wibako

wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Moderator: peckiel

Re: wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez szpadlem-taniej » 27 Lut 2020 23:38

Luka napisał(a):Ja cię nie pytam ile ty byś wołał, tylko jak wyśrubować marżę, bo tym się chwaliłeś. Dalej unikasz odpowiedzi i jeszcze próbujesz mnie obrażać. Więc uprzejmie proszę, abyś albo zdradził tajemnice, albo przestał się zachowywać jak hura bura szef podwóra.

A powiedz tak szczerze czemu miałbym być tak wspaniały i po tym jak usiłujesz zrobić ze mnie idiotę tłumaczyć ci jak masz zrobić byś zarabiał więcej .
Przecież takim tonem rozmowy to dowodzisz bezsprzecznie że masz rozmówcę za kretyna .

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


Reklama

simmet

Re: wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez Pavlo1 » 27 Lut 2020 23:44

Na szczęście nie schodzimy do Twojego poziomu i nie mogłeś nas wykończyć doświadczeniem.
Żyj dalej teorią.
Gdybys wystartował od zera z ciężką pracą to mialbys cos sensownego do powiedzenia. A tak probujesz cos uskrobac nie majac o tym bladego pojecia.

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Re: wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez gruszon18 » 27 Lut 2020 23:45

Jak dzieci....

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez Luka » 28 Lut 2020 00:03

Może dlatego, że sam z siebie robisz idiotę rzucając frazesami, których nie umiesz wytłumaczyć. Grzecznie prosiłem o wytłumaczenie i rozwinięcie co masz na myśli, ale ciągle unikasz odpowiedzi. Jak mamy rozmawiać to merytorycznie. Ja chętnie się uczę od innych.

Podnoszenie marży i balansowanie między zadowoleniem klientów, a dobrym zarobkiem to poważne i niełatwe zagadnienia, a wg twoich sugestii to bułka z masłem.

I proszę cię, nie udawaj obrażonego, bo na poprzedniej stronie ostro jechałeś po ludziach, którzy mają tańszy sprzęt od ciebie i nie miałeś skrupułów.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez szpadlem-taniej » 28 Lut 2020 00:05

gruszon18 napisał(a):Jak dzieci....

No w końcu tematyka zabawy koparką w piasku więc w sumie tak .

-- 27 Lut 2020 23:05 --

Luka napisał(a): i nie miałeś skrupułów.

I bez skrupułów już ta rozmowę zakończę

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


Re: wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez gruszon18 » 28 Lut 2020 00:08

szpadlem-taniej napisał(a):
gruszon18 napisał(a):Jak dzieci....

No w końcu tematyka zabawy koparką w piasku więc w sumie tak .

-- 27 Lut 2020 23:05 --

Luka napisał(a): i nie miałeś skrupułów.

I bez skrupułów już ta rozmowę zakończę


Śmieszy mnie to co piszesz... Nikt ideałem nie jest. Wyraz swoje zdanie, ale nie pouczaj.. A każdy Twój post w tym temacie to tak jak byś chciał karcić każdego za to jak sobie życie układa.. Nie Twoja firma nie Twój problem.. Na co ta spina w tym temacie i nie potrzebne nabijanie postów.. Ogarnijcie się Panowie obaj.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez Luka » 28 Lut 2020 07:46

Szkoda, chciałem się czegoś nauczyć.
Jak przekonać klienta, żeby chciał zapłacić 300 zł za robotę zamiast 150 czy 200? Jak podnieść marzę o kilkudziesięt procent?
Tak dużo pytań, tak mało odpowiedzi.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez szpadlem-taniej » 28 Lut 2020 13:46

Luka napisał(a):Szkoda, chciałem się czegoś nauczyć.
Jak przekonać klienta, żeby chciał zapłacić 300 zł za robotę zamiast 150 czy 200? Jak podnieść marzę o kilkudziesięt procent?
Tak dużo pytań, tak mało odpowiedzi.


Nie pomyliłem się, że Ty nie przestaniesz .

Szczerze to Takiej osobie jak Ty to jak by nawet ktoś schemat jak osiągnąć zwiększenie marzy namalował na kartce A1 i przybił gwoździem do czoła to i tak NIC z tym nie zrobisz .
Wiesz czemu ?
Bo ty wiesz LEPIEJ i nawet nie dopuszczasz myśli, że nie może być inaczej .
W tym wszystkim najsmutniejsze jest to, że wydaje ci się iż masz rację .
Tak masz rację - WYDAJE CI SIĘ !

Jak sprawić by ktoś zapłacił 300 zamiast 150 - nauczyć się mu wskazywać, że coś jest warte 300 a nie 150 - Każdej nie zamkniętej myślowo głowie wydaje się to logiczne . Nie da się napełnić pełnego naczynia -ot co i stąd ta cała powyższa jazda a wspomniane w tym zdaniu ,,NIE DA SIĘ" jest właśnie tym co osoby myślące kreatywnie starają się OMINĄĆ .

Pozdrawiam i życzę dużo uśmiechu .

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez dzierzan » 28 Lut 2020 15:32

Ja tam też bym się chętnie dowiedział jakich konkretnych argumentów używać żeby w takiej przykładowej robocie jak w temacie kasować 300 zamiast 150.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez MarcinPykuS » 28 Lut 2020 19:14

Voucher za przykładowo 150zł na następną robotę :D

MarcinPykuS
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 10 Sty 2018 14:10

Maszyna: CAT 428C

Firma: AGRO-MAR


wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez Luka » 28 Lut 2020 21:49

Ja nie mówiłem, że przestanę, w przeciwieństwie do Ciebie :faja: Ty zaś wróciłeś do prób obrażania mnie... eh.

Inaczej. Dzwoni do ciebie gość, pyta o robotę. Konkurencja wyceniła na 150 zł. Ty z dobrą gadką wyszarpiesz 160 może 200 zł (w zależności jak dobrą gadkę ma ten z konkurencji). Jak krzykniesz 300 zł, to inwestor zleci robotę za połowę ceny, nawet jak tamten będzie hiper gburem.

Wczoraj rozmawiałem z handlowcem, z oka sprzęt który mnie interesuje wycenił na jakieś 7-8 stówek. Żeby mnie leasing takiego sprzętu nie zaorał, musiałbym podnieść stawki 2-3 krotnie. Każdego dnia sobie zadaje pytanie jak to zrobić i zagadnienie traktuje śmiertelnie poważnie.

Rozumiem frustracje, bo ty masz nowy sprzęt (gratuluję, bo jest to rzadkością w firmach, które są nastawione typowo na usługi sprzętem - i wcale nie wiem czy twoja firma taką jest), a robotę za ułamek ceny weźmie weekendowy kopacz, który kupi minikoparkę, żeby wyrównać podwórko i robi fuchy, albo inny rolnik, któremu się nudzi (tydzień bez takiego na forum, to tydzień stracony), ale jednocześnie mało jest treści w tych twoich postach.

Serio, jestem otwarty na rozmowę i naprawdę bardzo chętnie dowiem się jakie są sposoby, żeby diametralnie podnieść stawki, ale utrzymać klientów. Popieram uświadamianie kosztów pracy, popieram dążenie do posiadania jak najnowszego sprzętu, ale moim zdaniem nie powiedziałeś najważniejszego - jak przekonać klienta, żeby wolał zapłacić 300 zł za coś, co konkurencja zrobi za 150 zł. I to przy takiej prostej usłudze - bo w gruncie rzeczy to też jest problem.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez szpadlem-taniej » 28 Lut 2020 22:56

Zatem rozumie przestajemy się kłócić i drzeć łacha .
Przyznam wszystkim szczerze z ręką na sercu, że gdybym kilka ( jakieś 8 lat temu ) przeczytał to co w tym temacie pisałem powyżej skwitował bym to następująco :
CO TEN KOLO PIERDO,, Li ?
I najprawdopodobniej pościągał sobie plecami trochę dywan ze śmiechu .
Tak tak by było !
Zatem mam taką propozycję .
Założę oddzielny temat pt -,, Akademia nieistotnej ceny " w którym bez napinki będziemy wymieniać się sposobami/pomysłami oraz rozmawiać o technikach negocjacji/ wywieraniu presji oraz sposobach pozyskiwania zleceń innych jak ogłoszenia na OLX . Wszystko to po to by osobom, które wierzą iż można dołek za 150 sprzedać za 300 pomóc w tym by były w stanie zawierać takie transakcje .

Bedzie trochę pierdzielenia ....
Ale :
Skoro woda mineralna może kosztować 56groszy za 1,5 lita a w tym samym sklepie tuż obok znajdzie się również dobrze sprzedająca się za 1.20 zł oraz za 3,50 ---- WODA H20 to coś jednak sprawia iż to JEST MOŻLIWE to coś to MARKETING .
Co ma woda do dołka ?
O tym też tam będzie .
Będzie tez dużo o CENIE --- a tej przecież nie ustala nigdy i nigdzie nabywca .
Mam nadzieję iż będziemy mogli sobie tam twórczo i z pożytkiem dla wielu porozmawiać .
PASUJE ?

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez Luka » 28 Lut 2020 23:13

Napisz, zobaczymy, ocenimy.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez zeppelin zm 15 » 28 Lut 2020 23:22

Może być ciekawie.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez dawidk » 23 Cze 2020 14:55

Ja ze sprzętami po średnio 30 kilka tysięcy nieźle sobie radzę. Jako dodatkowe źródło dochodu to nie narzekam na brak zleceń...

-- 23 Cze 2020, o 13:55 --

Tih 445 to jest ładowacz samojezdne z funkcją kopania więc może nie wyjść zbyt szybko Ale do odważnych świat należy. 200 złoty będzie ok jak dla początkującego.

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez zygfryd » 06 Sie 2020 16:17

Dzień dobry Panowie!

Przeczytawszy TEMAT zawahałem się, jedna zrobię to - ten wątek właśnie wykorzystam by się przywitać jako nowy na forum. Działalność w fazie organizacji. Cześć!

Panowie, chłonąc wiedzę, każde Wasze merytoryczne zdanie, musiałem czytać przez kilka stron jak dwóch inteligentnych i elokwentnych gości wyzywa się wzajemnie od idiotów... Już nie będę się zastanawiał, kto pierwszy przyjął ton, którego nie ma się ochoty znosić.

Mimo wszystko, w pocie czoła wyłowiłem garść cennych dla mnie informacji, za co dziękuję.

Oto moje 3 grosze - O koparkach i zleceniach wiem mniej niż Wy więc o obyczajach i pierwszych wrażeniach ;) Znikam.

zygfryd
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 06 Sie 2020 16:02

Maszyna: JCB8020 chyba

Firma: EP


wykop pod kabel 30m długi 80 głęboki

Postprzez RychuRuchu » 25 Maj 2021 11:18

Ja zawsze informuję,jeśli mała robota, że nie mniej niż 300 + dojazd.Tłumaczę też, że nie opłaca mi się sprzętu pakować w te i w tamte.Nie miałem jeszcze odmowy czy nie zrozumienia.Klijenci są zadowoleni że już jade:)

-- 25 Maj 2021 11:16 --
I

RychuRuchu
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 29 Paź 2020 19:46

Maszyna: Terex Tc20

Firma: ŁYCHA usługi minikoparką


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej