wibako

Akademia NIEISTOTNEJ CENY - kółko dyskusyjne o wycenie robót

Moderator: peckiel

Akademia NIEISTOTNEJ CENY - kółko dyskusyjne o wycenie robót

Postprzez szpadlem-taniej » 02 Mar 2020 15:45

Zgodnie z obietnicą złożoną w ciut burzliwej dyskusji w temacie wykopu 30m długi 80 cm głęboki zakładam oddzielny temat o marketingowym ,,Bełkocie " który może niektórym pomóc przestać w ściganiu się o zlecenie wyłącznie ceną .

Skoro woda mineralna w sklepie może kosztować za 1,5 l 59 groszy a obok stoi za 1,79 i sprzedają się obie to coś sprawia iż tak właśnie jest .
Dlatego w tym temacie luźno pogadamy co z filozoficznych nauk marketingowych i negocjacyjnych warto zacząć stosować w swojej działalności by Cena za jaką pracujemy nie była tym co sprawia, że pracujemy ( wykonujemy usługę )
Przykładowy DOŁEK - 30 na 0,8 ile powinien kosztować ? Za ile go wykopać ? Jaka jest jego wartość ?

Dla prywatnego inwestora - czytaj pana EDZIA dołek taki najtaniej może kosztować ZERO złotych - wyciągnie z piwnicy łopatkę i sobie wykopie sam . Najdrożej kosztować go może gdy zatrudni 3 kopaczy i będą się z tym bawić 8 godzin 3x17 za godzinę x 8 = 408 zł a może i pan Edzio mieć pecha i chętnych do grzebania ręcznie w ziemi znajdzie dopiero po 25 zł za godzinę, wtedy zapłacze kwotą 600 zł
Czyli - każda oferta większa od zera a mniejsza od 600 zł jest dla Pana Edzia tak samo dobra jak i zła, oraz tak samo zła jak i dobra . I od tego w zasadzie można by zacząć ale dobry sprzedawca zaczyna od innej sprawy, mianowicie chce się dowiedzieć czemu pan Edzio akurat do niego przyszedł i interesuje się tym co może tutaj dla siebie dostać . A to po to by obrać odpowiednią metodę rozmowy z Edziem .
Kim może w waszych oczach być EDZIO ?
1- Porównywaczem - dzwoni gdzie tylko się da i porównuje ceny .
2- Wymagającym - dzwoni to tu to tam ale ciągle coś mu nie pasuje.
3- Desperatem - potrzeba mu coś na już a nikt nie chciał mu do tej pory tego dać
4- To 1,2,3 w jednej osobie. czyli porównującym, wymagającym, desperatem .

Osoby chętne do rozmowy o powyższych zapraszam do wstępnej klasyfikacji swoich klientów oraz odrobiny zastanowienia się z kim najczęściej dobijają targu a która odmiana Edzia im ciągle umyka ...

Tak na luzie , bez napinki ....
Zapraszam .

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


Reklama

simmet

Akademia NIEISTOTNEJ CENY - kółko dyskusyjne o wycenie robót

Postprzez Kamal » 02 Mar 2020 16:54

Po prostu normalnych klientów już się nie spotyka. Chociaż ci biedni jeszcze są normalni. Im bogatszy tym gorzej. Traktuje cię jak byś chciał jego majątek rozgrabić w godzinę.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Akademia NIEISTOTNEJ CENY - kółko dyskusyjne o wycenie robót

Postprzez dzierzan » 02 Mar 2020 19:02

Ja bym jeszcze dodał:
5 - Pan Edzio przy okazji - coś by chciał, często sam nie wie do końca co, ale na pewno wie że chciałby za to zapłacić jak najmniej i najlepiej żeby było zrobione przy okazji innej roboty.

Ale akurat z takimi na szczęście najrzadziej dobijam targu.
W moim przypadku najczęściej współpracuję ze stałymi klientami, ktoś nowy trafia się raczej rzadko, a nawet jeśli to zazwyczaj jest z polecenia. Czasem zdarzy się klient, który zagada mnie gdzieś na ulicy czy na budowie, ale raczej nie przypisałbym ich do żadnej powyższej kategorii.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Akademia NIEISTOTNEJ CENY - kółko dyskusyjne o wycenie robót

Postprzez zeppelin zm 15 » 02 Mar 2020 20:29

Jeśli chodzi o nasz przypadek to Edzia typu 2 jest mało lub w cale. Nie spotkał się jeszcze taki klient któremu bym nie podołał z jakością usług. Sporo jest 1. Dzwonią, przyjeżdżają, zawracają dupę, człowiek im doradza tłumaczy, a potem i tak nie skorzysta z twojej usługi.
Niestety najwięcej jest tych co właśnie dla nich największą rolę odgrywa CENA c godzine "koparki". Dla nich czy kop-ład czy koparka obrotowa o wadze 15-16t nie robi różnicy bo to dla nich po prostu "koparka". Często daje sobie czas i wchodzę w dyskusję z klientem że np podczas zasypywania fundamentów, lub wykopie pod piwnice, że koparka obrotowa wychodzi dla niego "taniej" mimo wyższej stawki na godz ponieważ maszyną po prostu jest wydajniejsza. Niestety bardzo rzadko ludzie to rozumieją i przyswajają taką wiedzę. Problemem jest również nieraz przy nowych klientach w przekonaniu że jakość mojej usługi jest naprawdę na wysokim poziomie robiąc np płytę pod ławy fundamentowe z taką dokładnością że wykonawca mało co musi ręcznie poprawiać, co podczas wykonania usługi innego operatora z innej firmy jest na naprawdę słabym poziomie przez co wykonawca dalszych robót musi często spędzić nawet kilka dnia aby ręcznie poprawić to co tamten spieprzył. Problem jest wtedy kiedy to inwestor szuka jak najtańszej oferty "koparkowego" a to że wykonawca będzie kilka dni do tyłu i generuje nie potrzebne koszty, to już jego nie interesuje. Tego problemu nie ma z osobami z którymi się współpracuje cały czas bo wiedzą że usługa będzie niby "droższa" ale w zasadzie wyjdzie "taniej" bo nie generuje np kosztów dodatkowych do poprawiania "ręcznego". Ja bym określił że głównie to jest problem z EDZIAMI nowo poznanymi...

Autor postu otrzymał pochwałę
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Akademia NIEISTOTNEJ CENY - kółko dyskusyjne o wycenie r

Postprzez Luka » 02 Mar 2020 22:44

szpadlem-taniej napisał(a):Dla prywatnego inwestora - czytaj pana EDZIA dołek taki najtaniej może kosztować ZERO złotych - wyciągnie z piwnicy łopatkę i sobie wykopie sam . Najdrożej kosztować go może gdy zatrudni 3 kopaczy i będą się z tym bawić 8 godzin 3x17 za godzinę x 8 = 408 zł a może i pan Edzio mieć pecha i chętnych do grzebania ręcznie w ziemi znajdzie dopiero po 25 zł za godzinę, wtedy zapłacze kwotą 600 zł
Czyli - każda oferta większa od zera a mniejsza od 600 zł jest dla Pana Edzia tak samo dobra jak i zła, oraz tak samo zła jak i dobra .

Sprawa nie jest taka prosta, bo trzeba uwzględnić działania konkurencji i ich potencjalne ceny.
zeppelin zm 15 napisał(a):Często daje sobie czas i wchodzę w dyskusję z klientem że np podczas zasypywania fundamentów, lub wykopie pod piwnice, że koparka obrotowa wychodzi dla niego "taniej" mimo wyższej stawki na godz ponieważ maszyną po prostu jest wydajniejsza. Niestety bardzo rzadko ludzie to rozumieją i przyswajają taką wiedzę.

Żeby ktoś tak liczył, to musi osiągnąć pewien pułap IQ. Większość liczy żeby zapłacić tu i teraz. Klocki do samochodu lepiej kupić za 50 zł i jeździć 15kkm, niż 100 zł i jeździć 80kkm.

Ja się powtórzę co pisałem w poprzednim temacie. Wielu moich klientów, nawet stałych liczy materiał+transport=X i to dzieli na liczbę ton. Jak im wychodzi za dużo to szukają alternatyw. Można to rekompensować terminami dostaw, dobrą gadką, ale windowanie cen, to stąpanie po kruchym lodzie. I to mnie mnie głównie interesuje - jak wywindować cenę, aby klienci zaakceptowali, a nie zaczęli odchodzić szukając tańszej alternatywy.

Autor postu otrzymał pochwałę

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: Akademia NIEISTOTNEJ CENY - kółko dyskusyjne o wycenie r

Postprzez dzierzan » 02 Mar 2020 23:13

Luka napisał(a):Ja się powtórzę co pisałem w poprzednim temacie. Wielu moich klientów, nawet stałych liczy materiał+transport=X i to dzieli na liczbę ton. Jak im wychodzi za dużo to szukają alternatyw. Można to rekompensować terminami dostaw, dobrą gadką, ale windowanie cen, to stąpanie po kruchym lodzie. I to mnie mnie głównie interesuje - jak wywindować cenę, aby klienci zaakceptowali, a nie zaczęli odchodzić szukając tańszej alternatywy.


Dużo zależy od klienta i od tego czego oczekuje, jeśli wymaga tylko tego żeby mu przywieźć towar, wjechać na szeroki plac i rozładować to raczej małe pole do popisu. Ale są klienci którzy mają większe potrzeby, a czasem nawet sami o tym nie wiedzą. Przykład:

Mam jednego klienta - firma brukarska. Wożę im głównie beton i piasek lub wywożę nadmiar urobku. Mam tą przewagę, że mam bardzo uniwersalne auto, wywrotka z hydroburtą i hds z łyżką. Bardzo często chcą żeby im ten beton czy piasek rozrzucić w korycie, albo przerzucić przez płot bo z prostej kalkulacji wynika że taniej jest mi zapłacić więcej niż konkurencji, ale nie trzeba tracić czasu na taczkowanie towaru. Wcześniej towar woził im ktoś inny, do mnie trafili jakoś przypadkowo, zobaczyli możliwości, sprzęt i umiejętności i zostali.

Poza tym w zeszłym roku było 30-lecie naszej firmy, najstarszy klient jest chyba od samego początku. Akurat to jest bardzo dobry płatnik i normalny facet, ale do konkurencji dzwoni dopiero jak mu powiemy że czegoś nie jesteśmy w stanie zrobić. Dzwoni do nas bo nam ufa i wie że jak mówię że tak tego nie zrobię to nie dlatego że mi się nie chce tylko jest to albo niebezpieczne, albo niewykonalne, albo po prostu nieopłacalne.

Autor postu otrzymał pochwałę

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Akademia NIEISTOTNEJ CENY - kółko dyskusyjne o wycenie robót

Postprzez Luka » 02 Mar 2020 23:19

Wracamy do punktu wyjścia, że za wykop pod kabel nie dało się wziąć 300 zł, lecz 150, bo usługa była zbyt prosta...

Tylko krzyczeć 300 można tak długo póki mamy robotę, a jak klienci się odwrócą, to jest problem. Tylko znowu jest pytanie jak ten moment dobrze wyczuć.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Akademia NIEISTOTNEJ CENY - kółko dyskusyjne o wycenie robót

Postprzez dzierzan » 02 Mar 2020 23:28

Przy tak prostych robotach ja osobiście nie widzę argumentów innych niż cena (no chyba że pojedzie jakiś pijany operator i wykopie nie w tym miejscu, ale to też okaże się po fakcie) i w takich przypadkach albo idziesz na przetrwanie, albo starasz się wejść kompleksowo, czyli nie tylko kopiesz, ale też podłączasz ten kabel itd. choć to oczywiście nie zawsze się da zrobić.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Akademia NIEISTOTNEJ CENY - kółko dyskusyjne o wycenie robót

Postprzez gruszon18 » 03 Mar 2020 07:40

Ja osobiście mam problem z takimi osobami(klientami potencjalnymi) którzy przychodzą mi np w środku roboty u kogoś, czyli np kopie po fundamenty u kogoś, a przychodzi sąsiad niby obejrzeć, pogadać I nagle ładuje się do kabiny żeby powiedzieć " Ty, słuchaj, weź chodź podjedziemy do mnie na 5 minut bo mam dwie łyżki ziemi do" rozepchniecia" najczęściej jest tak że przychodzą w środku roboty. A jeszcze częściej mam tak że męczy tak długo że w końcu do niego jadę żeby się odpie***ył. I wtedy wychodzi że 5 minut roboty przeradza się w pol godziny albo i lepiej. Nauczyłem się jednak odpowiednio egzekwować cenę za takie usługi.. Jako że miało być 5 minut, a wyszło więcej to liczę normalnie za całą godzine. Mimo że byłem na działce obok etc etc. Argumentuje tym że nie było pięć minut, po za tym musiałem przesunąć wszystkie dalsze rozplanowane prace o ten czas ile spędziłem o tego gościa. Nie dbamm w sumie o to że powie komuś że zdarłem z niego czy coś. W mojej okolicy jest bardzo szeroki rynek, a przez to że mam stała robotę w przedsiębiorstwie komunalnym to nie zależy mi na tym aby mieć nie wiadomo ilu klientów bo w firmie mamy swoje wewnętrzne zlecenia które wykonuję a usługi zewnętrzne to tylko bonus. Po za tym, u stałych klientów którzy mają dla mnie ciągle robotę wystarczy dobra dniówka a sobie odbijam wszelkie prace które mi uciekły np przez to że ktoś mnie nie polecił albo wolał poszukać już na kogoś innego. Moje podejście nawet popiera moja obecna szefowa. Która potencjalnym klientom od razu wykłada na ławę jak wygląda sytuacja np w przypadku gdzie przychodzi ktoś zamówić usługę do firmy. Mówi że tam zejdzie pół godziny bo prosta robota a wyjdzie więcej. Więc zaznacza ze może wyjść cena nawet jak z a godzinę bo dojazd a te pół godziny to i tak my tracimy na tym całą godzinę jak nie lepiej. Oprócz firm które mają maszyny tylko na swoje potrzeby a ich nie liczę to na moją okolice jest tak że mamy dosłownie 4 koparkoladowarki pracujące na usługach, z czego dwie to typowe złomy. I mówię tu o mojej i takiego jednego Pana byłego policjanta który liczy że dorobi sobie na emeryturze. Dwie pozostałe to praktycznie nówki, jedna u dużej firmy która zajmuje się brukarstwem a druga to mojego znajomego "mentora" gdzie faktycznie z nim żyje tak dobrze że jeden drugiemu roboty podsyła. Na okolicy mam jeszcze wypożyczalnie sprzętu budowlanego/komis ale te maszyny ciągle są sprzedawane więc tam konkurencji nie ma. I są dwie duże obrotówki w firmie zajmującej się remontami maszyn budowlanych ale swoje sprzęty puszczają na duże zlecenia bo mają spory garaż maszynowy, wozidla etc etc, więc oni klientów biorą wtedy gdy nie mają roboty a to faktycznie zdarza się rzadko. Tak więc na moje "szczęście" nie muszę się martwić tym że stawki będę musiał zmniejszać czy coś. Mam tą wygodę że to ja sobie dyktuje ile wezmę za robotę, jeśli faktycznie poszło gładko a zeszło np dwie godziny ale robota przyjemna to nie liczę dojazdu np. Ale też nie jest tak że zdziara się z klienta. Są usługi które robię faktycznie za darmo bo robie coś gdzie mam przestój więc podjeżdżam np zrobić faktycznie coś drobnego. Wszystko w kwestii rozumowania w którym czas = zarobek czyli tak że mi(firmie) się opłacało.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Akademia NIEISTOTNEJ CENY - kółko dyskusyjne o wycenie robót

Postprzez szpadlem-taniej » 04 Mar 2020 11:54

Po przeczytaniu wszystkiego co powyżej stwierdzam, że padły dwa sformułowania na które czekałem :
1- przy okazji
2 - coś ugrać
Oczywiście pan EDZIO nie jest symbolem stałego klienta. Relacje tego typu odłożymy na potem z racji iż są one zdecydowanie głębsze i skomplikowane .
Przyjmijmy iż każdy dodatkowo wskazany typ Edzia wpisuje się w 4 ( takie wszystko po trochu / generalnie przypadek Trudny ) - tacy trafiają się każdemu .

cytat :
,,Wracamy do punktu wyjścia, że za wykop pod kabel nie dało się wziąć 300 zł, lecz 150, bo usługa była zbyt prosta..."


Dyskutujemy a nie stwierdzamy fakty, zatem odrzućmy NIE DAŁO SIĘ --- przyjmijmy w tym wątku, że jeżeli coś się nie da zrobić to potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie . Przyjdzie i to zrobi .
Tu chodzi o przestawienie myślenia .
Ponownie wrócę do wody za 59 gr i za 1,79 .
Praktycznie każdy na budowę zakupi tą tańszą ale nie postawi takiej w biurze i nie będzie częstował nią klientów . Proponuję otworzyć oczy na to jak w tym przykładzie zawarte są dwa wychwycone powyżej sformułowania
1- Przy okazji
2- Coś ugrać
I różnica w cenie nie jest tutaj dwu ale trzykrotna .
Dlatego by być w stanie dokonywać tak udanych manewrów konieczna jest dogłębna analiza ,, EDZIA " ale i też tworzenie Produktów oraz dróg dotarcia z produktem do EDZIA .

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


Akademia NIEISTOTNEJ CENY - kółko dyskusyjne o wycenie robót

Postprzez Luka » 05 Mar 2020 09:03

Różnica w wodzie jest taka, że po pierwsze mało kosztuje, a po drugie ceny są ogólnie znane.

Ale ok, jak Twoim zdaniem trzeba wytworzyć wizerunek firmy, żeby klient był skłonny zapłacić znacznie więcej niż u konkurencji?
Oklejenie sprzętu, estetyczna strona internetowa czy temu podobne działania moim zdaniem coś tam dają, ale nie aż tyle.

Autor postu otrzymał pochwałę

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Akademia NIEISTOTNEJ CENY - kółko dyskusyjne o wycenie robót

Postprzez gruszon18 » 05 Mar 2020 10:45

Oczywiście że mało dają.. Bo często ważniejsza jest kompleksowa usługa, czas wykonania.. Komuś może np zależeć przy wymianie gruntu na tym aby firma dała koparkę, sprzęt do odwozu. Albo ktoś chce aby ktoś mu sprzątnął gruz spod domu.. Więc idzie do takiej firmy która zrobi to na tyle tanio i szybko że zapłaci mało, a szybko to zrobią.. I na tym każdy się opiera, bierze tam gdzie mu pasuje ze względu na cenę. I choćbyś miał nie wiem jak świetnie rozreklamowaną firmę jak krzykniesz dwukrotność ceny to nikt Cię nie weźmie. Koniec i kropka.. Licz za usługę tyle ile się należy, ewentualnie tak abyś na tym wyszedł.. Ale nie dwukrotność ceny albo i trzykrotność..

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Akademia NIEISTOTNEJ CENY - kółko dyskusyjne o wycenie robót

Postprzez dzierzan » 05 Mar 2020 16:15

Powiem więcej, zbyt dobra reklama może w pozyskiwaniu takich małych zleceń wręcz przeszkadzać. Bo jeśli ktoś szuka firmy do prostego, szybkiego zlecenia, za które chce możliwie mało zapłacić to taka firma z nowymi, ładnymi maszynami, profesjonalnie oklejonymi etc. może odstraszać bo będzie kojarzona z wysoką ceną. Co innego jeśli celujemy w raczej większe, bardziej odpowiedzialne zlecania, tam taki wizerunek będzie kojarzony z dobrą jakością i rzetelnością.

No i argument wody też do mnie średnio przemawia. Bo jak napisał Luka, mimo że jedna jest 3x droższa to i tak dalej są to niewielkie pieniądze. No i ja na przykład, do picia kupię taką wodę jaką lubię, nieistotne czy to na budowę, do domu czy biura. Możliwe że to będzie dokładanie taka sama woda jak ta tańsza, ale kierując się jakimś efektem placebo, przyzwyczajeniem i pewnie reklamą sięgnę po tą droższą, ale tutaj raczej trzeba to porównywać do stałego klienta. Co innego jeśli będę jej potrzebował np. do umycia rąk, wtedy wezmę najtańszą.

Autor postu otrzymał pochwałę

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Akademia NIEISTOTNEJ CENY - kółko dyskusyjne o wycenie robót

Postprzez szpadlem-taniej » 08 Mar 2020 15:05

Jutro max w niedzielę ciąg dalszy - panowie padam na ryj ( chwilkę poczekacie a zapewniam, że warto )

-- 08 Mar 2020 14:05 --

Cytat :
,,Powiem więcej, zbyt dobra reklama może w pozyskiwaniu takich małych zleceń wręcz przeszkadzać"

Reklama ,która w czymkolwiek przeszkadza nie jest wcale dobra, jest pozornie dobra .
Sztuką dobrej reklamy jest odpowiednie jej zaadresowanie i wykonanie. Nie istnieje przekaz uniwersalny, z tego względu są firmy od reklamy pracujące za 300 zł i za 3 miliony zł - jedne robią szum drugie robią skutek .... Jedni zrobią ci co zechcesz ty, drudzy to co jest ci faktycznie potrzebne.

Cytat :
Oklejenie sprzętu, estetyczna strona internetowa czy temu podobne działania moim zdaniem coś tam dają, ale nie aż tyle.

To w dzisiejszych czasach to mniej jak minimum starań .
Pozycjonowanie, kluczowanie, adwords, hashtagi..., sponsoring, branding ....
Do tego jak grzyby po deszczu powstają kanały w mediach społecznościowych obrazujące, co się robi, jak się robi, czym się robi ( w domyśle tworzące u odbiorcy autosugestie bycia lepszym od innych )
Zamykanie oczu na takie działania podejmowane ze skutkiem przez konkurencję nie sprawiają, że tego NIE MA i że ktoś potrafi wiele na tym ugrać .
Cytat :
I choćbyś miał nie wiem jak świetnie rozreklamowaną firmę jak krzykniesz dwukrotność ceny to nikt Cię nie weźmie. Koniec i kropka..

Tak ?
Jesteś z okolic Lublina wiec na bank kojarzysz firmę od podnośników AB TRANS .
Jest największa, jest najdroższa, jest najlepiej rozwijającą się firmą w tym segmencie ...
Jakoś nie płacze że gdy oni wołają 120 zł za 1h najtańszej zwyżki, bez problemu może, ktoś za chwilę wydzwonić za identyczny podnośnik 50 zł za 1/h
Zatem widzisz jak bardzo mijasz się z prawdą .
Da się tylko trzeba wiedzieć jak do tego dojść i dzięki czemu będzie takie funkcjonowanie możliwe.

Cytat
i ja na przykład, do picia kupię taką wodę jaką lubię, nieistotne czy to na budowę, do domu czy biura.

I tu jest właśnie sedno NIEISTOTNEJ CENY --- kupisz to co lubisz !
Teraz pomyśl, że można sprawić, że każdy kupuje to co lubi nie zwracając szczególnie uwagi na to, że może kupić coś taniej. W czym cała trudność tego cudu ?
A no w tym by tak ukierunkować nabywcę usługi by był przeświadczony iż dostaje to co lubi .
Powiadasz ale woda kosztuje 1,79 a druga 0,59 -- co to za pieniądze, co to za różnica .
A liczyłeś ile ,, przepłacasz za to co lubisz " w skali roku kupując 200 butelek takiej wody ?
Dlaczego tak uparcie jesteś zdania, że nie da się wygrać z ceną 300 za coś kto coś lubi gdy ma coś czego nie lubi za 150 ? --- Ciekawe co ?

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


Akademia NIEISTOTNEJ CENY - kółko dyskusyjne o wycenie robót

Postprzez zeppelin zm 15 » 08 Mar 2020 15:28

Tylko że gdybym jednorazowo patrzył na zakup wody na cały rok to zapewne kupiłbym tą tańszą. Przy jednostkowych zakupach pojedynczych butelek nie odczujesz tej różnicy.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Akademia NIEISTOTNEJ CENY - kółko dyskusyjne o wycenie robót

Postprzez szpadlem-taniej » 08 Mar 2020 16:01

Ale różnice między tym iż nabędziesz to co lubisz lub nie lubisz to chyba też odczujesz ?

W całym tym market cyrku chodzi właśnie o odsunięciu CENY na dużo dalszy plan .

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


Akademia NIEISTOTNEJ CENY - kółko dyskusyjne o wycenie robót

Postprzez zeppelin zm 15 » 08 Mar 2020 16:27

Wszystko się skłania do różnicy ceny w tym co lubię a co nie lubię i czy to co lubię czy mnie na to stać. Jeśli będę miał w garści tylko 0.59 groszy to nie kupię tej za 1.79 bo po prostu na to mnie nie stać. Druga sprawa jest taka że dla usługodawcy ważnym aspektem będzie to czy cena będzie dobra, jakość usługi będzie odpowiednia, czas wykonania zgodny z jego zapotrzebowaniem. Jeśli wszystkie oferty będą spełniały jego kryteria, i jedna się wyróżni wysoką ceną to nikt mi nie wmówi że tą wybierze. Na przykładzie wody właśnie bym to wytłumaczył. Masz tańszą wodę i droższą. Smakują ci obydwie tak samo to oo co przepłacać??
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Akademia NIEISTOTNEJ CENY - kółko dyskusyjne o wycenie r

Postprzez szpadlem-taniej » 08 Mar 2020 16:41

Tym co najbardziej lubią usługodawcy to jest to by dostać za 150 coś co w ich odczuciu jest warte 300 a kiedy łykną 300 ?
A wtedy gdy będą w jakiś sposób przekonani iż nabywają coś wartego np 600 itd i dalej ...

Oczywiście zasobność portfela ma istotny wpływ na zakupy ...
Nie każdy jeździ mercem i zdecydowanie jeździ nim mniej osób niż by chciało, tylko po prostu portfel ich ogranicza ....
Dzięki temu ma się dobrze Audi i Fiat i wszelkie Francuzy ....


Ja pozostanę przy temacie chyba najbardziej wszystkich interesującym czyli przy sztuce ,, jak przekonywać i typować ,,materiał" do przekonywania oraz sprawiać by kierował się do NAS ,,materiał " już wstępnie przekonany o tym, iż chce właśnie NAS .

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


Akademia NIEISTOTNEJ CENY - kółko dyskusyjne o wycenie robót

Postprzez zeppelin zm 15 » 08 Mar 2020 16:48

Ciężko przekonać kogoś tłumacząc że MOJA usługa będzie kosztować 300 a jest warta 600 wiedząc że ktoś mu to zrobi za ,150.
Nawiązując do twojego ostatniego akapitu jestem bardzo ciekawy w jaki sposób to zrobić... Problemem jest raczej to że człowiek się obkręca bardziej w śród klientów jeżdżącymi Francuzami niż Mercedesami. Druga strona medalu jest taka że często ci jeżdżący Mercedesami nie mają wogóle ochoty płacić na końcu wykonania usługi :mrgreen: , lub szukają haczyków aby zapłacić jak najmniej.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Akademia NIEISTOTNEJ CENY - kółko dyskusyjne o wycenie r

Postprzez szpadlem-taniej » 08 Mar 2020 17:14

Druga strona medalu jest taka że często ci jeżdżący Mercedesami nie mają wogóle ochoty płacić na końcu wykonania usługi


Jest taki dowcip :
Reporter stacji Tv nagrywa wywiady na parkingu pod hipermarketem
Zadaje pytanie gościowi co parkuje Seicento - co by pan zrobił gdyby dziś wygrał 1 milion w lotto ?
odp - kupiłbym sobie mercedesa , a reszta na konto .
Kolejny zapytany to właściciel Audi --
Odpowiedź :
odp - kupiłbym sobie mercedesa , a reszta na konto .
Zatem reporter postanowił zadać swoje pytanie właścicielowi Mercedesa .
odp - zapłaciłbym zaległy Zus i podatki Skarbówce .
A reszta ? Co z resztą ? Dopytuje reporter
odp - A reszta będzie musiała jeszcze poczekać .....

Poczekam co odpowiedzą inni Dyskutanci ..

szpadlem-taniej
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 444 F2 2019
+Engcon EC 209

Firma: ST-LO


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej