wibako

Iveco daily kiper transport.

Moderator: peckiel

Iveco daily kiper transport.

Postprzez Luka » 07 Maj 2020 11:32

Czego nie wiemy, jak być cwaniakiem, kretem i oszustem? No fakt, w tym się jakoś specjalnie nie szkoliłem.

Ten terberg to po pierwsze wynalazek w naszej rzeczywistości, po drugie wypadek przy pracy. Jeden z użytkowników tego forum miał do sorzedania 4 ośkę zarejestrowana z odstępstwem (bardzo ładne auto), ale jak kupił kolejną taka, to już odstępstwa nie uzyskał. Loteria, albo kolejna dziura w prawie, w międzyczasie załatana.
I choć normalne DMC 4 ośki na poziomie 32t jest żartem, o tyle rejestrować 3 ośkę na 40t jak tego terberga, to w tym ministerstwie ktoś musiał spaść na łeb.

Swoją drogą, chyba wystarczy.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Reklama

simmet

Re: Iveco daily kiper transport.

Postprzez 8x8 » 07 Maj 2020 12:42

wszyscy się mylą, ale grunt abyście w mieli rację :menel:

ustawodawca który ustala prawo to swięty przed którym chylicie czoła, ale ten który w oparciu o ustawy daje odstępstwo ''upadł na głowę'' i to dopiero jest pokrętne rozumowanie, cała seria mercedesów o dmc 45 to też wypadek przy pracy :potluczony: popieranie patologii, :potluczony: ciekawe czy w fabryce o tym wiedzą :potluczony:

Luka napisał(a):Ten terberg to po pierwsze wynalazek w naszej rzeczywistości, po drugie wypadek przy pracy
od razu wiedziałem że ten pojazd jest tak daleko poza twoimi barierami że będzierz rzucał krucyfiksem :winko:

zluzuj moher bro.

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Iveco daily kiper transport.

Postprzez Luka » 07 Maj 2020 13:02

Co jest nieprawdą w tym co napisałem?
Odstępstwa są wydawane żeby zakwalifikować w ramy prawne pojazdy przeznaczone do celów specjalne - duże dźwigi, auta do gabarytów mające DMCZ np. 250t, itp. Z tego terberga średni nacisk na oś wyjdzie na oko ze 13t.
Sorry, ale nie po to płacę podatki (w przeciwieństwie do ciebie), żeby taki janusz jak ty nie dość, że zaniżył stawki krętactwami, to jeszcze rozjeździł drogę samochodem o tak dużym nacisku na oś. Do tego trzeba mieć przystosowaną infrastrukturę, jak Holendrzy, którzy np. wymagają rozsunięcia osi.
Sprytem i szukaniem optymalnego rozwiązania można nazwać ciągnik 2 osiowy + naczepę 2 osie na szerokim rozstawie (były dyskusje na forum o takich zestawach), gdzie DMCZ wychodzi 38t,a nie ordynarne przeładowanie jakiegokolwiek samochodu - tyle to potrafi każdy głąb.

Tylko w sumie jakie to ma znaczenie, przy rejestrowaniu busa 7,5t na 3,5 i wożeniu po 5t? Jakie granicę tu przekraczasz? Ja widzę, że tak robią główni ci, którzy są za głupi żeby ogarnąć transport na legalu, a problem zaczyna się już w momencie zrobienia odpowiedniej kategorii prawa jazdy. Bo jak pisałem - przeładować to każdy potrafi.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: Iveco daily kiper transport.

Postprzez 8x8 » 07 Maj 2020 13:12

pewno niejednokrotnie sam przeładowałeś pojazd, to powód twoich emocji w tym temacie :potluczony: więc epitety które wpisujesz w postach to 100% TY.

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Iveco daily kiper transport.

Postprzez gruszon18 » 07 Maj 2020 15:40

Jeśli przeładował to nieświadomie jeśli już.. I zdecydowanie nie przeładował tyle co robisz to Ty opisując to na dodatek bo skoro opisujesz to robisz to świadomie.. Obracasz kora ogonem ale i tak już wiadomo jakie januszowe zagrania masz.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Iveco daily kiper transport.

Postprzez 8x8 » 07 Maj 2020 16:04

gruszon18 napisał(a):Jeśli przeładował to nieświadomie jeśli już..

to Twój BOYFREND ? - pisz za siebie

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Iveco daily kiper transport.

Postprzez gruszon18 » 07 Maj 2020 16:12

Wyrażam swoje zdanie, a to że popieram Luka to swoją drogą.. A homoseksualizm to zachowaj dla siebie bo mnie gónwo obchodzi jakie tam masz preferencje seksualne i chu Cię obchodzą moje :-)

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Iveco daily kiper transport.

Postprzez 8x8 » 07 Maj 2020 16:28

gruszon18 napisał(a):a to że popieram Luka to

tutaj chyba masz literówkę :potluczony:

CZY KTOŚ MOŻE SKASOWAĆ TEN TEMAT ?

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej