wibako

Problem z jazda do tylu

Problem z jazda do tylu

Postprzez czessany » 12 Maj 2022 21:48

Witam. Mam problem po remoncie skrzyni biegów. Skrzynia poszła na stół z powodu słabej jazdy na rozgrzanym. W skrzyni
wymienione kpl tarczek (starych już nawet nie było),uszczelnienia na wałku reversu, tłokach dociskowych tarczki, pompa. Jedynie co zostało to sprzeglo. Problem polega na tym, że caly czas lekko ciągnie do tyłu na każdym biegu i nie ważne czy manetka do przodu, do tyłu czy N. Cewka jazdy sprawdzana i podmieniana na 100% sprawna bez zmian. Jazda do tyłu ok na każdym biegu tylko puszczając gaz caly czas lekko ciągnie chyba, że natrafi na delikatne wzniesienie to się zatrzyma. Do przodu jedzie ale coś ja trzyma, jadąc puszcze gaz to gwałtownie hamuję. Na odpietych cewkach ta sama sytuacja.
Olej, filtr oczywiście wymienione. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

czessany
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 28 Lis 2021 21:37

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Brak


Reklama

simmet

Re: Problem z jazda do tylu

Postprzez Doktor jcb » 13 Maj 2022 06:13

To wyjmij skrzynie bo pewnie masz przycięte uszczelnienie na walku. A sprawdzałeś obudowę w miejscu gdzie uszczelnienie chodzi czy nie wyrobiona. Po za tym zmiennik się też wymienia i chłodnice myje po braku tarczek.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Problem z jazda do tylu

Postprzez czessany » 13 Maj 2022 07:28

Dzięki za odpowiedź tylko o którym konkretnie uszczelnieniu i wałku mówimy, chodzi o ten zimering na pompie?
Cała skrzynie wyciągać czy wystarczy odjechać żebym miał dostęp do sprzegla ?

czessany
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 28 Lis 2021 21:37

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Brak


Re: Problem z jazda do tylu

Postprzez Doktor jcb » 13 Maj 2022 08:37

te niebieskie pierścienie na walku wewnątrz skrzyni

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Problem z jazda do tylu

Postprzez czessany » 13 Maj 2022 10:10

Te pierścienie też wymieniałem. Na coś jeszcze zwrócić uwagę jak jak już wyciągnę? Dodam jeszcze że jest problem po odpaleniu z wbiciem każdego biegu ale myślę, że to przez to, że napęd jest nierozłączony. Z góry dziękuję za odpowiedź.

W miejscu co pracują te pierścienie uszczelniające z tego co kojarzę to jest tuleja z brazu, jest ona wymienna czy obudowa szrot ?

czessany
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 28 Lis 2021 21:37

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Brak


Re: Problem z jazda do tylu

Postprzez Doktor jcb » 13 Maj 2022 10:24

Niektóre się wymieniało inne trzeba obudowę wymieniać lub regenerować. Jak skrzynia nie wysprzeglona to będzie ciężko wsadzić bieg. Może za ciasno kosz złożony. Albo tlkoki jak masz plastikowe to zmień na metal. I czasem sam tłok i wałek się wyrabia przez co się nie cofa właściwie. Kosz sprzęgłowy jak na wcięcia po tarczach też może się nie rozstrzelać

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Problem z jazda do tylu

Postprzez czessany » 13 Maj 2022 11:30

Ostatnie pytanie. Załóżmy że jest wytarte to gniazdo co pracują uszczelniacze to dlaczego zasprzegla mimo że jest na luzie ? Przez te wąż co wraca od chłodnicy? Kosz sprzęgłowy myślę że nie był złożony na ciasno bo po założeniu segera był delikatny luz między segerem a tarczkami. Tłoki metalowe były .

czessany
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 28 Lis 2021 21:37

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Brak


Re: Problem z jazda do tylu

Postprzez Doktor jcb » 13 Maj 2022 12:01

Dlatego że tak masz też kanał smarujący i jak masz pierścień ścięty to ciśnienie smarowania przedostaje się na kosz

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Problem z jazda do tylu

Postprzez czessany » 21 Maj 2022 15:57

Ok. Dzięki za informację. Pozdrawiam

-- 16 Maj 2022 20:53 --

Witam. Wytarta jest tuleja kosza sprzęgłowego.
Z jakiego brazu dorobić tuleje ? Zwykły braz ba 101 wystarczy czy szukać cos innego? Jaki luz zrobić tuleja/wałek?

Witam. Nowa tuleja dorobiona, luz 0,15 mm I w dalszym ciągu ten sam efekt. Skrzynia składana tak aby nie ścięło uszczelnień. Gdzie szukać przyczyny ? Z góry dzięki za odpowiedź.
Załączniki
20220516_191707.jpg

czessany
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 28 Lis 2021 21:37

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Brak


Re: Problem z jazda do tylu

Postprzez Jamar » 22 Maj 2022 21:30

Raczej wszystko co może być uszkodzone zostało już wypisane powyżej. Jak staniesz pod ścianą to możesz wysłać skrzynię, naprawie. Mam hamownię, naprawie, sprawdzę, odeśle. Gwarancja 6 miesięcy bez limitu motogodzin.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1403
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: Problem z jazda do tylu

Postprzez czessany » 23 Maj 2022 13:25

Czy ten zawór przelewowy co jest w podstawie cewki jazdy może mieć jakieś znaczenie w tym przypadku? Ogólnie tloczek pracuje lekko, trochę uszczelka na jego końcu jest zmęczona i sprezyna wydaje się już wysłużona?

czessany
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 28 Lis 2021 21:37

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Brak


Re: Problem z jazda do tylu

Postprzez Doktor jcb » 23 Maj 2022 18:58

Na pewno od tego nie ciągnie ci do tyłu. Wydaje mi się że problem masz ciągle w skrzyni. Albo elektrozawór od kosza do tyłu ci coś puszcza olej

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Problem z jazda do tylu

Postprzez czessany » 23 Maj 2022 21:13

Dodam jeszcze, że jak już ciągnie do tyłu na luzie to po dodaniu gazu nie przyśpiesza a hamuję.

czessany
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 28 Lis 2021 21:37

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Brak


Re: Problem z jazda do tylu

Postprzez Doktor jcb » 24 Maj 2022 05:08

To może ci teraz faktycznie elektrozawór nie trzyma a po zwiększeniu ciśnienia się doszczelnia. A ta kostkę z elektrozaworami odwrotnie nie założyłeś.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Problem z jazda do tylu

Postprzez czessany » 24 Maj 2022 20:10

Kostka z cewkami jest dobrze założona bo sprawdzałem jeszcze powietrzem przepływy. Zasilanie kostki jest z tego mniejszego otworu a spływ z tarczek tym większym na przeciwko ?


Dzisiaj jeszcze na odpalonym odkręciłem te korki w bloku skrzyni kolo tego węża co smaruje tarczki i z górnego korka nic nie leciało z dolnego coś delikatnie kapło. Myślałem jeszcze aby odkręcić na chwilę ten waz od smarowania kosza i skierować strumien oleju do wlewu oleju i zobaczyć jakie będą efekty, jak bez zmian to coś jest chyba z koszem sprzęgłowym?

czessany
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 28 Lis 2021 21:37

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Brak


Re: Problem z jazda do tylu

Postprzez Doktor jcb » 25 Maj 2022 04:18

Chyba jednak powinieneś zaprowadzić swoją skrzynie do jakiegoś solidnego lekarza. Może się finalnie okazać że koszty okażą się mniejsze a kasyna szybciej wróci do pracy.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Problem z jazda do tylu

Postprzez czessany » 31 Maj 2022 20:38

Witam. Przyczyną okazał się pierscien sprężynujący zaraz za tłokiem dociskowym. Wszystkie elementy kosza wchodziły subliwie poza tym elementem. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

czessany
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 28 Lis 2021 21:37

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Brak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej