wibako

Ile zarobię na usługach mini koparką?

Moderator: peckiel

Ile zarobię na usługach mini koparką?

Postprzez Emeryt 12 » 07 Maj 2022 18:28

Cześć. Mam pytanie. Czy można jakoś sensownie zarabiać na usługach mini koparką? Bo licząc 80-90 zł za godzinę pracy, to nie wiele z tej kwoty zostanie dla operatora po odliczeniu wszystkich kosztów. Czy są zlecenia, które wycenia się lepiej, inaczej niż praca za 1 godzinę?

Ile można w skali miesiąca zarobić mając własny sprzęt? Wybaczcie pytanie, ale jestem świeży w temacie. Zrobiłem 2 lata temu kurs operatora koparko ładowarki i myślę o kupnie własnej mini, ale próbuję sobie skalkulować koszta i ewentualne zyski.

Emeryt 12
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 08 Maj 2019 21:05

Maszyna: minikoparka jcb

Firma: JDF Serwis


Reklama

simmet

Re: Ile zarobię na usługach mini koparką?

Postprzez zeppelin zm 15 » 07 Maj 2022 21:54

Zależy jaka mini, 1.5t czy 3t to duża różnica, zależy jak mocno masz nasycony rynek w koło. Ogólnie w tym kraju zaczyna się robić tyle sprzętu, co podwórko to koparka, stawki lecą na pysk. Nie długo to chłop przy łopacie będzie miał więcej dniówki niż ktoś z własną maszyną...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Ile zarobię na usługach mini koparką?

Postprzez maciek8791 » 30 Cze 2022 11:06

Wybrałeś sobie chyba najgorszy moment w ciągu ostatnich 20 lat, żeby zacząć taki biznes.
Aktualnie branża budowlana gwałtownie zahamowała, do tego stopnia, że developerzy porzucają budowy (widziałem domki gdzie zostawili parter wszystkich wywalili z budowy i zamknęli wszystko w pizdu). Ludzie nic nie kupią i żadnych domów nowych nie będą budować, bo nie mają zdolności teraz lub zwyczajnie nie chce im się pakować w tak drogi kredyt.

Onacza to, że padają roboty typu kopanie fundamentów, osadzanie szamb, przyłącza gazowe / elektryczne i inne instalacje, równanie działek po budowie itd - wszystko to co było związane z nowymi domami, odpada.

Widać to doskonale na olx gdzie sypią się ogłoszenia typu "cesja leasingu" , "oddam leasing minikoparki" i są to ogłoszenia często na całkiem nowe maszyny. Sprzedają zarówno Ci co kopali ogólnie wszystko jak leci, jak i wyspecjalizowane firmy - robili przyłącza gazowe, robili fotowoltaike wbijając te konstrukcje do paneli itd - teraz mają w perspektywie kilka lat płacenie rat leasingowych po 2.000 miesięcznie i patrzenie jak sprzęt stoi w garażu.

Co gorsza, jest duży wysyp ogłoszeń typu "wynajmę mini" gdzie w cenie 200-300 zł za 1 dzień są całkiem nowe ładne maszyny. Według mnie to ma być metoda na to, żeby stojący sprzęt zarobił na ratę leasingową. Zupełnie tego nie rozumiem, bo w mojej ocenie ludzie w Polsce, inwestorzy, nie są chętni, żeby samemu ogarniąć takie tematy mini-koparką.

Z drugiej strony, co mnie również dziwi, dealrzy i sprzedawcy wywalili kosmiczne ceny na nowy sprzęt i jeszcze wykrzykują, żeby "brać bo nie będzie, to ostatnie sztuki" itd. Ceny tych używanych pomalowanych mini-koparek które sprzedają handlarze używkami już zaczęły spadać, bo powoli do nich dociera, że nikt nie zapłaci 90 tyś netto za pomalową koparkę z importu która ma oficjalnie 2500h.

Podsumowując sugerowałbym Tobie wziąć na wstrzymanie i poczekać co się będzie działo, bo moment jest naprawdę trudny w tej chwili. Jeżeli ktoś ma wyrobioną renomę po wielu latach ciężkiej pracy, to może próbować to przetrzymać, natomiast start w tym momencie od zera nie jest chyba dobrym pomysłem.

pozdrawiam Maciej

maciek8791
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 29 Lip 2021 22:41

Maszyna: Brak

Firma: Własna działalność


Re: Ile zarobię na usługach mini koparką?

Postprzez 8x8 » 30 Cze 2022 11:38

jakieś bzdury !

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Re: Ile zarobię na usługach mini koparką?

Postprzez gruszon18 » 03 Lip 2022 09:42

To chyba u Ciebie tylko takie sytuacje... Na mojej okolicy stawia się chałupa za chałupą.. Dosłownie jestem teraz rozrywany, co chwilę ktoś do mnie dzwoni żeby coś na budowie robić, a to wykop pod fundamenty, a to przewożenie palet koleżka ma mini koparkę to często przerzucamy się zleceniami typu ja na budowie wybieram humus, a on kopie pod fundament, i daje mi znać gdy ktoś inny go chce wziąć pod kopanie fundamentów.. Tak jest szybciej, I wszystkie strony są teraz zadowolone, bo zarabiam ja, kolega i inwestor, który nie wydaje kasy na drugie tyle godzin minikoparki. Jest ciężko z kasą teraz fakt, ale nie wierzę w to co tu wypisujesz że nagle wypieprzaja kogoś z budowy.. Teraz każda sensowna brygada która podejmuje się postawienia domku jednorodzinnego, nie ważne czy biorą kasę za całość czy za etap, podpisują umowy. A w umowach są uwzględnione kary umowne jak i terminy wykonania prac... Więc najwyraźniej u Ciebie tylko takie rzeczy się dzieją.


I wydaje mi się, że jeżeli ktoś już popłynął przez leasing maszyny, to dlatego że porwał się na zakup nowego sprzętu nie mając o niczym pojacia.. Bo to że w ciągu ostatnich 3 lat rynek budowlany wystrzelił pomimo wysokich cen jest faktem, i każdy co miał parę groszy na zakup sprzętu próbował się wbić na rynek.. Co niektórzy jednak popłynęli dlatego że zwyczajnie za bardzo chojrakowali, i zgubił ich brak przygotowania odpowiedniego dla siebie zaplecza reklamowego. Bo niestety, renoma i reklama robią swoje na rynku.. Zresztą.. Jak wiele tematów było w ciągu ostatnich dwóch lat w tym dziale typu " czy da się zarobić na minikoparce" i tego podobne tematy.. Każdy taki "biznesmen" obudził się o 3-4 lata za późno... Wydał kasę na sprzęt, nie mając wiedzy o tym jak na jego okolicy wygląda popyt na takie usługi a potem płacz że maszyna stoi a leasingu nie ma za co opłacić.. Tu wychodzi jak taki chlowiek jest chytry, i próbował się szybko dorobić bo poczuł okazję, a to że poczuł ja za późno no to już niestety. Rzeczywistość to obecnie weryfikuje. Aby obecny rynek budowlany stanął kompletnie trzeba myślę jeszcze dwukrotnego zwiększenia inflacji i tego by paliwo było po 15 zł za litr.. Obecnie jest dużo osób które już zaciągnęły kredyty na budowę, zwyczajnie są zmuszeni czekać dlatego że terminy budowlańców ich trzymają. A Ci co zaczęli już np w zeszłym roku się budować to choćby ceny wzrosły jeszcze dwukrotnie względem obecnych, to już będę da chcieli za wszelką cenę dopiąć wszystko.. Zresztą, na mojej okolicy obecnie kręci się budowa piekarni gdzie koszta to jakiś 10 milionów, ruszyla trzy tygodnie temu budowa jakiegoś marketu i już zaczynają konstrukcje stawiać i na dodatek jeszcze jeden plac dawno szykowany na supermarket przy trasie też już sprzęt budowlany przyjechał... Więc jak dla mnie, popłynął tylko taki ktoś, kto nie przemyślał w żaden sposób swoich postępowań.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej