wibako

GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Moderator: mechanior

GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez mechanior » 08 Cze 2011 20:00

Ponownie poruszam problem gwarancji na maszyny z prywatnego importu ponieważ doszły do mnie wiadomości od klientów zasięgających informacji w autoryzowanym serwisie Bergerat-Monnouyeur Polska.
Otóż rozpowszechnia się informację o tym iż maszyny zakupione poza granicą naszego kraju NIE BĘDĄ PODLEGAŁY NAPRAWOM GWARANCYJYM w oddziałach B-M Polska.
Informację taką otrzymał jeden z moich potencjalnych klientów w trakcie prowadzenia negocjacji z pewnym oddziałem B-M.
Gdy jako przykład konkurencyjnej oferty przytoczył naszą, niższą o klika tysięcy €, w odpowiedzi od pracownika handlowego firmy B-M usłyszał że jeśli kupi maszynę poza polską siecią B-M NIE OTRZYMA GWARANCJI NA MASZYNĘ i B-M Polska NIE BĘDZIE JEJ NAPRAWIAĆ W RAMACH MIĘDZYNARODOWEJ GWARANCJI CATERPILLAR.

BARDZO PROSZĘ wszystkie osoby, właścicieli i użytkowników maszyn zakupionych u dowolnego podmiotu (za wyjątkiem B-M Polska oczywiście) o wypowiedzenie się na temat rejestracji maszyny na podstawie DELIVERY CERTIFICATE, oraz przytoczenie ewentualnych doświadczeń z napraw czy przeglądów rejestracyjnych.
O wypowiedź w temacie proszę każdego kto posiada jakiekolwiek WIARYGODNE informacje.

Za pośrednictwem forum KOPACZKA.PL zwracam się do przedstawicieli Bergerat-Monnouyeur Polska o złożenie stosownego i wiążącego wyjaśnienia w sprawie sytuacji maszyn CATERPILLAR użytkowanych w Polsce, znajdujących się w okresie 12 miesięcznej gwarancji producenta a zakupionych u autoryzowanych i nieautoryzowanych przedstawicieli marki w Europie i na całym świecie.

Temat poruszam by raz w końcu rozwiązać ten problem i zakończyć dyskusję. Znam oczywiście odpowiedź ale jestem niejako stroną w tym sporze ponieważ handluję nowymi maszynami z importu z Anglii. W związku z tym jest to "moje słowo przeciwko słowu oponenta" więc nie mam wystarczającej wiarygodności.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Reklama

simmet

Re: GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez Marcindrze » 08 Cze 2011 23:03

Witam

mechanior ja kupiłem koparko ładowarke CAT 2010 z poza sieci B-M. Zgłosiłem maszyne do serwisu CAT na podstawie deliwery word i nie było żadnego problemu. Jedynie problem robił pewien PAN z B-M ze mam płacic za robocizna a czesci da fabryka i poprosiłe tego pana o pisemna informacje ze B-M CAT Polska i zgłosze ten fakt do fabryki to pan powiedział ze zrobia wyjatek. Przecież nic nie chce za darmo maszyna serwisowana w B-M do 1500h. Po okresie 12 m poprosiłem B-M o przedłużenie odplatnie gwarancji to powiedzieli ze maszyna kupiona z poza B-M i po rozmowie telefonicznej zrozumialem ze mam sie wypchac, a ja na to kupie sobie maszyne tam gdzie mi sie podoba i ponownie zgłosze ja do serwisu CAT B-M. Panowie z B-M wiem ze czytacie posty z kopaczki wiec niech ktos sie odważy wypowiedziec w tej sprawie. Odnosnie uznawania gwarancji to kuzyn pracuje na budowie w Niemczech i pytał serwisantów z CAT co jak maszyna bedzie z polski pracowac u was a akurat sie popsuje na gwarancji to powiedzieli dzwonic serwis przyjedzie i nie wie o co tu chodzi o zlosliwosc czy o kase :lol:

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez jacobs73 » 13 Cze 2011 09:53

Handlowiec sprzedający maszyny nie jest osoba odpowiednią do rozmowy na temat gwarancji. On zawsze palnie w ten sposób bo chce sprzedać maszynę i zniechęcić klienta do kombinowania. Trzeba pytać kierowników serwisu lub działu gwarancji. Ja pracowałem w BM i my musieliśmy takie gwarancje uznawać.

Autor postu otrzymał pochwałę
www.jg-serwis.pl - wszystko do maszyn budowanych

jacobs73
Młodszy operator

  • Posty: 112
  • Rejestracja: 09 Lut 2009 16:32
  • Miejscowość: Szczecin
  • Pochwały: 1

GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez krzychu165 » 13 Cze 2011 12:30

Dzwoniłem Do B-M w Białymstoku i Gdańsku, gdzie obaj kierownicy od serwisu powiedzieli że bez problemowo naprawią maszynę na gwarancji gdzie jedynie zapłacę za dojazd.

krzychu165
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 19 Maj 2010 21:14
  • Miejscowość: __

GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez mechanior » 13 Cze 2011 19:39

kolego krzychu, jeśli możesz to napisz gdzie kupowałeś maszynę ?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez krzychu165 » 13 Cze 2011 22:54

Jeszcze nie kupiłem.... jesteśmy w trakcie negocjacji...

krzychu165
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 19 Maj 2010 21:14
  • Miejscowość: __

Re: GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez jac » 14 Cze 2011 00:02

Witam 1,5 roku temu kupowałem 432e, oczywiście w b-m ceno była kilkadziesiąt tysięcy droższa, podczas negocjacji z przedstawicielem b-m oczywiście szedł w zaparte, że na maszyny z Anglii nie uznają gwarancji :!: Sobie znanymi kanałami dotarłem do pewnego źródła w b-m :faja: i dowiedziałem się, że gwarancję MUSZĄ UZNAWAĆ pod warunkiem serwisowania w b-m.
Rok temu była akcja serwisowa cat-a w związku z wadliwymi siłownikami (w różnych maszynach były to różne siłowniki) Zadzwoniłem do b-m w Rzeszowie i jakiś "fircyk" :crazy: zaczął mnie przekonywać, że maszyna kupiona w Anglii i gwarancji nie ma więc zadzwoniłem do Czosnowa i poprosiłem z kierownikiem serwisu, który mi powiedział, że gwarancja jak najbardziej jest, tylko muszę dostarczyć maszynę do np. Łomianek (tam mam najbliżej) bo serwis polowy tego nie ogarnie. Przy ustalaniu terminu naprawy nawet nie pytali o "delivery certificate" tylko poprosili o numer seryjny maszyny.
Minusem zakupu maszyny z Anglii jest to że nie chcą przedłużyć gwarancji ale myślę, że co ma wyjść to wyjdzie przez pierwsze 1500-2000 mtg. I jeszcze jedna sprawa gwarancja działa od dnia sprzedaży w Anglii u tamtejszego dilera (chyba Finning) więc trzeba patrzeć na "delivery date" bo tam jest data i ile stoi na placu w Polsce.
Odnośnie serwisu zero problemów dzwonisz , umawiasz termin i miejsce i przyjeżdżają .
Powiedziałem co wiedzałem :) pzdr.

Autor postu otrzymał pochwałę

jac
Pomocnik operatora

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 26 Kwi 2008 20:10
  • Miejscowość: lublin
  • Pochwały: 1

Re: GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez Marcindrze » 14 Cze 2011 22:26

Kolega Jacek napisał szczera prawde bo razem kupowalismy maszyny -koparko ładowarki. Nie ma co przejmowac sie przedstawicielami trzeba rozmawia z chłopakami z serwisu B-M bo naprawde ida na reke :faja: Odnosnie Deliverki ja dostałem ja z taką samą data jak była na fakturze tylko czekałem 2 tygodnie aż przyjdzie do polski.

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez mechanior » 15 Cze 2011 00:02

dziękuję wam bardzo za odpowiedź, na pewno pomoże podjąć decyzję przyszłym nabywcom
na szczęście CAT ustanawiając globalną gwarancję zostawił swoim klientom wybór źródła zakupu maszyny aby utrzeć nosa dealerom narzucającym pirackie marże, wystarczy się zastanowić jakim sposobem opłaca się nam sprowadzać maszyny z zagranicy i sprzedawać jeszcze poniżej cen oficjalnego przedstawiciela marki... wychodzi na to że zarobek anglika plus nasza marża to dalej ułamek zysku B-M Polska...
nie wydaje mi się to sprawiedliwe... zwłaszcza że za naprawy gwarancyjne płaci Caterpillar Peoria
to samo dotyczy traktowania serwisu nieautoryzowanego, firmy rejestrowane na terenie USA, Kanady i Meksyku mają pełny dostęp do dokumentacji technicznej i SUPPORTU fabrycznego za ROZSĄDNĄ CENĘ w okolicach 1000 USD
w Polsce jest to NIEMOŻLIWE, nie ma opcji zakupu jakiegokolwiek oprogramowania czy sprzętu serwisowego...
tak panowie z B-M boją się konkurencji... dzwoniłem do CAT Peoria i rozmawiałem z ludźmi odpowiedzialnymi za serwis, usłyszałem wielokrotnie jedno zdanie: "nie możemy ingerować w politykę naszych Europejskich przedstawicieli"...
sic!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez jacobs73 » 15 Cze 2011 10:30

Zapytałem kiedys kierownika serwisu o możliwość zakupu SIS'a, w dokładnie dostępu on-line, ile za ET itp. Oczywiście potwierdził, że jest taka możliwość, miał sprawdzić cenę... i cisza. Albo bał się wychylić, albo zdusili temat od góry. Na szczęście za te wspomniane wyżej 1000$ mam SIS, ET i jeszcze została reszta na cukierki
www.jg-serwis.pl - wszystko do maszyn budowanych

jacobs73
Młodszy operator

  • Posty: 112
  • Rejestracja: 09 Lut 2009 16:32
  • Miejscowość: Szczecin
  • Pochwały: 1

GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez DMSERWIS » 15 Cze 2011 22:58

Kolego Jacobs dziwię się ,że pracowaeś tam a taką kasę wywalileś na programy.

DMSERWIS
Fachoperator


GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez mechanior » 15 Cze 2011 23:59

kolego DM, proponuję nie poruszać takich tematów na forum, ze wszystkich mających dostęp do "źródełka" tylko jeden odważył się oficjalnie wystawić komputer z oprogramowaniem na allegro, moim zdaniem nie było to mądre tak samo jak rozmawianie przez telefon bez zestawu prowadząc zielonego VW na A4 :mrgreen:
jeśli czytają to forum osoby bezpośrednio związane z problemem to mogą wyciągnąć odpowiednie wnioski a może i nawet konsekwencje... a panowie Bartek i Wojtek nie należą do zbyt wyrozumiałych...
i na tym proponuję zakończyć...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez prezes85 » 17 Cze 2011 23:18

Jak kupiłem maszynę 30.10.2010 a mam w delivery note wpisane 20.08.2010 r. to mam gwarancję tylko do 19.08.2011 czy normalnie 12 mc od zakupu?

prezes85
Fachoperator

  • Posty: 571
  • Rejestracja: 02 Lis 2009 16:55
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428E 428F M315 Liebherr 904 Actros 3344 4141

Firma: własna


GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez mechanior » 17 Cze 2011 23:48

liczy się data sprzedaży u autoryzowanego dealera czyli wystawienia deliwerki, u kogo kupowałeś maszynę ?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez DMSERWIS » 17 Cze 2011 23:55

jeśli czytają to forum osoby bezpośrednio związane z problemem to mogą wyciągnąć odpowiednie wnioski a może i nawet konsekwencje... a panowie Bartek i Wojtek nie należą do zbyt wyrozumiałych

Kolego Mechanior: możesz jaśniej bo nie wiem o co kaman?
Kto to - prokurator z komendantem czy co?

DMSERWIS
Fachoperator


GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez mechanior » 18 Cze 2011 00:35

nie znacie imion swoich byłych pracodawców ??
chciałem zaciemniać ale widzę że się nie da... mam podać jeszcze nazwiska i firmy ? tylko po co... nasz światek jest zajebiście hermetyczny i mały, przecież znamy się wszyscy, spotykamy często tylko że czasem ktoś udaje że jest inaczej... albo że nie wie skąd się sam wziął, tak naprawdę każdy z nas jest w pewnym stopniu dzieckiem BMu... w pewnym sensie...
dlaczego nagle z forum zniknął kolega DXS? a w jego miejsce z datą ostatniego postu pojawiła się nagle firma DM SERWIS ?
wystarczy patrzeć i kojarzyć fakty, wystarczy odwiedzać czasem firmy zajmujące się branżą rozmawiać z ich właścicielami i pracownikami by wiedzieć kto i gdzie poszedł, czy zwolnił się sam czy też został zwolniony i za co, czy otwarł własną działalność czy przyjął się na etat albo kto i u kogo jest cichym wspólnikiem

sądzę że to nie jest temat na forum, na pewno nie podam żadnych nazwisk ani faktów TUTAJ bo zbyt szanuję ludzi którzy pomogli mi w trudnym dla mnie okresie (mimo wszystko), zresztą zainteresowani tematem wiedzą o czym i o kim mogę mówić

zwróciłem ci kolego DM uwagę tylko dlatego że POŚREDNIO zarzuciłeś koledze JACOBSOWI że jeśli już był pracownikiem wiadomej firmy to powinien się zaopatrzyć w niej w dokumentację do której miał dostęp... niestety CZASEM trzeba taką dokumentację kupić bo nikt ci jej nie da ZA DARMO

uważam dalszą dyskusję w tym temacie za bezzasadną

jeśli możesz coś dodać do wątku trzymając się tematu GWARANCJI to zapraszam serdecznie, jeśli masz pytania dotyczące naszej prywatnej dyskusji która zawiązała się przypadkiem w tym wątku to masz mój numer telefonu...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez DMSERWIS » 18 Cze 2011 15:24

Jednak muszę cię wyprowadzić z b. wielkiego błędu: żadnemu z pracodawców niczego nie ukradłem (o co mnie posądzasz), wszystko co mam kupiłem za własne pieniądze.
I to będzie koniec dyskusji

DMSERWIS
Fachoperator


GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez mechanior » 18 Cze 2011 15:33

jeśli odniosłeś wrażenie że ci to zarzucam to bardzo przepraszam bo o to cię w żadnym momencie nie posądzałem i nie posądzam, nie mam ku temu żadnych podstaw i nie mam w tym żadnej przyjemności ani interesu, chodziło mi o coś zupełnie innego...

DMSERWIS napisał(a):Kolego Jacobs dziwię się ,że pracowaeś tam a taką kasę wywalileś na programy.

jeśli ktoś tu komuś zarzuca kradzież to nie ja...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez DMSERWIS » 19 Cze 2011 10:31

Jacobs nic mówi ,a my kłapiemy bez sensu.

DMSERWIS
Fachoperator


GWARANCJA NA MASZYNY IMPORTOWANE

Postprzez mechanior » 19 Cze 2011 10:37

zgadzam się, dosyć tego OFFTOPU... temat jest o gwarancji...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej