wibako

Wiertnice horyzontalne HDD

HDD, kraking, pipebursting, przewierty, przeciski, renowacje

Wiertnice horyzontalne HDD

Postprzez Bunkierman » 24 Mar 2011 15:36

Witam. Przeglądam forum od czasu do czasu i nie natrafiłem na temat wiertnic horyzontalnych, czy ktoś z tutejszych forumowiczów miał kontakt z sprzętem HDD ? Może warto się powymieniać doświadczeniem w tym zakresie bo temat jest obfity. Ja od jakiegoś czasu wiercę pod kanalizację i tele. czasem pojawiają się tematy i warto się nimi podzielić.Obecnie dryluje wiertnicą Vermeer 24x40 II serii 2006 rok. Zapraszam do dyskusji.

Bunkierman
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 24 Mar 2011 15:20
  • Miejscowość: Kraków Maszków

Maszyna: Vermeer 24x40 II


Reklama

simmet

Re: Wiertnice horyzontalne HDD

Postprzez peewee1984 » 17 Kwi 2011 22:44

witam
pracuje na maszynie o troche mniejszych parametrach, mianowicie ditch witch 2020 i mam pytanie odnosnie robienia przewiertow w piaszczystym terenie. zdarzalo mi sie pracowac w roznych warunkach glebowych, ale wlasnie w piachu mam najmniejsze doswiadczenie i zazwyczaj przy kazdym przewiercie mam problem z rozwiercaniem wstecznym, gdyz nawet przy rozwiercaniu otworu pilotazowego do srednicy 14'' zanika cyrkulacja pluczki w otworze a sila uciagu samego rozwiertaka przekracza czasami 5 ton, czyli ponad polowe mozliwosci tej maszyny. jakies porady i sugestie jak uniknac tego typu sytuacji??
peewee1984

peewee1984
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 28 Lut 2011 21:18
  • Miejscowość: Skierniewice
  • Pochwały: 3

Maszyna: Ditch Witch 2020


Re: Wiertnice horyzontalne HDD

Postprzez mikus » 01 Cze 2011 17:40

Widze ze kolega mial problem podobny do mojego. Ja akurat wciagalem rure 125mm przewiert mial z 50m wiec nie za dlugi i na koncowce urwalem rure taki sam brak cyrkulacji pluczki jak u kolegi. Pozniej zrobilem mocniejszy roztwor pluczki tak zeby byla odpowiednio gesta i dopiero wtedy udalo sie wciagnac rurke. A Ty jak sobie poradziles z tym problemem ?

mikus
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 22 Maj 2009 10:32
  • Miejscowość: Częstochowa

Wiertnice horyzontalne HDD

Postprzez peewee1984 » 02 Cze 2011 21:40

dokladnie tak samo;)
z moich doswiadczen wynika ze w piachu sprawdza sie najlepiej bentonit o wiekszej predkosci niz wszelkie dodatki do bentonitu...aczkolwiek co sie z ta pluczka dzieje to nie wiem, bo czesto mi sie zdarza ze rozwiercam w piachu 2 lub 3 razy, do przewodu wiertniczego jest wpompowane 30m3 bentonitu, z przodu i z tylu wyplynie moze z 10% a reszta ginie bez wiesci. nawet jak kiedys odkopalismy rozwiertak 18" z trzema rurami 160 to nie bylo sladu po bentonicie wiec nie wiem jakim cudem na luzie ta maszyna wciagla 80 m tych rur... czasem tez zdarza sie ze ciagne rury w piasku, wszystko ladnie rozwiercone i na dlugosci jednej żerdzi uciag wzrasta z 2 do 8 ton i robi sie efekt "strzykawki", a wystarczy dokopac sie do żerdzi (o ile to mozliwe), bentonit wyplynie na powierzchnie i dalej idzie jak po masle...tak wiec moj przepis na wiercenie w piachu to gesty bentonit i rozwiercanie do wiekszej srednicy, np 2x160 latwiej sie wciagaja na rozwiertaku 18"
peewee1984

peewee1984
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 28 Lut 2011 21:18
  • Miejscowość: Skierniewice
  • Pochwały: 3

Maszyna: Ditch Witch 2020


Wiertnice horyzontalne HDD

Postprzez Jegor » 07 Mar 2012 13:25

Witam!
Posiadam wiertnice bialoruskiej produkcji do przeciskow sterowanych. Same pozytywne opinii, nie zawodna tfu-tfu-tfu, bardzo prosta w obsludze i nie ma skomplikowanej konstrukcji. Jest o tyle dobra ze w porownaniu do Panow wiertnic, nie potrzebuje betonitu czyli tansza w utzymaniu, normalnie przewiert moge wykonac "na sucho". Moge uzywac jej jak do przewiertow tak i do renowacji i wymiany rurociagów.
Pozdrawiam.
Best regards,
Jegor Sywuda.
NOWOCZESNE TECHNIKI WIERTNICZE
„DRILL-KRAK” Autoryzowany Dealer
Mempex Ltd. w Polsce
tel.: +48 606 240 750
www.mempex.pl

Jegor
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 07 Mar 2012 12:44

Maszyna: UNB-20 MNB-50 MNB-125 OR-1,5 (szalunek samopodnoszący się)


Wiertnice horyzontalne HDD

Postprzez marc.dwjt2020m1 » 22 Wrz 2015 18:31

Witam. Otóż wiercenie w piasku jest utrapieniem wielu z nas(wiertaczy) ja do wiercenia w piaszczystym terenie 25kg na 1m3 wody czasem więcej. Nie zawsze jednak jest tak pięknie,ostatnio podczas wciągania fi90 rozwiertakiem 160 rozerwalo mi dwie żerdzie na leczeniu.

marc.dwjt2020m1
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 30 Sie 2015 11:48

Maszyna: Ditch Witch JT2020 Mach1

Firma: Sanithen


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej