego kreta. Cena w granicach 4-5 tyś za 100 jest bardzo atrakcyjna.
. Pisząc o polskim krecie mamy na myśli maxa za te pieniądze nie kupisz on jest droższy od Ukrainy. Chyba masz na myśli zabytek produkowany w Gnieźnie 30 lat temu.
Bo widziałem ostatnio na allegro taki. http://allegro.pl/kret-przebijak-przeci ... 86090.html Ten rok 2006 pewnie wielka ściema gdyż ten model to lata 60-70 tak wynika z artykułu.
http://www.mt.com.pl/?id=cwz&i=278

95V może i lekki, ale ma jedną wadę według mnie, bo to jest zwykła 95 z poszerzaczem na stałe 115. Taka sama siła uderzenia jak w 95 więc w twardej glinie pewnie będzie bardzo wolny, ale za to lekki i mało powietrza potrzebuje.
Jedno mnie bardzo zastanawia, że na stronie Novatec, nie ma takich modeli jak są oferowane w polsce. ???

Są jeszcze krety firmy jas z gniezna, ale opinie nie znam. http://www.jas.by.pl/

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Postprzez ZIS » 03 Gru 2010 10:45

lukaszzbro napisał(a):
ZIS napisał(a):Sam jestem ciekaw opinii na temat tego polskiego kreta. Cena w granicach 4-5 tyś za 100 jest bardzo atrakcyjna.
. Pisząc o polskim krecie mamy na myśli maxa za te pieniądze nie kupisz on jest droższy od Ukrainy. Chyba masz na myśli zabytek produkowany w Gnieźnie 30 lat temu.
Bo widziałem ostatnio na allegro taki. http://allegro.pl/kret-przebijak-przeci ... 86090.html Ten rok 2006 pewnie wielka ściema gdyż ten model to lata 60-70 tak wynika z artykułu.
http://www.mt.com.pl/?id=cwz&i=278

95V może i lekki, ale ma jedną wadę według mnie, bo to jest zwykła 95 z poszerzaczem na stałe 115. Taka sama siła uderzenia jak w 95 więc w twardej glinie pewnie będzie bardzo wolny, ale za to lekki i mało powietrza potrzebuje.
Jedno mnie bardzo zastanawia, że na stronie Novatec, nie ma takich modeli jak są oferowane w polsce. ???

Są jeszcze krety firmy jas z gniezna, ale opinie nie znam. http://www.jas.by.pl/

No własnie o tej aukcji myslałem - 2006 to nie lata 70-te.
Pewnie da sie to zweryfikować w jakiś sposób. Tak w ogóle wydawało mi sie, ze właśnie jas produkuje te krety.
Nie mam za duzego rozeznania na tym rynku, wiem tylko, ze negatywne opinie o tych ukraincach są troche przesadzone. Wcześniej miałem podwykonawce który robił dla mnie przebicia i pracował na jakiejś niemieckiej maszynie 130. Nie była tak celna jak ta 95, czasami musieliśmy go szukać. Może to zależy tez od operatorów ale doświadczenia mam takie jakie mam. Na szybkość też nie narzekam, jest ok.
Druga sprawa - wszystko zależy od potrzeb. Mozesz zajmować sie tylko przebiciami i wtedy warto miec coś z "wyższej półki". Można tez robić to pod własną robote i wtedy trzeba szyć sprzęt pod siebie. 95V jest dla mnie idealna tym bardziej, ze jeśli chodzi o wsparcie z Hercu Pneumatic to mogę im wystawić tylko 5.

ZIS
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 28 Wrz 2010 22:21
  • Miejscowość: silesia

Postprzez lukaszzbro » 03 Gru 2010 13:16

Ja używam na własne potrzeby, bardzo mało robie.
Też byłem zadowolony z hercu chodził dobrze na celność nie narzekam tylko kilka razy trzeba było bo wykopywać sam się zatrzymał problemy ze wstecznym, puchnące gumki. Takie awarie to wielka kompromitacja podczas pracy. Te awarie przesądziły o tej maszynie. Może trafiłem na wadliwą.
Cały czas żyłem w przekonaniu, że zamarza. Gdy stało się to po raz kolejny, udało się jakoś wycofać. Poszedł zamiast niego max w ten sam otwór. Te same warunki i bez problemu poszedł.
Na początku moja opinia była nie ciekawa o maxie, nie znałem itp pierwsza myśl pewnie jakiś złom. Popytałem no i miał dobre opinie. Gdy każdego pytałem czy się sam zatrzymuje itp, to ludzie się dziwią, bo im się praktycznie nigdy nie zdarzyło. Zaryzykowałem no i mam maxa i hercu o tej samej średnicy. Pocieszyła mnie pozytywna opinia KRET-KOP, ,o maxach, że dobrze wybrałem. Bo jest droższy bo max 75 bez poszerzaczy kosztuje ok tyle co hercu 90.
Potrzebuje włączyć wsteczny to tylko zawór przełączam, nie muszę ciągnąć węża ( w innych przekręcać), a to jest czasem bardzo trudne lub nie możliwe na długich odcinkach. Hercu teraz tylko na bardzo krótkie odcinki.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Postprzez KRET-KOP » 06 Gru 2010 13:03

Ten kret z aukcji którą podaliście to jakies stare zapasy wojskowe, wystarczy spojrzeć na inne przedmioty tego sprzedającego. Ten kret to na 100% ten staroć z 70-tych lat, znajomy kiedyś miał takiego i jest identyczny. W Polsce w tej chwili krety produkuje tylko TERMA-Gdańsk, to te krety MAX właśnie. Ten JAS z Gniezna niby też, ale nigdy nie słyszałem żeby ktoś miał, czy nawet słyszał o takim krecie, a robie roboty w całej Polsce prawie. Co do ukraińskich produktów to może rzeczywiście jeżeli ktoś bardzo mało robi to woli wydać mniej kasy na gorsze urządzenie, zależy od indywidualnego podejścia. Ja też kiedyś podobnie myślałem, ale z czasem stwierdziłem że kupowanie najtańszego produktu na rynku zawsze się zemści prędzej czy później. Kret MAX 75-tka jest rzeczywiście sporo droższa od ukraińskiej 75-tki, ale jak wziąć pod uwagę np. 130-stkę to różnica w cenie jest zaledwie kilka %, i napewno nie ma sie nad czym zastanawiać. MAX ma lepszą celność, mniejszy pobór powietrza, nie zamarza, no i to sterowanie zaworem - to jest bajka w porównaniu z szarpaniem za wąż .... :lol: i już wiele razy dzięki temu nie musiałem wyprawiać pogrzebu dla zaginionego kreta ... :wink:

KRET-KOP
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 25 Sie 2010 13:51
  • Miejscowość: Polska półn.

Postprzez NALTEL-COM » 09 Gru 2010 23:37

Panowie ... no i być może Panie ... mało realne :D .
Nie znam Pani która przeciskami czy przewiertami zajmuje się zawodowo.
Wiele lat "przepycham" się w branży, tj. jakieś prawie 15 lat (kretami). Wiele opinii znajduje potwierdzenie i u mnie. Krótko mówiąc a w zasadzie pisząc, jeżeli masz jeden dwa przeciski na miesiąc no powiedzmy tydzień, nie ładuj kasy w MAX-a, Terre, Trakto czy Verrmera. Bierz Ukraińca. Pamiętaj obyś nie robił na Śląsku. Jeżeli zajmujesz sie tym na poważnie to powiem ta : zaczynałem od Trakto później był przez wiele lat Amerykan czyli Verrmer, w między czasie pojawiał się i znikał Ukrainiec (ale tylko na prezentacje, poległ ze trzy razy). Na Śląsku tą maszyną możesz przepchać się pod chodnikiem w parku i to nie każdym. No i jakieś cztery może pięć lat temu pojawił się MAX. Z pewną dozą nieśmiałości i drwiną podszedłem do tej maszyny. Myśląc.. "co może być lepsze od Amerykana, ... polska podróbka Niemca !". Pod nową A4 padł Amerykan to pewnie to "cudo" nawet nie dychnie. No i te CUDO dało rady. Nabrałem szacunku do MAX-a. Obecnie mam 4 MAXY i szczerze polecam, 75 troszke szwankuje, w twardym terenie nie daje rady, zdarzyło się że staneła, 130 jak najbardziej OK, 180 - ką ciągne 160-ki i pcham do 300 - ki stalowe. No i jeszcze jedna istotna sprawa w Amerykanie serwis standardowy (w polsce 2,5 do 3 koła zł.) W Termie (MAX) do 1,5 koła. Olej Amerykan 1 gal. (ok. 3,8 l. ) 350 zł.,Max 20 litrów 350 zł. Polecam MAXA z Terma-Technologie Gdańsk . Ich najlepszy Przedstawiciel Handlowy to pan Ryszard oto jego emalia : ryszard.krol@terma-max.com
Pchajcie chłopaki ile sie da ....
Pozdrawiam.
T.N.
Ostatnio edytowany przez NALTEL-COM, 10 Gru 2010 00:55, edytowano w sumie 1 raz
NALTEL-COM , Przeciski , przewierty, telekomunikacja, teleinformatyka, CCTV, SAP, SSWiN

NALTEL-COM
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 09 Gru 2010 22:54
  • Miejscowość: Jastrzębie Zdrój

Re: Kret polskiej produkcji

Postprzez ZIS » 17 Mar 2011 16:17

Od jakiegoś czasu ich strona nie działa....
http://www.terma-max.com/pl/glowna
Ktoś coś wie?

ZIS
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 28 Wrz 2010 22:21
  • Miejscowość: silesia

Re: Kret polskiej produkcji

Postprzez gala » 18 Mar 2011 22:28

Dziękuję za informacje. Jestem już zorientowany w cenach i pewnie skuszę sie na tego maxa.
Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Czy obecnie produkowane krety są szybsze niż te z lat 60-tych?
Może to glupie pytanie, ale nie bardzo wiem co w technice przebic kretem mogło sie z mienić przez kilkanaście lat. Mój gnieżnieński o średnicy ok 100mm porusza się z prędkością około 1,5m/h w średniotwardym gruncie. Nie chodzi mi o informacje od producentów, ale o informacje użytkowników.
Wynajem maszyn budowlanych. Minikoparki, koparki, koparkoładowarki. Łódź, Warszawa, Skierniewice, www.e-abis.com

gala
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 28 Paź 2008 18:56
  • Miejscowość: Skierniewice

Re: Kret polskiej produkcji

Postprzez lukaszzbro » 18 Mar 2011 23:32

Szybkość kreta i jego moc zależą od energii uderzenia i częstotliwości.
- nowsze maszyny są bardziej szczelne, czyli mniejsze straty poboru powietrza.
- znaczenie ma ciężar bijaka, długość kreta czyli możliwość rozpędzania bijaka (im dłuższa droga tym można bardziej rozpędzić), wewnętrzna średnica im mocniejszy materiał tym można sobie pozwolić na ciększe ścianki czyli większa średnica wewnętrzna przy tej samej zewnętrznej.
Szybkość przecisku zależy od gruntu hmmm droga 6m orientacyjnie to 1- 2h nigdy dokładnie nie mierzyłem.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Re: Kret polskiej produkcji

Postprzez KRET-KOP » 28 Mar 2011 13:12

Kolego 1,5 m/h to bardzo wolno. Prędkość w dużej mierze zależy od gruntu. Ja powiem z mojego doswiadczenia że standardowy przecisk - 8-10m, a czasem 12m najczęsciej trwa od 20 minut do jednej godziny, ewentulanie 1,5 godz. Dłuższe zdarzają sie bardzo sporadycznie kiedy jest bardzo twardo albo mokro, w wiekszosci przecisków mieszczę się w godzinie. Oczywiście pracuje MAX-ami (o różnych średnicach).

KRET-KOP
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 25 Sie 2010 13:51
  • Miejscowość: Polska półn.

Re: Kret polskiej produkcji

Postprzez przeciski » 30 Wrz 2011 22:56

Ja mam Maxa 130. Jak go kupowałem to ucieszyłem się z rejestratora w oliwiarce. Pomyślałem będę wiedział ile moi chłopcy naprawdę pracują maszyną. Ale na gwarancji pękł mi korpus. Przyjechali z serwisu i pierwsze co to odczytali rejestrator i stwierdzili, że miesiąc temu przez parę minut było przekroczone ciśnienie pracy i nie uznali gwarancji. Przecież takich rzeczy się nie upilnuje. Wtedy zrozumiałem po co jest naprawdę ten rejestrator. Uważam, ze pomijając fakt, ze co trochę trzeba wymieniać te teflony to pod 110 kret jest w miarę dobry. Ten pod 160 PE się w ogóle nie nadaje, jest za słaby.

przeciski
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 30 Wrz 2011 22:54

Kret polskiej produkcji

Postprzez Menedżer Produktu TT » 17 Paź 2011 08:39

Szanowni Użytkownicy Forum KOPACZKA,

Chciałbym odnieść się do poprzedniego postu i sprostować zamieszczoną w nim informację. Otóż uprzejmie informuję, że opisane zdarzenie nie miało miejsca w historii naszej firmy. W tym miejscu chciałbym przy okazji zakomunikować, że w ciągu ostatnich kilku lat w ogóle nie odnotowaliśmy reklamacji związanej z uszkodzeniem korpusu naszych maszyn.
W przypadku uszkodzenia jakiejkolwiek części maszyny, NIGDY NIE WYMAGAMY dostarczenia nam rejestratora pracy lub danych w nim przechowywanych. Rejestrator został opracowany wyłącznie po to, by to WŁAŚCICIEL mógł mieć kontrolę nad swoją maszyną, nie nasz serwis.
Rejestrator jest dostarczany wraz z urządzeniem naoliwiająco-sterującym jako osprzęt dodatkowy, na życzenie klienta. Nie jest dostarczany standardowo, klient ma możliwość wyboru.
Doskonale zdajemy sobie sprawę, że często dochodzi do przekroczenia zalecanego ciśnienia pracy maszyny. Opracowaliśmy taką konstrukcję naszych maszyn, by podobne zdarzenia nie miały wpływu na skrócenie czasu żywotności maszyny.

Z wyrazami szacunku

Terma Technologie
Menedżer Produktu
terma-max.com
kret@terma-max.com
tel. +48 (58) 694 05 13
Ostatnio edytowany przez Menedżer Produktu TT 30 Gru 2014 10:18, edytowano w sumie 2 razy

Menedżer Produktu TT
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 14 Paź 2011 10:43

Maszyna: MAX


Kret polskiej produkcji

Postprzez Hydro-Bud » 27 Mar 2012 15:35

Szanowny panie lukaszbro i panie kret-kop,
Posłuchałem Państwa pięknych opinii na temat maxa 75 i kupiłem go.
Byłem zadowolony może przez pierwszy tydzień a później było już tylko coraz gorzej.
Mam maszynę od pół roku i mogę powiedzieć jedno, że do mokrych gruntów się w ogóle nie nadaje.
W suchym idzie jako tako ale bez rewelacji. Efekt jest taki, że kupiłem urządzenie ale do mokrych gruntów i tak muszę zlecać podwykonawcom.
Jakoś niemiec i ukrainiec daje radę w mokrym gruncie a mój się zamuli i koniec roboty.
Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie!

Hydro-Bud
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 27 Mar 2012 15:32
  • Miejscowość: Warszawa

Maszyna: Max75


Re: Kret polskiej produkcji

Postprzez pirxnet » 06 Kwi 2012 14:45

Pozwolę się nie zgodzić. Mam krety z firmy Terma Technologie (z Gdańska) - zarówno 75 jak i 130. I działają bez problemów, a robiliśmy nimi przeciski w różnych gruntach, także bardzo mokrych. Nie było sytuacji by któryś się zamulił.

Proponuje poczytać instrukcję. Są w niej dokładne wskazówki do pracy w mokrym terenie. :) Zanim moi ludzie dostali kreta do ręki najpierw dostali ksero instrukcji. Może też dzięki temu robimy przecisk za przeciskiem i nigdy nie było nawet cienia problemu. Jestem z tych maszyn bardzo zadowolony.

Życzę powodzenia.

pirxnet
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 06 Kwi 2012 14:38
  • Miejscowość: Gliwice

Maszyna: Neuson 1503RD, MAXX 130 itd


Kret polskiej produkcji

Postprzez KRET-KOP » 08 Gru 2012 13:13

Szanowny Kolego z Hydro-Bud.
Przykro mi że za moja namową kupiłeś sprzęt, a teraz jesteś niezadowolony. Ja doradziłem Tobie według mojej najlepszej wiedzy popartej doświadczeniem. Lecz pamiętać należy że sprzęt to nie wszystko. Trzeba jeszcze mieć wiedzę jak tym pracować, maszyna niby prosta, ale trzeba zrobić wiele metrów, powiedziałbym nawet setek, jeśli nie tysięcy metrów aby móc w pełni wykorzystywac jej możliwości. Może to jest sekret tego że podwykonawcy sobie radzą... ? Robia tylko przeciski po kilka, kilkanaście dziennie. Natomiast kiedy firma wykonawcza kupuje kreta, pracownicy są od początku nastawieni na "NIE" bo dochodzi im kolejny obowiązek, a niestety nie ma to przełożenia na wypłatę, więc poprostu "zlewają". Znam to z doświadczenia, i powiedziałbym że 80% niepowodzeń w wykonywaniu przecisków jest za spawą obsługi, a 20% to wina sprzętu.

Pozdrawiam i życze powodzenia w kreciej robocie, zapewne z czasem dojdziecie do wprawy

KRET-KOP

KRET-KOP
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 25 Sie 2010 13:51
  • Miejscowość: Polska półn.

Kret polskiej produkcji

Postprzez lukaszzbro » 08 Gru 2012 20:33

Szanowny Kolego z Hydro-Bud przykro mi bardzo, ale raczej winą maszyny to nie będzie.

Ja już widziałem firmy fachowców puszczają kreta bez poziomnicy, a kierunek jeden ustawia, a drugi mówi im na oko w lewo w prawo. Jak puszczają maszynę z reki to niech nie mają pretensji, że jest nie celny. Błąd 2% przy ustawianiu to na 10 m to, aż 20 cm plus różnorodność gruntu.

W mokrym gruncie przecisków się nie robi, wszędzie o tym pisze!!! A praktyka czasem zmusza. Robiło się parę razy przecisk w gruncie, że człowiek nie mógł ustać i jakoś się udało, ale ryzyko jest duże.
W przecisku najważniejszą rzeczą jest grunt i obsługa, a nie maszyna.


Też mam podobne zdanie jak KRET-KOP najprzód człowiek i jego rozum, a potem sprzęt.

Hydro-Bud ustawiasz sam maszynę czy robią to ludzie??? A jak maszyna była ustawiona w mokry gruncie?
Każdy przelicza szybko kasę, ale nikt nie zwraca uwagi na umiejętności żeby tą kasę mieć.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Kret polskiej produkcji

Postprzez CASEWIESIEK » 09 Gru 2012 14:29

Ja w bardzo mokrym gruncie nie stosuję kretów z aktywną głowicą(ruchomą). Używam ukraińców z specjalnie skonstruowaną rurą dł. ok 3m. Kret wbija się w rurę tworząc jedną całość, co znacznie poprawia celność. To taki mój paten. Rura ma schodkową konstrukcję (różne średnice). Do tego odpowiednia ilość powietrza. Koledzy przedmówcy mają absolutną rację, podstawa to obsługa i doświadczenie, sprzęt na drugim miejscu.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej