wibako

actros EPS vs manual

Moderator: peckiel

Re: actros EPS vs manual

Postprzez dzierzan » 25 Mar 2017 17:07

Manual tak? Bardzo możliwe, że synchronizatory masz do wymiany. W poprzedniej firmie mieli dwa MP1 w manualu i oba miały problem z wbiciem 7 przez zajechane synchronizatory. Spróbuj zmienić biegi z 8 na 7 z międzygazem, jeśli pomoże to pewnie synchronizatory.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Reklama

simmet

Re: actros EPS vs manual

Postprzez brancik1212 » 23 Sty 2023 17:30

Cześć mam problemy z 3 i 7 biegiem skrzynia manułal kamal pisałeś że 2lub 3 godziny i można nabić nowy klin żeby nie rozbierać srzyni czy możesz wytłumaczyć coś więcej kupiłem auto I po 2 miesiącach zaczęły wyskakiwać biegi po odpuszczenju gazu a teraz wybiją i zgrzyt co robić jaka może być przyczyną

brancik1212
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 23 Sty 2023 17:14

Maszyna: Jcb mercedes arctros

Firma: Brandt 1


Re: actros EPS vs manual

Postprzez Kamal » 23 Sty 2023 18:33

Klin to wbijasz nowy jak ci żaden bieg nie chce wejść. Po prostu jest zerwany wtedy wybierak. A tu jak nie wyrzuca błędów lub zgrzyta to masz problem ze skrzynią. Jak wyskakują same to samo nie trzyma piesek.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: actros EPS vs manual

Postprzez brancik1212 » 23 Sty 2023 19:10

Kamal napisał(a):Klin to wbijasz nowy jak ci żaden bieg nie chce wejść. Po prostu jest zerwany wtedy wybierak. A tu jak nie wyrzuca błędów lub zgrzyta to masz problem ze skrzynią. Jak wyskakują same to samo nie trzyma piesek.

Dziękuję za odpowiedź pojeżdżę troszkę jak będzie coraz gorzej to postawie auto na warsztat

brancik1212
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 23 Sty 2023 17:14

Maszyna: Jcb mercedes arctros

Firma: Brandt 1


Re: actros EPS vs manual

Postprzez dzierzan » 19 Lut 2023 23:13

brancik1212 napisał(a):Cześć mam problemy z 3 i 7 biegiem skrzynia manułal kamal pisałeś że 2lub 3 godziny i można nabić nowy klin żeby nie rozbierać srzyni czy możesz wytłumaczyć coś więcej kupiłem auto I po 2 miesiącach zaczęły wyskakiwać biegi po odpuszczenju gazu a teraz wybiją i zgrzyt co robić jaka może być przyczyną


dzierzan napisał(a):Manual tak? Bardzo możliwe, że synchronizatory masz do wymiany. W poprzedniej firmie mieli dwa MP1 w manualu i oba miały problem z wbiciem 7 przez zajechane synchronizatory. Spróbuj zmienić biegi z 8 na 7 z międzygazem, jeśli pomoże to pewnie synchronizatory.


Podobno dość typowa przypadłość w manualnej skrzyni.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej