wibako

Ile zarabiaja operatorzy koparek?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez leoś 3cx » 02 Cze 2012 21:44

na 100% HUMUSOWANIE ale mają chłopaki taką wprawę że głowa mała !
Gdzie Pan Bóg nie może tam koparko-ładowarkę pośle :)

leoś 3cx
Młodszy operator

  • Posty: 117
  • Rejestracja: 09 Sty 2012 00:22

Reklama

simmet

Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez szakal » 03 Cze 2012 17:53

Przypuszczam ze znalazlo by sie wielu Polakow ktorzy zrobili by to duzo lepiej a napewno duzo taniej przynajmniej 4 razy bo za 17 zl/h

szakal
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 11 Lut 2009 19:23
  • Miejscowość: kielce

Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez dodek17a » 02 Lip 2012 21:10

pracuje na koparce kl.3 przy budowie drogi ekspresowej zarabiam 12zł na godz słyszałem o stawkach 15zł na godz ale o wyższych pieniądzach to juz nie

dodek17a
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 02 Lip 2012 20:59

Maszyna: Liebherr A312


Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez leoś 3cx » 02 Lip 2012 22:52

A na której ekspresówce pracujesz ;) bo może mówimy o tej samej :)
Gdzie Pan Bóg nie może tam koparko-ładowarkę pośle :)

leoś 3cx
Młodszy operator

  • Posty: 117
  • Rejestracja: 09 Sty 2012 00:22

Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek ?

Postprzez jas66 » 07 Lip 2012 15:22

Mialem 12 na godzine plus 19 za nadgodziny liczone w skali miesiaca (do nadgodzin nie wliczano urlopu) wyplata w terminie co do grosz. 2500 na umowie. Pozniej mialem 14 na godzne umowa od 1500 platne w zasadzie tez w terminie (platne na 15 kazdego miesiaca a tak naprawde w piatek po 15 czyli na zjazd) Obecnie pracuje w firmie ktora placi mi 16 na godzine + 27 zotych diety, praca daleko od domu, podkarpackie, niby platne w kazdy czwartek przed zjazdem do domu pracujemy w systemie dekadowym. Byly trzy zjazdy mialy byc 3 wyplaty niestety byla 1 i to tylko czesciowo 1500 zl. Oczywiscie bez umowy bez ubezpieczenia. Teraz od dwóch tygodni siedze w domu brak pracy, jakies mgliste obietnice racy na polnocnym wschodzie.
Niekiedy warto za mniej ale pewne niz za bog wie ile za tykiem na wodzie pisane

jas66
Pomocnik operatora

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 30 Lis 2011 20:51
  • Miejscowość: Żnin

Maszyna: DOOSAN DX530 LC Hyundai 500

Firma: Operator koparki i ładowarki
Energopol Szczecin SA.


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez andrejus » 08 Lip 2012 09:45

Ja wypłaty nie widziałem od 2 miesięcy. Czekam i pewnie juz sie nie doczekam. Zostały mi tylko kluczyki ok kopaczki no i wiedza, gdzie jest zakopana skarpówka na działce.
Jakby co facet z Olsztyna Z....... R.

andrejus
Młodszy operator

Maszyna: Liebherr 904 Litronic

Firma: wiola


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez peckiel » 08 Lip 2012 09:52

Dobry sposób na odzyskanie kasiory :D Skarpówka do gleby :lol: Ja myślę, że większość pracodawców podpiera się tylko ciężką sytuacją na rynku budowlanym, a tak na prawdę jest im to na rękę, bo mogą robić ludzi w ch...ja bezkarnie. Powie, że jest ciężko i temu nie wypłaca, a tak na prawdę jedzie na wakacje za parę tysi.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez czaki » 08 Lip 2012 12:08

ja mialem teraz ten tydzien 18zl/h na skarpowce atlasa,ale nas konkurent biznesowy wygryzl poprzez oplaconego majstra.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez andrejus » 09 Lip 2012 07:38

Ciekawe ile taka skarpówka kosztuje

andrejus
Młodszy operator

Maszyna: Liebherr 904 Litronic

Firma: wiola


Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez jas66 » 10 Lip 2012 22:47

NAPISZCIE PROSZE ILE MOZE ZAROBIC OPERATOR LADOWARKI W SKANSKA

jas66
Pomocnik operatora

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 30 Lis 2011 20:51
  • Miejscowość: Żnin

Maszyna: DOOSAN DX530 LC Hyundai 500

Firma: Operator koparki i ładowarki
Energopol Szczecin SA.


Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez ArsHeniQ » 11 Lip 2012 18:28

jako 23letni operator koparkoladowarki z 2 letnim doświadczeniem i 2 miesiące po ślubie w nowej firmie mam 9 netto/h bez zadnych dodatkow typu premie, nadgodziny, itp..
Ostatnio edytowany przez ArsHeniQ, 15 Lip 2012 22:33, edytowano w sumie 1 raz

ArsHeniQ
Młodszy operator

  • Posty: 112
  • Rejestracja: 25 Kwi 2009 15:42
  • Miejscowość: Lublin

Maszyna: a

Firma: a


Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez czaki » 11 Lip 2012 21:56

zarobki na koparkach sa smieszne i smieszne do tego stopnia,ze ja zdecydowanie wole wybrac oferte pracy jako pomocnik betoniarza,zbrojarza i czasem jako operator ładowarki,wózka widlowego,a w przyszlosci moze jako suwnicowy i operator wezla bestoniarskiego za 12,5 zl na reke na poczatek i robota nie jest sezoznowa,ale stala i na umowe o prace z dodatkami,a doswiadczenie i uprawnienia mam kat.1 i nie tylko na koparki

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez sanyo28 » 16 Lip 2012 22:48

Na samym początku witam wszystkich kopaczko maniaków/pracoholików, mniej lub więcej wyzyskiwanych, lub też zadowolonych z swojej pracy.
Mam 3 lata doświadczenia jako operator (firma brukarska) poza tym mechanik, spawacz, kierowca, złota rączka :D przez te 3 sezony to chyba tylko klopa u szefa nie czyściłem :wink: pracuję na CAT 432d 2002R (joyki moje ukochane, tylko ciulowo że automat :? )
Zaczynałem w tej firmie po kursie, z tak znienawidzonego UP, a przy okazji KOP-ŁAD zrobiłem sobie na ład (prywatnie)
Praca typowo z ogłoszenia (marzec), na początek dostałem 12 zł/h i ... chrzest na 1 budowie, jak na świeżaka wyszedłem z roboty z głową do góry i tak już poleciało, w tym momencie już wiem że szef zainwestował we mnie i do dziś i jemu i mnie to się opłaca.
W sierpniu tegoż to roku dostałem podwyżkę na 14/h w następnym roku trafił się wynajem na autostradzie gdzie goście (operatorzy) mieli takie same stawki robiąc 2X wolniej i mniej dokładnie (np. Kopanie rowów obok dojazdówek z resztą kierownicy to doskonale widzieli i nawet jak stanąłem z robotą to i tak wiedzieli że resztę dogonię :)) i poprosiłem szefa o podwyżkę i .. dostałem 15zł/h.
W tym sezonie w czerwcu jakież było moje zdziwienie jak dostałem sms od szefa który właśnie był u klienta gdzie kopałem chłopakom pod kostkę w którym uświadomił mi że podnosi mi sam stawkę do 16zł/h uzasadnieniem podwyżki były słowa - "dlatego że gdzie nie pojadę to ciebie chwalą, więc zasługujesz "
Teraz sedno nie napisałem tego posta żeby się wychwalać! przez 2,5 sezonu strąciłem tylko 1 dachówkę z słupka ogrodzeniowego u klienta (ba nawet klient mi wybaczył :roll: - strasznie spartolony teren) założyłem dodatkowe lusterka żeby widzieć dokładnie podporę i oponę bo niejednokrotnie wywożę np 200-300 i więcej m3 ziemi na lusterka mając po 10cm luzu z każdej strony, 200 m2 terenu pod kostkę z wywózką lub załadunkiem 40/45 głęboko z wszelkimi łukami, odbieraniem na cm od ściany itp (tak sobie nauczyłem brygady :roll: ) robię średnio w 7-8 h z przerwami oczywiście, tira (16 palet) rozładowuję bez niczyjej pomocy i to bez wyciągania słupków grodziowych w ok 15-20 min, mój post ma na celu uświadomienie że ta stawka nie bierze się z niczego, mam pod sobą 8 brygad brukarskich z czego wszystkie jadą na akord i nie dość że im wykopię to jeszcze jest czas nogi na kierownicy czasem położyć
Do stawki dochodzi od 30-50 zł na kartę tel msc
"Godzinówki tygodniowe" jeśli mi tygodniowo liczba godz przekroczy 62,5 to dodatkowo 100 zł premii czyli samej premii msc 400 można wyciągnąć :wink:
do tego dobra atmosfera (czasem parcie na godz/robotę, czasem luz totalny)
Szef najbardziej docenia moją pracę jak coś nawali w koparce i trzeba wynająć inną i wtedy właśnie widzi co to znaczy dobra robota :D
Jeśli czasem mam okazję jechać na wynajem to jeszcze nie zdarzyła mi się sytuacja żeby klient nie chciał zapłacić lub się targował - dlaczego? bo wszędzie robię tak jak bym chciał, żeby ktoś robił u mnie!!!
Wychodzę z założenia że nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudno wykonalne

Wiem że dobrze z robotą trafiłem a w zamian daję z siebie wszystko i kraść nie kradnę, a podpier...ać nie umiem,
A i przerwy zimowej to tylko ~~3, 3,5 miecha bo do świąt konserwacja maszyn i innych urządzeń typu betoniarki, do pracy 15 KM praca na miejscu (czasem tylko koparką trzeba dojechać 30 km :) to rekord)
z szefem na ty, z szefową na ty, czasem nawet w x boxa się pyknie w godz pracy :)

więc są jeszcze normalne firmy w tym kraju
Przepraszam że się tak rozpisałem, ale chciałem trochę pozytywnego myślenia w was natknąć
Pozdrawiam
Mieć marzenia, dążyć do nich i je realizować

sanyo28
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 14 Mar 2010 18:15
  • Miejscowość: Łańcut

Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez czaki » 16 Lip 2012 23:21

dla mnie i dla wielu innych kopaczy to generalnie wielkich, wiekopomnych rzeczy nie robisz. tylko sie zastanawiam, kiedy ci zapal minie, bo zauwazylem, ze dopiero co zaczales i to u drobnego przedsiebiorcy, ktory poniekad wykorzystuje twe mozliwosci, bos mlody.
z tego, co opisales, to trudnisz sie atletyka terenowa... do pierwszego powaznego zdarzenia

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez korba71 » 17 Lip 2012 10:46

Robię dobrze robię dobrze pierd...... jakbyś był inseminatorem
w kółku rolniczym

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez paolo » 17 Lip 2012 11:02

Zawiść, zawiść, zawiść.... :wall: Kolego czaki niby w jaki sposob szef go wykorzystuje? Płaci mu uczciwie wiec nie widze powodów zeby miał na robotach odpie***lac maniane.A to ze robi cos w firmie poza operowaniem to chyba dobrze, bo nie jest wielkim panem operatorem ktory chcialby miec ludzi od wszystkiego a sam tylko pociagac za wajchy calymi dniami. Moze dla Ciebie samo to ze pracodawca oczekuje zebys byl obecny w pracy jest juz wykorzystywaniem? Przeciez mozesz siedziec w domu a kasa sama bedzie plynac szerokim strumieniem :crazy: Poza tym ja jak kolega sanyo28 wolałbym byc cenionym i szanowanym pracownikiem u malego przedsiebiorcy niz nikim w duzej korporacji.

POKÓJ! :mrgreen:
Nasz forumowy czat: http://xat.com/Kopaczka
Bob Budowniczy zawsze da rade!!!"

Awatar użytkownika
paolo
Młodszy operator

  • Posty: 106
  • Rejestracja: 24 Gru 2008 17:40
  • Miejscowość: mazowieckie

Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez czaki » 17 Lip 2012 15:54

Ja napsialem,ze byc moze wykorzystuje jego mozliwosci a nie jego samego.Okreslenie to bylo celowe,bo narazie kolega Sanyo nie ma sie zle,ale z wlasnego doswiadczenia wiem,ze tacy szefowie sa cwani.Chwala cie wszem i wobec,troszke ci podniosa na stawce,a tu za nim sie obejrzysz,okazuje sie,ze szef przyzwyczail sie do tego,abys duzo od siebie dawal.I taka intensywna robota okazuje sie dobra do pierwszego powaznego zdarzenia (wypadek,choroba,pogorszenie na rynku)

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez leoś 3cx » 17 Lip 2012 18:31

Nowa praca nowa stawka. 10 zł na rękę, maszyna w pełni sprawna zadbana, normalna umowa, nie tam żadna śmieciowa. Na dzień dobry komplecik spodenki koszuleczki kamizeleczki buciki. Nie narzekam, może będzie podwyżka :)
Gdzie Pan Bóg nie może tam koparko-ładowarkę pośle :)

leoś 3cx
Młodszy operator

  • Posty: 117
  • Rejestracja: 09 Sty 2012 00:22

Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez czaki » 17 Lip 2012 19:24

Stawki juz raczej nie beda wyzsze,ale stawka to nie wszystko, a napisalbym nawet ze polowa sukcesu.Umowa o prace,i respektowanie bhp to podstawa stabilnosci.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Re: Ile zarabiaja operatorzy koparek?

Postprzez maksyM » 18 Lip 2012 22:40

Godzinówki tygodniowe " jeśli mi tygodniowo liczba godz przekroczy 62,5 to dodatkowo 100 zł premii czyli samej premii msc 400 można wyciągnąć :wink:
Z prostych wyliczeń wynika że walisz 270 godz w miesiącu, a to znaczy że nogi na kierownicy wyciągasz żeby się przespać :lol:
W Twojej okolicy a dokładnie w m, Krzemienica będę potrzebował koparki w sierpniu na 1-2 dni. Daj namiar na priv to pochwalisz się swoim artyzmem przy pracy :D

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej