wibako

Krety Hercu opinie?

HDD, kraking, pipebursting, przewierty, przeciski, renowacje

Re: Krety Hercu opinie?

Postprzez synio77 » 27 Mar 2012 20:18

Jak długie przeciski robisz tym kretem 95 i jak zachowuje się w gruntach nawodnionych? jak wtedy z celnością?

synio77
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 29 Wrz 2011 11:12

Maszyna: Kret HP130L Hercu Pneumatic


Reklama

simmet

Krety Hercu opinie?

Postprzez pit_zgl » 17 Gru 2012 22:53

Pracuje na hp130L i co do celności to wydaje mi się że dużo zależy od gruntu, raz potrafi na 6m uciec 40cm, raz na 37m potrafi mniej uciec. Wydaje mi się że w suchej glinie słabe tempo ma w porównaniu z niemcem. Co do zatrzymywania sie podczas pracy to zdarzyło mi sie kilka razy i zawsze okazywało się że to nie było spowodowane zamarznięciem nawet przy temperaturze -2, tylko przeszkodami w ziemi, które "zaciskają" korpus.

pit_zgl
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 26 Cze 2012 18:02

Maszyna: TT, HP


Re: Krety Hercu opinie?

Postprzez synio77 » 18 Gru 2012 20:21

A jak go ustawiasz? bo ja na dłuższe odcinki zawsze kilka stopni do dołu, a na krótkie to tylko minimalnie w dół, choć tak jak piszesz w zależności od gruntu. Raz puszczałem w błocie ok 16 m w poziomie i wyszdł jak chciałem. Ale zawsze ustawiam z lekką tendencią do dołu dlatego, że maszyna pouszczona w poziomie po około 6-7 metrach ma tendencję do wynoszenia w górę.
Denerwuje mnie to jak robię grawitację bo nie ma na dłuższym odcinku równego spadku, koniec otworu jest trochę zadarty do góry, i jak chcesz włożyć rurę 160 lub 200 mm to nie raz miałem problemy, bo rura sztywna i musiałem poszerzać otwór poszrzaczem, na rurę 160 poszerzacz 230 mm, a na 200 teraz robię 270 mm, tylko ten 270mm będę używał do kreta HP155.
Ja na prędkość nie narzekam, w bardzo twardej glinie tylko trochę wolniej szedł, poza tym nie maiłem problemów że za wolno.

synio77
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 29 Wrz 2011 11:12

Maszyna: Kret HP130L Hercu Pneumatic


Re: Krety Hercu opinie?

Postprzez pit_zgl » 18 Gru 2012 21:44

zazwyczaj staram się go puszczać z minimalnym spadkiem ale to zależy jak już mówiłem, od gruntu itp.
co do problemu z włożeniem rury 160mm to zawsze można puszczać raz samego kreta a potem drugi raz puszczać ciągnąc rure, ja tak robię zazwyczaj jeśli do wciągnięcia są rury z "kielichami"
widocznie nie trafiłeś jeszcze naprawdę twardej gliny, przeciskałem się pod drzewem 4m 4godziny, także więcej czasu i paliwa poszło niż ten przecisk był wart haha

pit_zgl
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 26 Cze 2012 18:02

Maszyna: TT, HP


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej