wibako

dusi przy pracy koparkę o&k

Moderator: MARIO/MECALAC

dusi przy pracy koparkę o&k

Postprzez PawcioXXX » 26 Wrz 2011 22:36

Marka i model maszyny: o&k mh plus
Rok produkcji: 1991

Witam wszystkich. Mam problem z koparką o&k mh plus z 1991roku, dusi mi ją przy kopaniu, a przy dużym obciążeniu potrafi nawet zatrzymać silnik np. przy dociągnięciu do skarpy. Regenerowałem pompy, było nadal to samo ale konsultowałem się z mechanikiem który je naprawiał i kazał mi regulować zaworkami na pompie głównej i trochę poprawiło mi się. Doszedłem do momentu że mocno mi nie słabnie przy pracy jak rozgrzeje się, ale nadal raz potrafi mi przydusić(np. używając jednocześnie obrotu i podnoszenia ramienia przydusi mi ją, ale puszczę na chwilę dźwignie i już jest dobrze), a drugim razem chodzi dobrze. Może miał ktoś taki problem i mógłby mi pomóc? Będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź. Z góry wielkie dzięki.

PawcioXXX
Pomocnik operatora

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 07 Lut 2011 21:08
  • Miejscowość: podlaskie

Reklama

simmet

dusi przy pracy koparkę o&k

Postprzez tomec » 03 Paź 2011 10:49

kolego moze to ten sam przypadek co ja mialem, 2 miesiace sie bujalem
okazalo sie ze servo (pompa sterowania)co jest przy pompie hydraulicznej nie trzymala 40 barów i musialem nową, lecz na poczatku jak byl zimny olej to chodzilo bez zarzutu, wiec wyjal mi spec z bialegostoku z firmy Multipatrs odstojnik od ropy i sitko co wysoko siedzi w odstojniku bylo niewidoczne jak sie patrzylo jak byl zamontowany., trzeba bylo go wykrecic i wywalic sitko i teraz daje 24 na dobę :)

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

dusi przy pracy koparkę o&k

Postprzez PawcioXXX » 03 Paź 2011 20:25

Dziękuje za zainteresowanie moim problemem kolego. Jeśli chodzi o odstojnik do paliwa to jest czysty coraz jego sprawdzam i czyszczę. Mam tylko jeszcze jedne pytanie: czy chodzi Ci o 2 pompy zębate przykręcone z tyłu do pompy obrotu, czy ta pompa przykręcona do silnika?

PawcioXXX
Pomocnik operatora

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 07 Lut 2011 21:08
  • Miejscowość: podlaskie

dusi przy pracy koparkę o&k

Postprzez kolo27 » 09 Paź 2011 21:09

Spróbuj jeszcze przykręcić zawór z tyłu za kabiną jest zawór proporcjonalny z dwoma elektromagnesami. Spróbuj dokręcić od dołu o pół obrotu i zobacz czy coś dało.
A działa ci PMS?

kolo27
Pomocnik operatora

  • Posty: 86
  • Rejestracja: 02 Gru 2008 19:47
  • Miejscowość: Iława

Maszyna: O&K MH CITY


dusi przy pracy koparkę o&k

Postprzez PawcioXXX » 11 Paź 2011 21:22

Pali mi się czerwona dioda, która miga to pewnie nie działa, a da się jakoś te PMS ominąć?

PawcioXXX
Pomocnik operatora

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 07 Lut 2011 21:08
  • Miejscowość: podlaskie

dusi przy pracy koparkę o&k

Postprzez kolo27 » 12 Paź 2011 20:05

Da się ominąć. Myślę że do poniedziałku opanuję tego PMS'a. Już mam prawie opanowane tylko jeszcze muszę dać do elektronika do regulacji zeby zmienił zakres napięcia na układzie który wpiąłem w układ zamiast niedziałającego PMS'a.

kolo27
Pomocnik operatora

  • Posty: 86
  • Rejestracja: 02 Gru 2008 19:47
  • Miejscowość: Iława

Maszyna: O&K MH CITY


dusi przy pracy koparkę o&k

Postprzez PawcioXXX » 12 Paź 2011 22:58

Kolego, a od czego zaczynałeś omijając to wszystko? Ja to mam tylko odłączone kostki pod kabiną i nic więcej

PawcioXXX
Pomocnik operatora

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 07 Lut 2011 21:08
  • Miejscowość: podlaskie

dusi przy pracy koparkę o&k

Postprzez kolo27 » 13 Paź 2011 20:40

Z tyłu kabiny masz zawór proporcjonalny z regulacyjną śrubą od dołu. Obok niego jest elektromagnes który może być podłączony ale chyba nie musi bo ja nie odczułem żadnej różnicy. Do tego zaworu podłączasz układ zmniejszający napięcie z płynna regulacją w zakresie 15-0 V prądu stałego z potencjometrem - do kupienia w elektronicznym sklepie. Mnie wyszło 100 zł. Tylko w sobotę muszę jechać wyregulować zakres napięcia i wszystko będzie pięknie chodziło jak należy. Z tym że PMS miał trzy zakresy działania a tutaj mam płynną regulacje, która jest lepsza bo w zależności od rodzaju pracy ustawiam sobie jak mi pasuje i robię. Oczywiście zawór od dołu reguluję tak aby to wszystko chodziło jak należy metodą prób i błędów.

kolo27
Pomocnik operatora

  • Posty: 86
  • Rejestracja: 02 Gru 2008 19:47
  • Miejscowość: Iława

Maszyna: O&K MH CITY


dusi przy pracy koparkę o&k

Postprzez PawcioXXX » 16 Paź 2011 20:51

Ostatnio trochę przy niej posiedziałem w czasie luźnej pracy i to, że nie działał PMS i paliła mi się czerwona dioda to wina nie kontaktujących kostek. Podłączyłem i zapaliła mi się zielona dioda, czyli wszystko w porządku tylko że przełączając na zakresach PMS-u ( na przełączniku mam 1,2,3) nie odczuwam żadnej różnicy, czyżby przełącznik walnięty, czy inne mogą być przyczyny?

PawcioXXX
Pomocnik operatora

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 07 Lut 2011 21:08
  • Miejscowość: podlaskie

dusi przy pracy koparkę o&k

Postprzez kolo27 » 17 Paź 2011 19:51

Pewnie coś jeszcze nie działa jak należy. Też trochę czasu poświęciłem temu PMS'owi i nic to nie dało. Zrobiłem po swojemu i nie narzekam.

kolo27
Pomocnik operatora

  • Posty: 86
  • Rejestracja: 02 Gru 2008 19:47
  • Miejscowość: Iława

Maszyna: O&K MH CITY


dusi przy pracy koparkę o&k

Postprzez Krzysiek86 » 04 Sie 2016 16:25

Witam robię na koparce dwudrorznej z podwójną kabina może mi ktoś podpowiedzieć gdzie szukać tej diody od pms bo mam podobne objawy

Krzysiek86
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 04 Sie 2016 10:45

Maszyna: O&K mh5

Firma: Proweg


dusi przy pracy koparkę o&k

Postprzez zeppelin zm 15 » 04 Sie 2016 17:35

Nie podpinaj się pod stare tematy. Przeczytaj sobie REGULAMIN ZANIM COŚ JESZCZE GDZIEŚ NAPISZESZ.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: dusi przy pracy koparkę o&k

Postprzez selekcjoner » 17 Lut 2019 23:17

Witam ja u siebie w RH5 odpiąłem kostkę pod kabiną, wtedy zaświeciła się czrwoną lampka. Ręcznie wyregulowałem zaworek sterowania kluczem ampolowym tak by na wolnych obrotach nie zadusiło jak podnoszę puste wyciągnięte ramię. Koparka śmiga jak głupia, ma siłę i prędkość przesuwu. A przed tym zabiegiem silnik co prawda chodził równo bez żadnych chwilowych obciążeń, ale na efekt i moc trzeba było chwilę poczekać. Pozdrawiam.

selekcjoner
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 11 Maj 2012 08:57

Maszyna: Cat 428e


Re: dusi przy pracy koparkę o&k

Postprzez TRANSKOP81 » 19 Lut 2019 23:46

No to zrobiłeś zajebiscie naprawde gratulacje .właśnie pozbawiles maszynę układu PMS

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


dusi przy pracy koparkę o&k

Postprzez zeppelin zm 15 » 19 Lut 2019 23:51

Jest lepszy od konstruktorów :lol:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej