wibako

3CX '10 Szybka praca hydrauliki

3CX '10 Szybka praca hydrauliki

Postprzez Sebastian Dukarski » 25 Lis 2021 11:35

Marka i model maszyny: JCB 3cx
Rok produkcji: 2010
Numer seryjny: 4TT01618303

Dzień dobry, jak w temacie maszyna jest szybka trudna do opanowania, szczególnie na tyle siłownik podnoszenia ramienia. Pompa zębata sterowanie na wajchy. Żółw działa. Pytanie czy można to wyregulować pracę żółw normalna praca? Załączanie żółwia jest na przednim rozdzielaczu jest tam suwak od góry i to on odpowiada za szybkość? Można się do niego dostać od dołu, bo od góry ciężko będzie. Zawór główny jest od dołu po jego odkręceniu do idzie się do suwaka? Dzięki za podpowiedź.

Sebastian Dukarski
Operator


Reklama

simmet

3CX '10 Szybka praca hydrauliki

Postprzez Doktor jcb » 25 Lis 2021 18:28

Na dole masz korek w rozdzielaczu za nim suwak na nim sprężyna. Może ci sprężyna pękła albo suwak stoi. Po za tym musisz wyregulować właściwie dwa ciśnienia z dwóch pomp.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 3CX '10 Szybka praca hydrauliki

Postprzez Sebastian Dukarski » 26 Lis 2021 13:58

Od dołu mam zawór główny na przednim rozdzielaczu.Cisnienie pomp jakie.powinnk być? Było ustawione na gaz max 280 ,jest zmniejszone.Powinno być 225 bar przy 1500 obr/min.Taki serwis powiedział.Tylny rozdzielacz też ma zawór?

Sebastian Dukarski
Operator


3CX '10 Szybka praca hydrauliki

Postprzez Doktor jcb » 27 Lis 2021 11:41

I obok zaworu masz korek a na nim uszczelki. To jest ciśnienie jednej pompy druga powinna się żerować przy 205

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 3CX '10 Szybka praca hydrauliki

Postprzez Sebastian Dukarski » 29 Lis 2021 17:06

Dzięki

-- 29 Lis 2021 17:06 --

Na drugim rozdzielaczu mam 240 w jedną stronę a w druga 160(teleskop)idzie to jakoś wyregulować? .Cały czas dziwnie zachowuje się siłownik od podnoszenia całego ramienia ten z zamkiem. Wyglada tak jakby musiał napompować ciśnienie żeby ty mógł opuścić ,jak już opuści to leci szybko .Może nie tak coś z zamkiem ?

Sebastian Dukarski
Operator


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej