wibako

Wycena praca HDS z ciężarówką

Moderator: peckiel

Wycena praca HDS z ciężarówką

Postprzez elloco » 13 Maj 2020 15:31

Cześć wszystkim kupiłem sobie na początek eurocargo wywrotkę (legalnie w dowodzie 6ton ładowności zabudowa ori) 13DMC z HDS Fassi (udźwig do 3200kg na złożonym na rozłożonym 1350kg) jak wyceniać pracę ? ile średnio liczycie z kilometra np, jadąc z ziemią , a ile za pracę HDS gdzie trzeba jechać załadować i wracać rozładować ? wiadomo co powiat / województwo cenny inne ,ale chciałbym się zorientować +/-
Jak też rozliczacie prace za godzinę koparką gąsienicową? ja mam 5ton...

elloco
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 02 Paź 2019 16:44

Maszyna: Wacker Neuson 5002

Firma: brak


Reklama

simmet

Wycena praca HDS z ciężarówką

Postprzez dzierzan » 13 Maj 2020 21:22

Wszystko zależy jakie długie masz odcinki, ale na krótkich trasach liczenie z kilometra jest bez sensu. Ja mam stałą cenę za kurs na terenie miasta, jak trzeba gdzieś dalej jechać to dokładam w zależności jak daleko, czasem jak spoko klient i mam blisko to coś opuszczę. Wiem też że konkurencja kasuje za kurs/z kilometra + np. 10zł od palety jak trzeba je zdejmować hdsem, chociaż sam tego nie praktykuję. Czasem jeśli mam jakieś mniej typowe zlecenie to liczę z kilometra 4-5zł w zależności jak daleko trzeba jechać i jeśli trzeba coś machać hdsem to dodatkowo 50-150zł lub na godzinę w zależności co trzeba zrobić i jak długo to potrwa. Generalnie to nie mam jakiegoś algorytmu wg. którego liczę, raczej "na czuja", po jakimś czasie wiesz jak kasować żeby się zgadzało, no i ja mam większe auto.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Wycena praca HDS z ciężarówką

Postprzez kuba9449 » 20 Maj 2020 09:06

Co do koparki 5t ktoś podpowiedział na forum by liczyć 4x paliwo, więc biorę 100zł za godzinę.

kuba9449
Pomocnik operatora

Maszyna: Bobcat 35.70hf
JCB 8045

Firma: JP Works


Wycena praca HDS z ciężarówką

Postprzez Luka » 20 Maj 2020 10:57

Ale co w ten sposób wyceniasz?

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Wycena praca HDS z ciężarówką

Postprzez kuba9449 » 20 Maj 2020 12:41

No pracę?

kuba9449
Pomocnik operatora

Maszyna: Bobcat 35.70hf
JCB 8045

Firma: JP Works


Wycena praca HDS z ciężarówką

Postprzez Luka » 20 Maj 2020 12:57

Ciężarówki z HDS?

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Wycena praca HDS z ciężarówką

Postprzez kuba9449 » 20 Maj 2020 13:08

Przeczytaj uważniej :wink:

kuba9449
Pomocnik operatora

Maszyna: Bobcat 35.70hf
JCB 8045

Firma: JP Works


Re: Wycena praca HDS z ciężarówką

Postprzez 8x8 » 20 Maj 2020 13:56

elloco napisał(a):Jak też rozliczacie prace za godzinę koparką gąsienicową? ja mam 5ton...

kuba9449 napisał(a):Co do koparki 5t ktoś podpowiedział na forum by liczyć 4x paliwo, więc biorę 100zł za godzinę.

tam ciężko z kontaktowaniem jak palcem nie pokażesz to tylko toczy się piana :menel:

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Re: Wycena praca HDS z ciężarówką

Postprzez Luka » 20 Maj 2020 18:16

kuba9449 napisał(a):Przeczytaj uważniej :wink:

Sorry, nie zauważyłem, że było pytanie dodatkowe.
8x8 napisał(a):tam ciężko z kontaktowaniem jak palcem nie pokażesz to tylko toczy się piana :menel:

Nie wiedziałem, że przeze mnie nabawiłeś się takiej traumy :mrgreen: Jak to trwa już kilka tygodni, to pora wybrać się do specjalisty, co by skonsultować te dolegliwości :D

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: Wycena praca HDS z ciężarówką

Postprzez 8x8 » 20 Maj 2020 18:24

oczywiście że możesz podejść do tego ironicznie, ale gdybym nie wskazał zapisów, to zamiast przeprosin zaśmiecił byś również ten temat.

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Wycena praca HDS z ciężarówką

Postprzez Luka » 20 Maj 2020 20:41

Nie. Zgodnie z sugestią Kuby przeczytałbym temat jeszcze raz... i przeprosił. Reszta to tylko i wyłącznie twoje projekcje wynikające z traumy :faja:
No i to nie ja zaśmiecam tematy, tylko ty na siłę udowadniając mi moje rzeczywiste lub pozorne błędy. Mi to nie przeszkadza, zapytać lepiej moderatorów co oni na to :D

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Wycena praca HDS z ciężarówką

Postprzez 8x8 » 20 Maj 2020 21:44

tak tak. już składałeś się do spinki, gdybym wyraźnie nie wskazał zapisów to już byś toczył pianę

Luka napisał(a):zapytać lepiej moderatorów co oni na to

poważnie. i wyszło z ciebie szydło, poważny przedsiębiorca :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: A za pazuchą mały dzieciak :potluczony:

-- 20 Maj 2020 21:44 --

i się rozbeczał :potluczony:

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Wycena praca HDS z ciężarówką

Postprzez Luka » 20 Maj 2020 21:48

Dla ciebie to składanie się do spinki, dla mnie dopytywanie czy tak pracę hdsem wycenia i jaką pracę. Generalnie chciałem napisać, że wycenianie w ten sposób (4x paliwo) to śliski temat, bo jest więcej zmiennych niż przy koparce m.in dystans do przejechania, rodzaj ładunku, itp. Z grubsza to co Dzierzan napisał. Oczywiście masz na to swoją teorię, ale wiesz ile mnie twoja opinia interesuje :mrgreen:

Nie wiem o co ci chodzi z wychodzeniem szydła, bo napisałem tak jak jest. Im więcej tematów rozkładasz głupimi docinkami, tym większa szansa, że ktoś to zgłosi, albo moderator zauważy i albo ty, albo ja, albo oboje będziemy mieć problem.
Na siłę próbujesz mnie obrazić, albo zdeprecjonować to co piszę. Po raz kolejny napiszę, że możesz odpuścić, bo nie działają na mnie te miałkie docinki :ok:

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej