wibako

opinie jcb 3cx przy pługu do sniegu

opinie jcb 3cx przy pługu do sniegu

Postprzez zolty » 06 Lis 2011 16:07

Witam Wszystkich, chcialbym wysluchac waszych opini odnosnie jcb3cx jak ona sie sprawuje przy odśnieżaniu ???
Bo slyszalem ze takie koparki powinny jak najmniej jeździc, mam na mysli po drogach. Czy mocno sie niszczy ??

zolty
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 06 Lis 2011 00:43

Reklama

simmet

Re: opinie jcb 3cx przy pługu do sniegu

Postprzez sidleniwiec888 » 06 Lis 2011 17:30

Stanowczo odradzam, szkoda maszyny. Cały czas musisz mieć włączony napęd na 4 inaczej nie ujedziesz a brak blokady tylnego mostu nie ułatwia pracy. Poza tym ciasne zakręty zbierasz na 3 lub 4 razy. Jeśli odśnieżasz parkingi z autami tylne ramie zasłania wszystko z tyłu. OGROMNE zużycie paliwa. Jeździłem ciągnikiem i 3cx, ciągnik zostawia koparkę daleko z tyłu.
Zero stresu, zero złości, wyjeb... po całości.

Awatar użytkownika
sidleniwiec888
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 29 Cze 2011 21:39
  • Miejscowość: Zduńska Wola

Maszyna: Jcb 3cx, Mecalac 12MXT

Firma: Dromak/Dramat


Re: opinie jcb 3cx przy pługu do sniegu

Postprzez gogo0707 » 06 Lis 2011 18:18

byly juz podobne tematy co do odsniezania i we wszystkich pisali ze ciagniki daleko wyprzedzaja koparki. We wyszukiwarce wpisz odsniezanie lub cos podobnego i wyskoczy ci mnostwo tematow tego typu :roll:
"Od­po­wied­nia mo­tywac­ja po­par­ta pochwałą uskrzydla "
http://www.telnow.pl

gogo0707
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 23 Cze 2011 15:22
  • Miejscowość: Bierawa
  • Pochwały: 10

Maszyna: JCB4CX
CAT M315D

Firma: Telnow


opinie jcb 3cx przy pługu do sniegu

Postprzez zolty » 06 Lis 2011 19:12

No bo w planach mam kupic nowa jcb 3cx i tak sobie mysle ze jak sezon sie skonczy na kopanie to po co ma stac bezczynnie w garazu jak mozna ja wykorzystac do odsnieżania, ale z drugiej strony jak by miala dostac mocno po garach to lepiej niech sobie spokojnie przezimuje w garażu :) a ilu konny miales ciagnik do odsniezania ?? 120 kucy starczy?? miales z przodu zamontowany TUZ ?

zolty
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 06 Lis 2011 00:43

Re: opinie jcb 3cx przy pługu do sniegu

Postprzez sidleniwiec888 » 07 Lis 2011 17:47

Jeżeli jakieś podwórko albo placyk to jej nie aż tak bardzo zaszkodzi ale jazda po drogach zdecydowanie odpada. A ciągniki to Zetor 10540 z TUZ-em i MF 3060, nawet poczciwa 60-ka jako tako da sobie rade.
Zero stresu, zero złości, wyjeb... po całości.

Awatar użytkownika
sidleniwiec888
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 29 Cze 2011 21:39
  • Miejscowość: Zduńska Wola

Maszyna: Jcb 3cx, Mecalac 12MXT

Firma: Dromak/Dramat


Re: opinie jcb 3cx przy pługu do sniegu

Postprzez Emilos22 » 07 Lis 2011 18:19

odsniezalem cala zeszla zime, wrazenie jak najbardziej pozytywne. fakt paliwa troche spala. ja akurat robilem dla panstwowej firmy, bez agresji, bez napinki, bez poganiania wiec spokojnie sobie dzialalem. tylni osprzet w niczym mi nie przeszkadzal. z mila checia pojechalbym jeszcze raz.

Emilos22
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 04 Lip 2010 09:22
  • Miejscowość: Zgorzelec

opinie jcb 3cx przy pługu do sniegu

Postprzez Jooras » 07 Lis 2011 19:07

tylko gorzej odsniezac ciagnikiem jak w koncu trzeba wywiezc ten snieg

odsniezalem dosc spory parking przy supermarkecie i szło elegancko 3cxem

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Re: opinie jcb 3cx przy pługu do sniegu

Postprzez sidleniwiec888 » 07 Lis 2011 19:15

Przy pustym parkingu nie jest aż tak źle ale spróbuj ogarnąć wąskie osiedlowe uliczki gdzie jest pełno aut. A zapal sobie tylne lampy robocze w nocy przy złożonym ramieniu i wtedy jedź na parking, zrozumiesz o czym mówię.
Zero stresu, zero złości, wyjeb... po całości.

Awatar użytkownika
sidleniwiec888
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 29 Cze 2011 21:39
  • Miejscowość: Zduńska Wola

Maszyna: Jcb 3cx, Mecalac 12MXT

Firma: Dromak/Dramat


opinie jcb 3cx przy pługu do sniegu

Postprzez dawidg2 » 07 Lis 2011 19:52

A ja zamówiłem pług do mojej teleskopowej. zamowiłem taki co się łamie w połowie jeszcze. że idzie zrobić /\ i \/, tylko akurat ciągnie przednia oś na 2WD, mam swoje place do odśnieżania i u znajomego. Zobaczymy może jeszcze się coś trafi

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


opinie jcb 3cx przy pługu do sniegu

Postprzez Jooras » 07 Lis 2011 21:05

nie zawsze był pusty bo robiło się to też w dzień jak były opady i też było ciasno jak na osiedlu, tylko czy opłaca się bardziej kupić ciągnik czy pług i przemęczyć się z tym tylnym ramieniem ?

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Re: opinie jcb 3cx przy pługu do sniegu

Postprzez sidleniwiec888 » 07 Lis 2011 21:57

Tak jak mówiłem wcześniej, jakiś placyk, podwórko to spoko ale droga albo parking po ciemku to stanowczo odpadają. Ciągnik zrobi to dużo lepiej i szybciej.
Zero stresu, zero złości, wyjeb... po całości.

Awatar użytkownika
sidleniwiec888
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 29 Cze 2011 21:39
  • Miejscowość: Zduńska Wola

Maszyna: Jcb 3cx, Mecalac 12MXT

Firma: Dromak/Dramat


opinie jcb 3cx przy pługu do sniegu

Postprzez dawidg2 » 07 Lis 2011 22:34

Ale śniegu nie załadujesz gdy trzeba wywozić. A niestety 2 ostatnie zimy było trzeba to robić bynajmniej u mnie.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: opinie jcb 3cx przy pługu do sniegu

Postprzez Emilos22 » 08 Lis 2011 18:32

sidleniwiec888 napisał(a):Przy pustym parkingu nie jest aż tak źle ale spróbuj ogarnąć wąskie osiedlowe uliczki gdzie jest pełno aut. A zapal sobie tylne lampy robocze w nocy przy złożonym ramieniu i wtedy jedź na parking, zrozumiesz o czym mówię.



nie bardzo rozumiem w jakim celu miałoby to służyć?? to chyba bylby jakis desperat, ktory potrzebuje swiatla w kabinie.
a co do waskich uliczek to czym bedzie roznil sie ciagnik od koparki? tak czy siak musisz jechac do przodu. wszytsko jest kwestia umiejętności nic więcej.

Emilos22
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 04 Lip 2010 09:22
  • Miejscowość: Zgorzelec

Re: opinie jcb 3cx przy pługu do sniegu

Postprzez serwisant » 08 Lis 2011 18:49

sidleniwiec888 napisał(a):Stanowczo odradzam, szkoda maszyny. Cały czas musisz mieć włączony napęd na 4 inaczej nie ujedziesz a brak blokady tylnego mostu nie ułatwia pracy. Poza tym ciasne zakręty zbierasz na 3 lub 4 razy. Jeśli odśnieżasz parkingi z autami tylne ramie zasłania wszystko z tyłu. OGROMNE zużycie paliwa. Jeździłem ciągnikiem i 3cx, ciągnik zostawia koparkę daleko z tyłu.



A jak pracujesz przednia łyzką to tylne ramię też przeszkadza czy nie??
Lampe mozna zamontować na wysięgniku i po problemie.

Natomiast wg mnie należałoby sie zastanowic nad zasoleniem drogi w zimie, i wydaje misie że tu jest najwieksze zagrożenie dla maszyny, z drugiej strony jak bedzie stała to ją myszy zjedzą :-)
Wydaje sie jak najbardziej ekonomicznie uzasadnione wykorzystac maszynę w możliwie najwiekszym zakresie.
Pomoc JCB
MINI-LOADALL-KOP-ŁADOWARKA..Fastrac..JCB
elektronika hydraulika
Podanie nr ser. maszyny znacznie ułatwia...
pełna dokumentacja.


Pozdrawiam

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Re: opinie jcb 3cx przy pługu do sniegu

Postprzez sidleniwiec888 » 08 Lis 2011 19:21

Być może macie ten luksus jazdy przez 8 godzin gdy jest widno. Ja niestety nie posiadałem go, jeździłem z pługiem od 4 rano do 21 wiec większość po ciemku. Korzystałem ze standardowego wyposażenia maszyny i nie spotkałem jeszcze nikogo kto montuje lampy na wysięgniku :crazy:
Umiejętności jak najbardziej ale zwyczajnie to człowieka wykańcza i męczy a pług toż mały nie jest, na wąskie osiedlowe uliczki lepsza będzie mała ładowarka np Atlas 80 lub Kramer 318 ale nie Jcb 3cx z pługiem który ma 2,5 metra szerokości.
Zero stresu, zero złości, wyjeb... po całości.

Awatar użytkownika
sidleniwiec888
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 29 Cze 2011 21:39
  • Miejscowość: Zduńska Wola

Maszyna: Jcb 3cx, Mecalac 12MXT

Firma: Dromak/Dramat


Re: opinie jcb 3cx przy pługu do sniegu

Postprzez Emilos22 » 08 Lis 2011 23:03

8 godzin w koparce??? to jest moje najwieksze marzenie, ale takie cuda to tylko w państwowych firmach:(

Emilos22
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 04 Lip 2010 09:22
  • Miejscowość: Zgorzelec

opinie jcb 3cx przy pługu do sniegu

Postprzez Jooras » 09 Lis 2011 19:35

w prywatnych też aż czasem ma sie dość żeby to było tylko 8...

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Re: opinie jcb 3cx przy pługu do sniegu

Postprzez bartifeeli » 09 Lis 2011 20:25

sidleniwiec888 napisał(a):od 4 rano do 21
trzeba jeszcze dodać, że jak jest to robota np na dużym placu bez przeszkód lub jazda na wprost z pługiem w tym przypadku, to nie jest jeszcze takie męczące ale kilka/kilkanaście godzin w ciasnych miejscach, gdzie każdy ruch maszyną może spowodować kolizję, to mnie osobiście najbardziej męczy - maksymalna koncentracja i oczy wkoło głowy - masakra. Chwilami w takich robotach mówie klientom, że musze odpocząć przynajmniej 15-20 min, bo zaraz coś rozwale.
Dlatego odśnieżanie taką, co jak co ale zwrotną i zręczną maszyną jak 3CX, w ciasnych uliczkach osiedlowych czy parkingach po ciemku należy do najcięższych prac a niech jeszcze wali śnieg, który odbija całe światła z halogenów to już jest koniec roboty niemalże.

Ja osobiście nei rzucam sie tak bardzo na odsnieżanie ulic a żeby mi maszynka nie zastała sie całkiem, odśnieżam drogi sąsiadom.
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Re: opinie jcb 3cx przy pługu do sniegu

Postprzez cichy10 » 10 Lis 2011 00:05

sidleniwiec888 napisał(a): A zapal sobie tylne lampy robocze w nocy przy złożonym ramieniu i wtedy jedź na parking, zrozumiesz o czym mówię.



Co do oświetlenia to zgodze sie że przy złożonym ramieniu to tylko ślepią ja zamontowałem dodatkowe halogeny (takie jak na dachu) na tylnich łapach i podłączyłem do wstecznego przy cofaniu w nocy spisują sie świetnie bo nieodbija sie światło od ramienia i lepiej widać i na stłe też moge je załonczyć.

cichy10
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 22 Lut 2010 00:32
  • Miejscowość: Żory

Maszyna: 3CX Contractor 2009


Re: opinie jcb 3cx przy pługu do sniegu

Postprzez Marcindrze » 10 Lis 2011 09:52

Panowie zacznijmy od tego ze kazda maszyna ma swoja specyfike. Jesli na chodniki to ciagnik z pługiem bo koparko ładowarka za dua. Natomiast jesli chodzi o odśnieżanie dróg gminnych to mozna powiedziec ze zakup pługa jest uzalezniony od ilosci sniegu ale ostatnie zimy pokazały ze pług poprostu nie sprawdza sie przy duzej warstwie sniegu szczególnie jak już droga była odsnieżana. W moim rejonie było dużo sniegu i nie spotkałem kopaczki z pługiem a było tyle sniegu ze nawet ciagnik 130 KM nie dawał rady rozpychac kopała sie i sciagało go na boki. Jeden gosc pokrzywił nawet ciegna od tuza. Założenie pługa do kopaczki i odsniezanie se skreconym pługiem pod kątem moze powodowac duże przeciązenie ramienia przedniego a wtedy wiadomo co moze sie stac.

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej