wibako

Komatsu WB97s-2 2006r problem ze skrętem kół

Komatsu WB97s-2 2006r problem ze skrętem kół

Postprzez biotechnik » 23 Gru 2010 21:40

Witam,
Historia może posłużyć jako przykład, a mianowicie :
Zakupiłem koparko-ładowarkę Komatsu WB97s-2 2006r na Słowacji od leasingu, po wcześniejszym obejrzeniu i sprawdzeniu, pojechałem wesoły do domu finalizować zakup, załatwić transport, dwa dni temu koparka do mnie przyjechała z małym problemem. Nie działają skręty kół cały czas coś piszczy, ;] ( zaznaczam ze jeszcze tydzień temu była sprawna) trochę podłubaliśmy i wygląda jakby koledzy ze Słowacji sobie coś pożyczyli od nas.
Poniżej przestawiam zdjęcia kostek które powinny być pod coś podpięte(tak mi się wydaje) -szara wychodzi z przełączników skrętu-
także mam zagadkę czego tutaj brakuje ? kto ktokolwiek widział kto ktokolwiek wie..
Dziękuje z góry za pomoc rodacy.
Jeżeli się okaże że naprawdę jakaś cześć została skradziona to odpowiedzialność ponosi ta oto firma http://milenium.sk/ .
i jak im coś teraz udowodnić .....
Zdjęcia :
http://img718.imageshack.us/g/modu1.jpg/

Jakieś zdjęcie albo numer tej części ..

biotechnik
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 23 Gru 2010 21:15
  • Miejscowość: Zambrów

Reklama

simmet

Postprzez adam97 » 05 Sty 2011 17:58

W Komatsu na ,którym pracuje wb97s 2004r jest tak samo jak na Twoich zdjęciach. Miałem problem ze skrętem. Przyczyną okazała się masa potencjimetru w prawym tylnym kole . Poprowadziłem dodatkową mase bezpośrednio do ramy .Teraz skręty chodzą jak w zegarku. Wspólniea z ,,Wyciorem[Marcelą]''wałczyliśmy z tym dwa dni .
Masz pytania to dawaj na forum.

adam97
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 02 Sty 2009 21:54
  • Miejscowość: Grudziądz

Postprzez biotechnik » 05 Sty 2011 20:04

Dzięki bardzo za podpowiedz będę działał jakby coś dam znać :)

biotechnik
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 23 Gru 2010 21:15
  • Miejscowość: Zambrów

Re: Komatsu WB97s-2 2006r problem ze skrętem kół

Postprzez Dawid33533 » 07 Lip 2012 18:46

mam podobny problem, nagle raz dziala raz nie dziala, tylnia os w ogole nie reaguje, dawniej poruszalem tymi wszystkim kostkami poczyściłem, i pomoglo, ale tylko przez jakis czas, teraz nadal mam ten problem, ale czyszczenie juz nie pomaga, wiec ma ktos jakies pomysly co zrobic?

Dawid33533
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 07 Lip 2012 18:39

Maszyna: komatsu


Komatsu WB97s-2 2006r problem ze skrętem kół

Postprzez EMBIC » 08 Lip 2012 13:59

W komatsu wiele wtyczek jest wolnych (do opcji dodatkowych). Okresl jaki napis pojawiasie na wyswietlaczu skretow to pomoge i czy obie osie sie teraz tobie skrecaja czy tylko przednia?

Awatar użytkownika
EMBIC
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 02 Wrz 2009 18:39
  • Miejscowość: poznań

Komatsu WB97s-2 2006r problem ze skrętem kół

Postprzez Dawid33533 » 11 Lip 2012 23:02

wlasnie i tu jest problem :( bo jak ruszam tymi wszystkim wtyczkami i w ogole tam pod spodem przy tylnej osi: to przy odpalaniu maszyny pokazuja sie za kazdym razem inne napisy. a skret nadal nie dziala, jakbym ten wlacznik nie reagowal, na razie mam roche urlopu, jesli pojade do pracy to napisze dokladnie za kazdym razem to sie wyswietla

Dawid33533
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 07 Lip 2012 18:39

Maszyna: komatsu


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej