wibako

Wywrotka jako specjalny - do zimowego utrzymania

Moderator: peckiel

Re: Wywrotka jako specjalny - do zimowego utrzymania

Postprzez Luka » 12 Lis 2020 00:06

Taa, z FACKE konta :crazy:
Jazda po budowie/na budowę nie oznacza jazdy poza drogami publicznymi. Może to być budowa - remont drogi, jednego pasa ruchu, a drugi normalnie pod ruchem. To po prostu twoja nadinterpretacja. No ale co ci będę tłumaczył, głupi nie jesteś, tylko brzytwy się chwytasz.

Nie potraficie wskazać ani podstawy prawnej, ani interpretacji, że się wybronicie w razie kontroli, a komuś doradzacie wpuszczając go na minę.
A, że nie potraficie wskazać podstawy prawnej to współrozmówców obrażacie. No i to odwoływanie się do PRLowskich wartości kombinator=porządny gość.

Szkoda strzępić ryja.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Reklama

simmet

Re: Wywrotka jako specjalny - do zimowego utrzymania

Postprzez 8x8 » 12 Lis 2020 10:15

rozumie że próbujesz jakoś z twarzą wyjść ale, ośmieszyłeś się wypowiedziami pomimo że próbujesz nadać im ton powagi?

nie potrafisz czytać! __________dopowiadasz sobie to co ci pasuje, nie zależnie od tego, o co ko to pyta byle byś błysną mądrością której jednak totalnie brak u ciebie!
( opowiadasz co się kupuje, jak jezdzi się po budowie - wozidła ginafy itp...- no kooorwa - żeby pisać takie bzdury, autor pisze konkretnie że chce odśnieżać !!!! A TU WOZIDŁO :potluczony: )
żeby doradzić cokolwiek trzeba mieć doświadczenie, a nie pisać bzdur -( JAK DOBITNIE CI WYKAZAŁEM) - typu musisz płacić, bo my się boimy, mamy klapki na oczach, a wszyscy którzy twierdzą inaczej to kombinatorzy,
a właśnie nie! bo jest cały wachlarz możliwości z której można korzystać. jak nie umiesz z niego korzystać, czy nie potrafisz to nie pisz że tak trzeba i nie wymyślaj podstaw!

WRACAJĄC DO TEMATU NIEMA REGULACJI PRAWNEJ W TYM ZAKRESIE !!!

orzeczenie które przytoczyłeś a którego nie zrozumiałeś, absolutnie nie dowodzi twojego twierdzenia.
więc wypisywać o zabraniu dowodu, odsetkach i słabej kondycji gminy :potluczony: trzeba być niezłym PO.....yEBEM.

A później ratując się linkami z laweta czy betomieszarką :potluczony:


kolejna ''WRZUTKA''
AUTOR KUPUJE POJAZDY GŁÓWNIE DO ODSNIEŹNIA - GŁÓWNA FUNKCJA POJAZDU TO ODŚNIEZARKA - WIĘC SPECYJALNY

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Re: Wywrotka jako specjalny - do zimowego utrzymania

Postprzez Luka » 12 Lis 2020 18:53

Udowodnisz, że samochód możesz zarejestrować jako specjalny i wozić nim legalnie ładunki?
Bo na razie skupiasz się jedynie na obrażaniu mnie, a nie na sednie sprawy.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: Wywrotka jako specjalny - do zimowego utrzymania

Postprzez 8x8 » 12 Lis 2020 19:33

proszę cię bardzo :piwo:
piasek czy solanka w pługopiaskarce jest ładunkiem :banan:
i jest z cała pewnością legalnie transportowany z bazy do czasu dojazdu na odcinek odśnieżnia :banan: a nawet w czasie pracy piaskarki,
woda do polewaczki tak samo :winko:
o autolawecie słyszałeś ? transportowany pojazd/wrak również jest ładunkiem legalnie przewożonym ....... można tak w nieskończoność.

tak. tak wiem zaraz wpadniesz na pomysł że nie oto ci chodziło, jednak zadałeś konkretne pytanie i otrzymałeś konkretną odpowiedź

Udowodnisz że w zależności od rodzaju ładunku masz obowiązek z każdym wyjazdem pojazdu zmieniać jego przeznaczenie w zależności od rodzaju ładunku?

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Re: Wywrotka jako specjalny - do zimowego utrzymania

Postprzez Luka » 12 Lis 2020 19:36

Facke, podstawa prawna, że możesz jeździć z gruzem wywrotką zarejestrowaną jako specjalny.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: Wywrotka jako specjalny - do zimowego utrzymania

Postprzez 8x8 » 12 Lis 2020 19:46

odpowiedz na zadane pytanie a nie odwracaj tematu,
8x8 napisał(a):Udowodnisz że w zależności od rodzaju ładunku masz obowiązek z każdym wyjazdem pojazdu zmieniać jego przeznaczenie w zależności od rodzaju ładunku?

8x8 napisał(a):tak. tak wiem zaraz wpadniesz na pomysł że nie oto ci chodziło, jednak zadałeś konkretne pytanie i otrzymałeś konkretną odpowiedź

no i mamy >>>>>będziesz tak prowadził rozmowę to uznaję cię za durnia i ją kończę, albo rozmawiasz konkretnie i prowadzimy ja dalej.
V
V
Luka napisał(a):Facke, podstawa prawna, że możesz jeździć z gruzem wywrotką zarejestrowaną jako specjalny.

na powyższe odpowiedziałem ci już chyba z 5x, a ty dalej szukasz podstawy prawnej :potluczony:

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Re: Wywrotka jako specjalny - do zimowego utrzymania

Postprzez Luka » 12 Lis 2020 19:47

Facke, podstawa prawna. Bez łapania za słówka, no to istoty problemu nie zmienia.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: Wywrotka jako specjalny - do zimowego utrzymania

Postprzez 8x8 » 12 Lis 2020 19:53

masz na stronie wcześniejszej

czyżbyś już nie wiedział co napisać więc nie odpowiadasz a tylko się przycinasz? Żałosne
na zadane pytanie nie umiesz odpowiedzieć

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Re: Wywrotka jako specjalny - do zimowego utrzymania

Postprzez Luka » 12 Lis 2020 19:56

Nie ma. Podaj podstawę prawną.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: Wywrotka jako specjalny - do zimowego utrzymania

Postprzez 8x8 » 12 Lis 2020 19:57

:potluczony:

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Re: Wywrotka jako specjalny - do zimowego utrzymania

Postprzez ROBOZAUR » 10 Paź 2021 04:34

Panowie,
dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Nie było mnie tu długo ale odpowiedzi szukałem również w GITD i o dziwo rozmawiałem tam z kilkoma osobami i każda mówiła co innego. Finalnie jeden gość z GITD powiedział mi "przecież nie będzie Pan przerejestrowywał pojazdu co pół roku" i to wydaje mi się słuszne.

Nie chcę kombinować i sztucznie naginać rzeczywistość natomiast auta służą mi do odśnieżania natomiast w lato działają jako wywrotki przewożące towar. Nie wyobrażam sobie bym dwa razy w roku w każdym pojeździe zmieniał przeznaczenie w stacji diagnostycznej i również zmieniał dowód rejestracyjny.

Finalnie mam wrażenie, że nawet w GITD do końca nie wiedzą jak być powinno bynajmniej w zimę autami odśnieżam, a w lato wożę ładunki. Część pojazdów mam jako specjalny - do zimowego utrzymania dróg.

Pozdrawiam.

ROBOZAUR
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 03 Lis 2020 02:52

Maszyna: MAN 8x8, CAT 320, CAT 432, CAT D7

Firma: FALCON


Re: Wywrotka jako specjalny - do zimowego utrzymania

Postprzez Seba350 » 10 Paź 2021 09:22

ROBOZAUR napisał(a):Nie chcę kombinować i sztucznie naginać rzeczywistość natomiast auta służą mi do odśnieżania natomiast w lato działają jako wywrotki przewożące towar. Nie wyobrażam sobie bym dwa razy w roku w każdym pojeździe zmieniał przeznaczenie w stacji diagnostycznej i również zmieniał dowód rejestracyjny.



Ale to robisz :)
Nie musisz zmieniać przeznaczenia auta - każda wywrotka może zimą jeździć z pługiem czy/i solarką. Ale specjalny do zimowego utrzymania drug nie może jeździć latem z piachem czy gruzem. Dla mnie to proste i bardzo zrozumiałe - ale nie po Polskiemu ... Stąd później biorą się tony papieru i absurdy z prawa.
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Re: Wywrotka jako specjalny - do zimowego utrzymania

Postprzez zeppelin zm 15 » 10 Paź 2021 10:32

Logiczne myśląc skoro jest auto specjalne to do wykonywania pewnych czynności które nie wykonuje np cały rok i nie zarabia 12msc. Pomysł tego prawa według mnie był taki aby po prostu ktoś nie ponosił kosztów w podatkach bo jak wyżej nadpomniałem auto nie zarabia cały rok tylko kilka msc lub nieraz kilka tygodni (zależy jaka zima) i pojazd jest przystosowany tylko do tej wykonywanej pracy oraz jest ciągle w gotowości. Moim zdaniem jeśli ktoś ma robotę latem na wywrotke a zimą jeszcze odśnieża i sypie sól to auto wykorzystuje cały rok więc nie powinno być płaczu o płacenie podatku drogowego i wyższego OC. Albo niech ktoś sobie wtedy kupi jedno auto do zimowego utrzymania dróg, uzbroi, w pług i piaskarkę i stoi i czeka na zimę a drugie auto jako tylko do wożenia kruszyw :)
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Wywrotka jako specjalny - do zimowego utrzymania

Postprzez ROBOZAUR » 10 Paź 2021 12:43

Okej, można uznać, że auta nie rejestrujemy na specjalny ale wtedy pojawia się kolejny problem
Co z tacho?

W specjalnym podczas odśnieżania nie obowiązuje tachograf. W przypadku jeśli mamy go niezarejestrowanego jako specjalny to nas obowiązuje. Kolejna sprawa w przetargach wykazując sprzęty nie wiem czy zamawiający przyjmie takie pojazdy skoro ich przeznaczeniem nie jest "zimowe utrzymanie dróg"

W mojej ocenie skutków jest znacznie więcej, niż tylko to czy płacimy drogowe czy nie

ROBOZAUR
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 03 Lis 2020 02:52

Maszyna: MAN 8x8, CAT 320, CAT 432, CAT D7

Firma: FALCON


Re: Wywrotka jako specjalny - do zimowego utrzymania

Postprzez zeppelin zm 15 » 10 Paź 2021 13:29

Cały szkop jest w tym że większość osób które rejestruje samochody z przeznaczeniem na specjalny (nie mówię że akurat ty) ma na celu tylko i wyłącznie aby zredukować sobie koszty a nie jedne pojazdy nawet nie są przystosowane aby w razie czego zapiąć pług...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Wywrotka jako specjalny - do zimowego utrzymania

Postprzez TRANSKOP81 » 11 Lis 2021 18:10

A transport ciągnikiem rolniczym jest ok? ,Czy to nie jest omijaniem podatku ,tachografu itp.

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Re: Wywrotka jako specjalny - do zimowego utrzymania

Postprzez dawidg2 » 11 Lis 2021 18:53

Przecież za przyczepy się płaci podatek.

I druga sprawa dobrze wiesz jak nie które budowy wyglądają pod względem błota. Na zachodzie też dużo ciągników obsługuje budowy.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Wywrotka jako specjalny - do zimowego utrzymania

Postprzez Tomasz-51 » 11 Lis 2021 20:14

Za ciężarowe tak ale za rolnicze nie.

Tomasz-51
Operator

  • Posty: 247
  • Rejestracja: 21 Sty 2010 12:02
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 12

Maszyna: MF 60HX,Gallmac60WMW,
MB-Trac, Deutz DX110


Re: Wywrotka jako specjalny - do zimowego utrzymania

Postprzez dawidg2 » 11 Lis 2021 20:43

przyczepy i naczepy, które łącznie z pojazdem silnikowym posiadają dopuszczalną masę całkowitą od 7 ton i poniżej 12 ton, z wyjątkiem związanych wyłącznie z działalnością rolniczą prowadzoną przez podatnika podatku rolnego,
przyczepy i naczepy, które łącznie z pojazdem silnikowym posiadają dopuszczalną masę całkowitą równą lub wyższą niż 12 ton, z wyjątkiem związanych wyłącznie z działalnością rolniczą prowadzoną przez podatnika podatku rolnego,


Jeśli jesteś rolnikiem to owszem. W działalności płacisz za każdą.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Wywrotka jako specjalny - do zimowego utrzymania

Postprzez TRANSKOP81 » 11 Lis 2021 23:10

Czyli używanie ciągnika rolniczego do transportu jest ok. Mimo że obchodzimy podatek od środków transportu, licencję .kategorie C,tachograf , zakazy wakacyjne itp. no fajnie naprawdę .a wywrotka jako specjalny to oszustwo,cwaniactwo no fajne myślenie

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej