wibako

2CX '91 Koszt remontu tylnego mostu?

2CX '91 Koszt remontu tylnego mostu?

Postprzez DamianL » 01 Wrz 2023 00:36

Witam. Mam małą zagadkę z swoją maszyną. Jest to JCB 2cx z 91 roku. Do zrobienia mam hamulce plus uszczelnienie mostu. Mam pytanie, ile może kosztować taki zabieg? Chodzi o to że demontuje most, myje go dokładnie i oddaje do kogoś na naprawę. Może ktoś jest w stanie wycenić części i robociznę. Był bym wdzięczny za podpowiedź. Pozdrawiam

DamianL
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 30 Maj 2021 12:23

Maszyna: JCB 2 cx

Firma: Własna


Reklama

simmet

Re: 2CX '91 Koszt remontu tylnego mostu?

Postprzez Doktor jcb » 04 Wrz 2023 22:54

Od 3 do 20 tysiecy. Jak rozbierasz most i go chcesz umyć warto sprawdzić łożyska dyferencjał i obudowę w miejscu blokady LSD jeśli posiada twój most. Wszystko zależy czy robisz na oryginałach czy zamiennikach i czy w razie wyrobienia obudowy ja tylko doszlifujesz napawasz i obronisz lub wymienisz. Taka wycena ma sens po rozebraniu.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 2CX '91 Koszt remontu tylnego mostu?

Postprzez gruszon18 » 22 Paź 2023 08:38

W 4cxie kosztował 25k. Wymiana tarczek przekładek łożysk, a do tego ukruszony ząb na wieńcu.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: 2CX '91 Koszt remontu tylnego mostu?

Postprzez DamianL » 22 Paź 2023 08:43

Na ta chwile zrobiłem łożyska, hamulce i uszczelniacze. Nie cały 1tyś zł strona wyszła.

DamianL
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 30 Maj 2021 12:23

Maszyna: JCB 2 cx

Firma: Własna


Re: 2CX '91 Koszt remontu tylnego mostu?

Postprzez Doktor jcb » 24 Paź 2023 10:28

Nie zapomnij napisać kiedy coś się tarcze skończyły znowu. Myślę że jakby się uparł i wymienił tylko tarcze cierne to byś w ogole był Januszem biznesu. Nie kumam po co zadawać na forum tego typu pytania. Dzwonisz do firmy i prosisz o wycenę naprawy. Zrobią ci podobna na podstawie dostarczonych informacji.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 2CX '91 Koszt remontu tylnego mostu?

Postprzez rudesmen » 24 Paź 2023 10:39

Bezpodstawnie naskakujesz na kolegę, który bez niecnych zamiarów ani podstępu zapytał normalnie jak człowiek, do tego na koniec nie porzucił wątku tylko opisał co zrobił. A logika jest prosta. Ma chęci i umiejętności jak widać bo poskładał to do kupy i działa to ma satysfakcje i oszczędności. Bo chyba nie ma zaskoczenia że 32 letnia maszyna może już nigdy nie zarobić na taką naprawę na oryginalnych częściach w renomowanym warsztacie? I nie ma się co łudzić - czas prosperity mija, płynności finansowej na rynku będzie coraz mniej. Rozwiązaniem na to nie jest wściekanie się tylko przejrzenie na oczy i zrewidowanie swoich działań. Natomiast skakanie sobie do gardeł zamiast pomagania poprowadzi po równi pochyłej... w DÓŁ

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: 2CX '91 Koszt remontu tylnego mostu?

Postprzez DamianL » 24 Paź 2023 10:46

rudesmen napisał(a):Bezpodstawnie naskakujesz na kolegę, który bez niecnych zamiarów ani podstępu zapytał normalnie jak człowiek, do tego na koniec nie porzucił wątku tylko opisał co zrobił. A logika jest prosta. Ma chęci i umiejętności jak widać bo poskładał to do kupy i działa to ma satysfakcje i oszczędności. Bo chyba nie ma zaskoczenia że 32 letnia maszyna może już nigdy nie zarobić na taką naprawę na oryginalnych częściach w renomowanym warsztacie?


Dziękuje za zrozumienie.
Jeśli chodzi o mój post to pierwotnie on był zapisany w innym dziale, nie wiem czy z luźnymi rozmowami czy w innym. Nie wiem czemu znalazł się w technicznym dziale. Dlatego może reakcja kolegi wyżej była taka a nie inna. Co nie zmienia faktu ze nie wnosi nic konkretnego do postu, a ja nie mam 5 lat żeby rozgrywać jakieś potyczki słowne i przepychać się co i jak. Naprawy wykonałem na zamiennikach które oferowały firmy w sprzedaży i myśle że raczej nic się szybko nie zużyje bo maszyna nie pracuje zarobkowo tylko czasem przy domu. Wszystko działa już jakiś czas i jest ok.

DamianL
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 30 Maj 2021 12:23

Maszyna: JCB 2 cx

Firma: Własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej