wibako

Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez BH RUDA » 01 Maj 2012 21:27

Można by godzinami dyskutować, więc napisze minimum z minimum, stacjonarnych nawet nie opisuję, bo by mi długiego weekendu nie starczyło:


Przesiewacz „tradycyjny” – dwu lub trzy pokładowy (3 lub 4 produkty). Najczęstszy typ przesiewaczy spotykanych na rynku, praktycznie na każdym złożu. Różnią się ilością pokładów, oraz szerokością i długością pokładów, dlatego też każdy producent ma po kilka modeli. Im większe parametry, tym większa wydajność (szerokość pokładu) i większa dokładność (długość pokładu) odsiewu. Nadają się do siania pospółki, węgla, kamienia, piasku, materiału po kruszarkach, ziemi, itp.
Przeważnie dla bezpieczeństwa, na koszu zasypowym znajduje się krata, która uniemożliwia przedostanie się na urządzenie nadawy większej niż 100 – 150mm (kwestia gęstości żeberek). Zbyt duży kamień może zwyczajnie przedziurawić sito, lub się zaklinować.
Należy pamiętać, że w przypadku odsiewania piasku (0/2mm), wydajność przesiewacza ulegnie znaczącej redukcji!!
Dzięki odpowiednim kompletom sit, przesiewacz taki daje możliwość produkcji frakcji według potrzeb, łącznie z frakcjami grysowymi 2/8 i 8/16, często stosowane również do produkcji 0/31,5mm i 31,5/63mm.


Przesiewacz wstępny – przesiewacz dwupokładowy (czyli ma dwa sita, u góry sito o większym oczku, a na dole o mniejszym) = produkuje 2 produkty oraz „odpad”.
Przesiewacz o dużej REALNEJ wydajności (300 – 600t w zalezności od modelu) mogący przyjmować materiały o BARDZO dużych gabarytach np.: 400 – 600 – 700mm. Przesiewacze stosowane również na wysypiskach śmieci, w zupełności radzą sobie ze szmatami, patykami, ale wezmą też pralkę czy telewizor.
Stosowany praktycznie jedynie na kopalniach. Przesiewacz nazywany niekiedy odgliniaczem. Stosowany na kopalniach, gdzie po strzelaniu znajduje się duża ilość gliny. Zbyt duża ilość powoduje produkcję brudnego, nie nadającego się do sprzedaży materiału, oraz może w ekstremalnych sytuacjach zakleić kruszarkę. Dlatego też ustawia się go przed szczęką / udarem, celem wstępnej odsiewki. Może być również stosowany, gdy ktoś chce odciąć frakcję +200mm.

Przesiewacz bębnowyprzesiewacz stosowany głównie do siania ziemi. Czasem gdy jest stacjonarny na mokro, może służyć do wytracania gliny, ale to bardzo sporadyczne przypadki. W 99,9% aplikacja to ziemia.

Przesiewacz gwiazdkowystosowany do odpadów komunalnych, biomas, itp. Nie nadaje się do kopalni!!! Łamią się gwiazdki i niestety po zabawie – przetestowane ;)

Przesiewacz grysowy – przesiewacz płaski, horyzontalny, stosowany do produkcji frakcji grysowych, np.: 0/2, 2/5, 5/8, 8/11, 11/16 lub innych, w zależności od technologii.

Przesiewacze wysoko wibracyjne – stosowane przy złożach kwarcowych, do produkcji frakcji odlewniczych lub chemii budowlanej, mają nawet 4-5 pokłady. Specyficzna technologia, duża precyzja, bardzo mała wydajność.


Przesiewacze można jeszcze podzielić na przesiewacze na sucho i na mokro.
Dużo o watkach płukania jest w innych tematach w tym dziale, wiec nie będę powtarzał.
W razie pytań, proszę pytać ;)
Pozdrawiam,
BH
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Reklama

simmet

Typu przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez peckiel » 01 Maj 2012 21:36

Kolejne wyczerpanie tematu i w ramach podziękowania "pochwała" dla kolegi się należy, ale niestety nie jestem założycielem tematu i nie mogę nadać pochwały.
Ja nastawiam się na przesiewacz mobilny z silnikiem spalinowym i na sucho. Widziałem w akcji tylko Powerscreeny, ale wiem że Finlay jest niczego sobie.
Pożądane przeze mnie frakcje to w mm 2-16 i 16-32. Wiadomo kamień w cenie :D
Piaski to odpad lecz czasami i na to jest popyt.
Interesowałem się takim czymś http://otomoto.pl/filnay-K54419.html ale też i takim czymś http://otomoto.pl/powerscreen-K49861.html
Jeszcze podoba mi się taki model Powerscreena też mały na jednej ośce, ale miał swoje taśmociągi nie tak jak ten Finlay.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Typu przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez dawidg2 » 01 Maj 2012 21:51

BH RUDA napisał(a):Stosowany praktycznie jedynie na kopalniach. Przesiewacz nazywany niekiedy odgliniaczem.

mam pytanie związku z tym przesiewaczem. Czy on da rade na złożu żwirowym gdzie jest dużo kamieni? Podejrzewam że tak ale chce się upewnić. Frakcje by musiał robić takie by większe kamienie szły na kruszarke szczękowa np powyżej 100mm, póżniej od 32-100mm na kruszarke stożkową, a ponizej 32mm na następny przesiewacz co by dzielił dalej, oczywiście ze szczęki szło by na stożek a dalej na końcowy przesiewacz, po drodze pewnie odsiał bym jeszcze 0-31,5mm. Materiał jaki na żwirowniach czyli otoczak polny no i kamień polny od rolników.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Typu przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez BH RUDA » 01 Maj 2012 22:09

Kolego peckiel, juz Ci co prawda odpisałem w wątku z kruszarkami, ale mogę ponownie..
Zasadniczo, gdyby i finley i powerscreen były w tej samej cenie, brałbym powerscreena.
Nie wierzę w przebieg 1000mg, przebieg powerscreena bardziej zbliżony z prawdą, inna sprawa, że brak jest przy finleyu przenośników odbierających, a bez nich nic nie poradzisz = dodatkowy koszt, i pytanie jak będą zasilane: na prąd?
No i poład w powerscreenie jest pewnie większy...
A większy pokład to lepsze odsianie, i nikt nie powie że masz za dużo podziarna, czyli np piasku w kamieniu...



Kolego dawid2:
Po pierwsze, nie wiem jak u Ciebie ten cały ciąg wygląda, ale pamiętaj by przed stożkiem odsiewać piasek!!!
Pamiętaj również, by stożek był ZAWSZE w pełni zasypany!!!
Bo jak nie będzie, to Ci będzie materiał do d... wychodził.
Co do przesiewacza, poradzi sobie, pytanie ile % jest czego...
Gdybyś miał krzywą nadawy, mógłbym Ci policzyć ile będzie czego i jaką wydajność jesteś w stanie uzyskać..
Jak maszynka ma robić 0/31, 31-100 i 100+, to będzie tak siać, że martw się raczej o załadunek ;)
I pomyśl, czy na stożek nie warto puszczać np 16-100 albo 8-100, W końcu, to przekruszony jest cenny..
Zrób sobie tak, by miał wymienne rzeszota, to będziesz sobie łatwo sterował produkcją.

A delikatnie zmieniając temat - jak kiedyś będziesz myślał o płukaniu, to chętnie podjadę ze sprzedawcą i doradzę.
Pozdrawiam,
BH
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Typu przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez dawidg2 » 01 Maj 2012 22:36

Co do wszystkiego narazie myślę coś takiego zrobić jakbym dobre złoże znalazł albo zbierać kamienie u rolników. Kopalnie są daleko odemnie, a koszt transportu coraz większy że za tone kruszywa wychodzi ponad 100zł. Więc myślę by coś otworzyć bo pewnie zarobek by był.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez BH RUDA » 02 Maj 2012 14:37

Masz kolego, żebyś się tak nie męczył zbyt wiele..
Oczywiście to tylko jedna z kilku możliwych opcji, widzę tu kilka wariantów, być może są nawet lepsze, ten sobie zrobiłem tak na szybko, ale nie wiem ile piasku w nadawie i ile frakcji danego kamienia, więc być może realnie wyniki będą inne..
Ale to już zawsze kwestia:
- jaka nadawa: krzywa przesiewu, właściwości, twardość, ścieralność, ile % piasku, jaki max kamień,
- ile produktów końcowych,
- jakie produkty są najważniejsze i jakich ma być najwięcej,
- kto ma odbierać i jakie normy/parametry należy spełnić jaka wydajność,
- i najważniejsze: ile się ma kasy ;)

Ale jak już napisałem, nie znaczy to że tak to ma wyglądać, można by tu zrobić z 4 - 5 różnych zakładów, bazując praktycznie na tych samych maszynach, a juz nie wspomnę że mozna dodać przesiewacz, i zabawa od początku ;)

Image
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez dawidg2 » 02 Maj 2012 17:37

No ładna linia, ale kilka milionów by trzeba wyłożyć, a jeszcze ze dwie ładowarki. I mieć też ładne złoże i praktycznie odbiór non stop.

Brakuje mi jeszcze łamanego kruszywa 0-31,5mm jak i 4-31,5mm. Bardziej myślałem o tych produktach niż o grysach do betonów (choć betoniarnie są w okolicach ale raczej już swoje złoża mają).


Ten Przesiewacz ST3.5 ile jest wstanie maksymalnie przesiać piasku 0-2mm?? Dajmy na to że jest 80% tego surowca w każdej tonie.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez BH RUDA » 02 Maj 2012 19:05

No fakt, taka linia to kilka milionów netto, co nie znaczy że musisz kolego mieć całą linię opartą na Metso ;)
Było by oczywicie fajnie, ale nie zawsze jest to konieczne, a na żwirowniach jest stosunkowo łatwa praca...

Tak naprawdę tu kluczowy jest stożek, bo na otoczaki praktycznie każda szczęka da radę (chyba że są twardością podchodzące pod granit, ale to się rzadko zdarza), kwestia odpowiednio dobranych szczęk "quarry" z drugą szczęką do śliskich materiałów...

Dla Ciebie powinny być kluczowe 2 sprawy kolego:
1. Jeżeli mają być kruszywa na betony - odpowiedni stożek i odpowiedni płaszcz... Każdy kto sprzedaje stożki, lub stara się sprzedać, obiecuje super wydajność, ale niestety przeważnie kąt takiego stożka jest tak mały, że wszystko przelatuje, ledwo muśnięte, i robią się piękne blaszki ;) To są tacy, co wszystko jeszcze raz przepuszczają, i tak do skutku ;)

2. Płukanie piasku i grysów, i płukanie piasku po kruszarce – czyli materiały na betony, kostkę, piach łamany przepłukany!

Ale to tak na przyszłość, a na razie: kupować złoże ile się da, bez tego będzie ciężko.. Jak złoże będzie, to i zbyt będzie, betoniarnie obsadzone w okolicy, ale jeżeli będziesz kolego kiedyś w stanie dostarczyć im kruszywo o parametrach takich jako inni, to będzie się liczyć cena i odległość, nic więcej..
Co do łamanego kruszywa 0/31 i 4/31mm – to ten sam produkt, więc radziłbym po przekruszeniu 0/31 puszczać na przesiewacz o odsiewać 0/4mm… I jak będzie ktoś chciał 4/31, to produkt gotowy, a jak 0-31, to mieszasz jedną łyżkę ładowarkową drobnicy i 3 łyżki grubego, i po sprawie…

Hmm..
Powiem tak, sama jednostka ST 3.5 jest fajna, jak się puszcza np. 0/63 i trzeba rozsiać na tłuczeń i kliniec, to 300t/h przerabia lekko…

Niestety, z piaskiem na sucho zaczyna się problem…
80% piasku w nadawie to BARDZO dużo, ja bym tu radził przesiewacz na mokro, bo KAŻDY przesiewacz na sucho będzie się tu dławił, 0/2 będzie wąskim gardłem…

Zakładając nadawę 0/63mm, gdzie 80% będzie piasku, to taki przesiewacz przerobi jakieś 60 ton całości, czyli bardzo mało, a to i tak nie jestem do końca pewny, czy dobrze odsieje piasek…
Pytanie jakie mają być produkty, bo jakby można zastosować górny pokład jako bufforowy i tam dać np. 6mm, a na dolnym 3mm, to produkowało by się jedynie 0/2mm i 2+mm, to być może wydajność była by lepsza, a na pewno jakość odsiewu.. ale jak by się chciało 0/2mm 2/16mm i 16+mm, przy 80% piasku, to jak tak powiem że jakieś 50-60t, bliżej 50, i to i tak przy bardzo obciążanym dolnym. Na mokro się zrobi ze dwa razy tyle….

Oczywiście, jak nadawa nie będzie 0/30 czy 0/60, ale 0/10mm, to i wydajność będzie większa...
Wszystko zależy od krzywej ziarnowej nadawy i od sit, ale przy takiej ilości piachu dół będzie się męczył

To w takim razie kolego tylko przesiewacz na morko = przynajmniej moim skromnym zdaniem!!!
Niestety, na sucho bym się tu cudów nie spodziewał..
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez peckiel » 02 Maj 2012 19:25

Panowie ja już jakiś czas zbieram kamień polny. Mam już parę ładnych setek ton i właśnie zastanawiam się jaka kruszarka byłaby odpowiednia, bo zbieram mniejsze kamienie, ale też i większe. Co tam rolnik ma na polu to zabieram.
Z tego co poczytałem co napisał kolega BH RUDA to musiałbym to na początek puścić kruszarką szczękową.

A co z kruszarkami z wysiewem? Jak to działa? Czy one wstępnie odsiewają frakcje?
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez MOBAU » 02 Maj 2012 19:58

Jeżeli zamierzasz robić to na większą skalę polecał bym Ci zaprawioną w boju w tej dziedzinie kruszarkę szczękową: Pegson XA750, jest to największa mobilna kruszarka szczękowa oferowana szczególnie dla producentów kruszyw do kamieniołomów, gdzie istotna jest wysoka wydajność przy zachowaniu dobrej jakości produktu końcowego.

Mała edycja i dodaję Ci cechy tej maszynki.
• Wysoka wydajność i produktywność
• Duża przestrzeń pomiędzy kruszarką a taśmociągiem głównym
• Zasobnik z burtami składanymi hydraulicznie
• Hydrauliczny mechanism “tylny” dociskający szczękę do rozpory
• Modułowa, wysokowytrzymała konstrukcja maszyny z zasobnikiem składanym na czas transportu
• Wysokowydajny system „Direct Drive”
• Nitowany, dwupokładowy przesiewacz wstępny z rusztem typu grizzly I sitem pod rusztem

MOBAU
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 22 Mar 2012 19:01

Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez peckiel » 02 Maj 2012 20:53

MOBAU ten Pegson owszem ładna maszyna, ale dla mnie na początek coś używanego, bo jak na razie nie stać mnie na nówkę sztukę.
Dopiero co mam kupione złoże także zaczyna się "jazda" z majdanem zwanym papierologią. Na razie można powiedzieć jestem zielony w temacie i szukam firmy, która popchnie mi sprawę dalej, czyli geolog, odwierty itp, itd. Na razie mam namiar na firmę z Białegostoku Geowiert i Aquapomp.
MOBAU może znasz kogoś kompetentnego z naszego terenu w tych sprawach?
Jak będę wyposażał to w sprzęt typu przesiewacz na pewno się odezwę, bo maszyny typu koparki i ładowarki mam.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez dawidg2 » 02 Maj 2012 21:22

BH RUDA napisał(a):bo na otoczaki praktycznie każda szczęka da radę (chyba że są twardością podchodzące pod granit, ale to się rzadko zdarza), kwestia odpowiednio dobranych szczęk "quarry" z drugą szczęką do śliskich materiałów...

jedna z firm z regionu, u mnie też kruszy czasem gruz, ma Makruma starego 40.15 i teraz z tego dofinansowania ma Kruszarke BAT, i raz kruszyli kamień polny (otoczaki) to mówili że strzalały w góre jak z procy jak nie było dość dużo w zasypie. I cała maszyna się rozkręcała mówili. Ile w tym prawdy to niewiem. No i nikt nie chce ruszać otoczaka. Tzn ta Makrum łyka bez problemu ale do 35cm średnicy. Zresztą od tej kruszarki bym zaczął na początek. peckiel, tutaj możesz wziąść ją śmiało tylko to ograniczenie nadawy, ale maszyny masz młot dokupisz i rozkruszysz, albo odłożysz na bok zależy ile tego masz. Potem dorobisz się i kupisz większą.
BH RUDA napisał(a):Dla Ciebie powinny być kluczowe 2 sprawy kolego:
1. Jeżeli mają być kruszywa na betony - odpowiedni stożek i odpowiedni płaszcz... Każdy kto sprzedaje stożki, lub stara się sprzedać, obiecuje super wydajność, ale niestety przeważnie kąt takiego stożka jest tak mały, że wszystko przelatuje, ledwo muśnięte, i robią się piękne blaszki To są tacy, co wszystko jeszcze raz przepuszczają, i tak do skutku

Mam zasadę raz a porządnie, chyba ze trzeba dwa razy przekruszać to wiadomo nieprzeskoczymy. Pozatym po co generować jakieś dodatkowe koszty. Jak tu coraz droższe wszystko.
BH RUDA napisał(a):Hmm..
Powiem tak, sama jednostka ST 3.5 jest fajna, jak się puszcza np. 0/63 i trzeba rozsiać na tłuczeń i kliniec, to 300t/h przerabia lekko…

Akuratny do gruzu po szczęce pewnie :wink:
BH RUDA napisał(a):Zakładając nadawę 0/63mm, gdzie 80% będzie piasku, to taki przesiewacz przerobi jakieś 60 ton całości, czyli bardzo mało, a to i tak nie jestem do końca pewny, czy dobrze odsieje piasek…
Pytanie jakie mają być produkty, bo jakby można zastosować górny pokład jako bufforowy i tam dać np. 6mm, a na dolnym 3mm, to produkowało by się jedynie 0/2mm i 2+mm, to być może wydajność była by lepsza, a na pewno jakość odsiewu.. ale jak by się chciało 0/2mm 2/16mm i 16+mm, przy 80% piasku, to jak tak powiem że jakieś 50-60t, bliżej 50, i to i tak przy bardzo obciążanym dolnym. Na mokro się zrobi ze dwa razy tyle….

Oczywiście, jak nadawa nie będzie 0/30 czy 0/60, ale 0/10mm, to i wydajność będzie większa...
Wszystko zależy od krzywej ziarnowej nadawy i od sit, ale przy takiej ilości piachu dół będzie się męczył

Oczywiście nadawa tylko do 0-30mm gdzieś, ale większość tak pewnie do 10mm, typowe złoże piaskowe z piaskiem leśnym popularnie nazywanym. Zresztą pewnie na podsypki tak by nie trzeba byłoby do przesiewać tylko prosto ze sciany sprzedawać.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez MOBAU » 02 Maj 2012 21:24

Kolego Peckiel posiadamy także maszyny używane jak i do wynajmu, tego Pegson XA750 posiadamy także używanego.

A co do firm: Geowiert i Aquapomp to dobry wybór, są solidni i w miarę szybko wszytko załatwiają, na PW jeszcze Ci podrzucę parę informacji.

MOBAU
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 22 Mar 2012 19:01

Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez peckiel » 02 Maj 2012 21:28

Zresztą pewnie na podsypki tak by nie trzeba byłoby do przesiewać tylko prosto ze sciany sprzedawać.

Dokładnie, u nas w podlaskim szedł piasek w zeszłym roku z pnia na Jeżewo. Kolega MOBAU może potwierdzi.

peckiel, tutaj możesz wziąść ją śmiało tylko to ograniczenie nadawy, ale maszyny masz młot dokupisz i rozkruszysz, albo odłożysz na bok zależy ile tego masz. Potem dorobisz się i kupisz większą.

Dokładnie nad takim czymś myślałem. Tak jak mówisz, mam koparki z instalacjami do młota, najwyżej w młot zainwestuje. A ilość kamienia jaką mam ciężko określić, bo już trochę się nazbierało, a w piątek kolejną dostawę będę robił. Mam działkę 2 ha na to przeznaczoną także będę zbierał. Oby się dorobić trochę. Dalej odezwę się do kolegi MOBAU i kupię nową :D
I tak staram się przebierać i biorę w miarę takie mniejsze kamienie. Oby przez burtę przeszło w wywrocie :D
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez MOBAU » 02 Maj 2012 21:37

peckiel napisał(a):
Zresztą pewnie na podsypki tak by nie trzeba byłoby do przesiewać tylko prosto ze sciany sprzedawać.

Dokładnie, u nas w podlaskim szedł piasek w zeszłym roku z pnia na Jeżewo. Kolega MOBAU może potwierdzi.

peckiel, tutaj możesz wziąść ją śmiało tylko to ograniczenie nadawy, ale maszyny masz młot dokupisz i rozkruszysz, albo odłożysz na bok zależy ile tego masz. Potem dorobisz się i kupisz większą.


U Nas w podlaskim małe czy duże przedsiębiorstwa to teraz mają raj, masowa ogromna budowa dróg = wielkie zapotrzebowanie na piasek, a co za tym idzie jedna i druga strona czerpie korzyści.
Ostatnio edytowany przez MOBAU, 02 Maj 2012 21:51, edytowano w sumie 1 raz

MOBAU
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 22 Mar 2012 19:01

Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez BH RUDA » 02 Maj 2012 21:46

Kolego, z tym XA750 to naprawdę pojechałeś...
To tak, jakby z całym szacunkiem do wykopania fundamentów pod domek polecić komuś 100 tonową koparkę, bo największa w ofercie...
Zresztą ja tu w tych moich wpisach nie polecałem żadnej swojej maszyny, a nawet napisałem żeby się nie sugerować marką, a Ty musiałeś wkleić reklamę... - mało tego, po prostu przekopiowałeś to, co macie na stronie, nie zmieniając ani słowa ;)
Ale oczywiście, nowa jakość, zero reklam, pełny profesjonalizm :lol:
A zdajesz sobie sprawę, jaka tam jest minimalna szczelina?? Wiesz jak duży trzeba mieć pod to stożek?? Wiesz jakie wydajności?? Jakie maszyny do obsługi?? Koszty użytkowania???
Jak ktoś do Ciebie przychodzi i ma na placu kupkę betonu, to też mu coś takiego polecasz???
Pomijam już fakt, że takiej maszyny w Polsce nie ma, a w Europie pracuje 1 sztuka, to kolega rozpoczyna dzałalność, i jak sam napisał ma ładnych kilka setek ton... czyli ma NIC!!
I tym niestety się różnimy, bo ja dla takiej ilości zawsze radzę wynajęcie kruszarki, bo zakup czegokolwiek się nie opłaca, trzeba mieć minimum kilkadziesiąt tysięcy ton, by myśleć o własnym sprzęcie...
A ty wkleiłeś opis skopiowany ze strony, że super maszyna na kamieniołm, tylko że kolega rozkręca żwirownię...
Ja nie wiem jak to jest, ja sam nie sprzedaję, bo nie miałbym do tego cierpliwości i nerwów, być może i talentu nie mam, ale na szczęście nie muszę się tym zajmować, ale czy Ty tak właśnie ludziom doradzasz??? Niech pan weźmie, bo jest super i największa mam w mojej ofercie??

Przepraszam Cię, ale mi szkoda słów.
Zrozumiał bym zaoferowanie Metrotraka, ale nie rozumiem Twojego wpisu...
Statystyki poprawiasz??

Namawiasz na siłę na urządzenie, które na żwirownie się nie nadaje, a już na powstającą to wcale, tylko że większość użytkowników ma żadne/marne/słabe pojęcie w temacie, więc się nie sprzeciwia...

Szkoda nerwów, idę na grila...
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez MOBAU » 02 Maj 2012 21:50

Kolego ale ja mu napisałem, że to jest maszyna na duża skalę, więc nie ma z czego robić zaraz wielkiej awantury :)
Przedstawiony został zarys tego co mogę zaoferować na małe złoże/zasób a czego nie mogę, więc po co ten post?

MOBAU
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 22 Mar 2012 19:01

Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez peckiel » 02 Maj 2012 21:57

BH RUDA na razie ma tylko parę setek ton, ale w każdej chwili tego przybędzie i przybywać będzie. U mnie sprawa stoi na tym, że na początku chcę mieć maszynę do kruszenia, a kamieniem zawalę się w ciągu kilki dni.
W piątek planuje kolejną dostawę.
BH RUDA zgodzę się z tobą, bo nie potrzebuję na początek giganta. Potrzebuję wlotu 500x700 max. Dodam, że zbyt mam. Tak jak kolega dawidg2 pisał, dla mnie Makrum na początek by wystarczył.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez BH RUDA » 02 Maj 2012 21:58

Post po to, że jak już musiałeś coś zaoferować, powinieneś zaoferować Metrotraka, a tak naprawdę to powinna to być kruszarka stacjonarna elektryczna, ale XA750 jest fatalnym rozwiązaniem, to model na największe kopalnie, a nie malutkie żwirownie...
Po to post, że przy tak dużej szczęce, minimalny materiał będzie do 300mm, a to wymaga dużego stożka, czyli Bardzo dużych wydajności, których kolega peckiel nie osiągnie przez najbliższe lata, a być może nigdy....
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez dawidg2 » 02 Maj 2012 21:58

BH RUDA, dużo macie maszyn swoich w okolicach Polkowic i w kierunku Wielkopolski?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej