wibako

Utwardzenie drogi

Moderator: peckiel

Utwardzenie drogi

Postprzez dzierzan » 04 Maj 2021 19:41

Dostałem ostatnio zapytanie o wycenę utwardzenia drogi dojazdowej do działek. Droga ma 4m szerokości, do utwardzenia zostało jakieś 270mb (częściowo była utwardzona wcześniej). Trzeba by wykorytować na jakieś 50cm i nasypać gruzu kruszonego (bo najtaniej u mnie wychodzi) na jakieś 35-40 cm (żeby po zagęszczeniu było przynajmniej te 30cm), bo ma zostać zapas na ew. kostkę czy asfalt w przyszłości. Te warstwy to w sumie sam sobie ustawiłem bo od inwestora dostałem informację żeby zrobić tak jak wcześniejszy odcinek, tylko nikt nie wie jak on był dokładnie zrobiony :lol: Grunt to piasek, bez kolizji i nie przewiduję problemów bo to w lesie (inwestor kupił kawałek ziemi - lasu i podzielił na działki, a przez środek idzie ta droga). Urobek do odwozu max. 5km w jedną stronę, kruszywo (gruz ceglany - tak wiem że nie bardzo pod kostkę, ale taki był wcześniej) z moim transportem wychodzi 800 zł za 18 ton tj. 10-12m3 (w tym już rozplantowanie). Do odwozu 3 i 4 ośka (liczę średnio 10m3 na aucie), do kopania kop-ład, ale raczej będę chciał wypożyczyć obrotówkę do kopania bo nie bardzo jest miejsce żeby auto z boku podstawić, no i trzeba będzie wypożyczyć zagęszczarkę na koniec. Swoją cenę podałem, ale jestem ciekaw jak wy byście to wycenili, ew. samo korytowanie z odwozem i bez :?:

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej