wibako

JCB JS 130 komunikat PREHEAT?

JCB JS 130 komunikat PREHEAT?

Postprzez Marcuz » 09 Lut 2011 23:07

Witam wszystkich użytkowników.
Mam takie pytanie co oznacza komunikat w JCB js130 gąsienicowej który brzmi tak: PREHEAT
Proszę was kopaczy o odp.
Pozdr :D
Ostatnio edytowany przez Marcuz, 10 Lut 2011 13:15, edytowano w sumie 1 raz

Marcuz
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 09 Lut 2011 22:57
  • Miejscowość: Warszawa

Reklama

simmet

Postprzez borex1996 » 09 Lut 2011 23:08

Witam kolegę. Ten komunikat mówi o tym, że temperatura powierza na zewnątrz jest niska i trzeba uruchomić świece do podgrzania, aby motor odpalił i to bezpiecznie. Fabryka radzi podgrzewać od 15 do 30 sekund.
Pozdrawiam
Roboty ziemne- drogowe- wyburzeniowe- leśne

Awatar użytkownika
borex1996
Operator

  • Posty: 273
  • Rejestracja: 07 Paź 2010 17:28
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 9

Postprzez Marcuz » 09 Lut 2011 23:14

Dzięki za odp. a jak sprawują się te modele? Bo niedawno zatrudniłem sie w firmie i taka maszyne mi przydzielili,dobrze by bylo cos o niej wiedziec :D

Marcuz
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 09 Lut 2011 22:57
  • Miejscowość: Warszawa

Postprzez borex1996 » 09 Lut 2011 23:19

Poczytaj forum, skorzystaj z opcji szukaj, było to rozpracowywane chyba już.
I miłego użytkowania forum :wink:
Roboty ziemne- drogowe- wyburzeniowe- leśne

Awatar użytkownika
borex1996
Operator

  • Posty: 273
  • Rejestracja: 07 Paź 2010 17:28
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 9

Re: JCB JS 130 komunikat PREHEAT?

Postprzez elopento » 08 Gru 2021 12:01

Czy ten komunikat informuje o błędzie czy o tym że trzeba dłużej poczekać z kręceniem rozrusznikiem? Dziś przy -12 niei mi js240 a wczoraj temperatura była taka sama ładowałem akumulatory i odpalałem. Filtry losowe zmieniłem w sobotę może słabe paliwo bo jak spuściłem z tego szklanego filtra to zapaliła i chodziła na wolnych godzinę

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 160
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Re: JCB JS 130 komunikat PREHEAT?

Postprzez Doktor jcb » 08 Gru 2021 14:24

Spróbuj podgrzać świece i jak odpali jeszcze przez chwilę je podgrzewaj

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: JCB JS 130 komunikat PREHEAT?

Postprzez elopento » 08 Gru 2021 17:40

IMG_20211208_135740.jpg
odstojnik w kołowej
Doktor jcb napisał(a):Spróbuj podgrzać świece i jak odpali jeszcze przez chwilę je podgrzewaj

Ale jak to zrobić :?: w koparko -ładowarce jest kontrolka więc widać że coś tam się grzeje , w kołowej js145 która dalej ma zawieszony wtrysk i nie odpala ,to jak próbowałem to pisze po Polsku ''grzanie świec'' w gąsienicowej js240 za pierwszym razem jak odpaliła i potem mi zgasła i znów ją kręciłem to zapalił się ten ''preheat'' to na necie sprawdzałem co to jest i kombinowałem z dłuższym czekaniem czy też kluczyk ustawiałem w położenie między 0 a 1 i też mi zdychała :wall: moim zdaniem winne paliwo bo letnie ,filtry zmieniłem w sobotę ,wczoraj w gąsienicowej ładowałem akumulator i ją odpalałem , ale ziemia zmarznięta to i maszyny stoją ,jutro przychodzą piersi kursanci :lol: koparko - ładowarka chodzi chociaż ma to samo paliwo ,ale jak ją tankowałem do pełna w zeszłym tygodniu to wlałem jej setkę tego dodatku do ropy , nie wiedziałem też ile tego się daje, ja na 50 litry jak miałem golfa sdi lałem pięćdziesiątkę , chociaż nie wierzę w te wynalazki ,dawałem też na bak piątkę benzyny ale sdi to na wszystkim chodził :wink: Co do koparki to w południe jak było -6 i przeczytałem cały internet szukając porad :idea: spuściłem ropę z tego szklanego filtra to dopiero zapaliła i chodziła sobie godzinę , potem na pusto pomachałem osprzętem aby zagrzał się olej hydrauliczny. Pierwsze zdjęcie to widok tej mętnej ropy w kołówce ,tak było też w gąsienicowej ,na drugim zdjęciu ropa już jak spuściłem i koparka pochodziła sobie na wolnych , no i wtedy pojawiał się komunikat ''auto warm'' to chyba chodzi o automatyczne grzanie? i czasem sobie sama zwiększała obroty. Chciałem też aby szef przywiózł zimowej ropy z cpn ale już jutro ma być ocieplenie :lol: a teraz za oknem -11 :banan:

-- 08 Gru 2021 17:37 --

drugie zdjęcie po spuszczeniu i godzinnej pracy na wolnych
Załączniki
IMG_20211208_135724_1.jpg

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 160
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


JCB JS 130 komunikat PREHEAT?

Postprzez Doktor jcb » 08 Gru 2021 17:42

Wezwij serwis bo tak się nie da. A grzanpie masz nie między zero a jeden tylko włączasz zapłon i przekręcasz do rozruchu ale nie do samego końca tylko napinasz sprężynę i trzymasz policz to 10 i przekrec mocniej żeby rozrusznik kręcił. Jak odpali puść kluczyk i znowu delikatnie przez chwilę napnij jak do rozruchu. Powiedz dla szefa żeby wezwał fachowca albo niech zwija interes.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: JCB JS 130 komunikat PREHEAT?

Postprzez elopento » 09 Gru 2021 10:30

Doktor jcb napisał(a):Wezwij serwis bo tak się nie da. A grzanpie masz nie między zero a jeden tylko włączasz zapłon i przekręcasz do rozruchu ale nie do samego końca tylko napinasz sprężynę i trzymasz policz to 10 i przekrec mocniej żeby rozrusznik kręcił. Jak odpali puść kluczyk i znowu delikatnie przez chwilę napnij jak do rozruchu. Powiedz dla szefa żeby wezwał fachowca albo niech zwija interes.

Dzięki za kolejne rady :piwo: za oknem minus 10 więc ocieplenia nie ma ,a chciałem chociaż lepszej ropy dolać :wall: ale nie mój cyrk :winko:

-- 09 Gru 2021 10:30 --

Rano odpaliła i po chwili zgasła teraz za każdym razem tylko zagada i gaśnie paliwo mentne
Załączniki
IMG_20211209_075131.jpg

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 160
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


JCB JS 130 komunikat PREHEAT?

Postprzez gruszon18 » 09 Gru 2021 15:22

No jak dla mnie to Ty masz jakieś kiepskie paliwo, i to bardzo.. Najpewniej "letnie".. U mnie w zeszłym roku były takie cyrki bo dostawca poleciał w kulki i w grudniu przywoził jeszcze to właśnie letnie. W styczniu wyskoczył mróz i śnieg, dwa sprzęty na 8 tylko bezproblemowo i to były dwa poczciwe polskie, z polskich taśm, c360 i ostrówek. Reszta sprzętu co stały pod wiatą odmówiła posłuszeństwa.. Ja już się nauczyłem doświadczeniem z poprzedniego roku i na listopad i grudzień mimo wszystko uszlachetniacza sobie dolewałem bez względu na paliwo chociaż ostatnia dostawa od razu różni się kolorem

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


JCB JS 130 komunikat PREHEAT?

Postprzez Doktor jcb » 09 Gru 2021 16:04

No nie inaczej bo ma żółte paliwo a zimowe bez biokomponentów jest bardziej przezroczyste

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


JCB JS 130 komunikat PREHEAT?

Postprzez gruszon18 » 09 Gru 2021 16:06

No nie wiem nic na ten temat ale mi przywieźli raczej takie wpadające w zieleń

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: JCB JS 130 komunikat PREHEAT?

Postprzez elopento » 09 Gru 2021 16:55

Jak miałem golfa sdi to też zawsze w listopadzie zmieniałem filtr paliwa i dolewałem Skyd a nawet 5 litry benzyny na bak ,bo w cpn to też nie wiadomo co jest :wall: A to paliwo to jest letnie bo sam je tankowałem do koparek chyba w wrześniu ? sprzęt jest ze szkoły jazdy więc ma mały przepał , więcej był jeżdżony bo pożyczany parę razy Case , jego tankowałem ostatnio w zeszłym tygodniu przed wymianą filtrów i wlałem też dodatek do ropy, do koparek nie lałem bo trochę w te wynalazki nie wierzę i nie wiem ile tego wlać na bak bo nie wiem ile litrów w te baki ropy wchodzi :lol: nie mam dtr Ale koło południa jak zrobiło się -5 wlałem do gąsienicowej 3 litry benzyny(ma około połowę baku tej ropy) i dodatkowo setkę dodatku , potem z 3 filtrów spuściłem to wszystko i po kilku kręceniach zapaliła , i tak na pusto pomachałem łyżką z dwie godziny i próbowałem też oczyścić gąsienice z zamarzniętego błota :bangin: nie mam warunków gdy było cieplej tego umyć szlauchem więc wszystko pomarzło . Wydaje mi się też że ta koparka ma coś z grzaniem tych świec tzn. chyba ich nie grzeje czasem , bo w kołówce jak przekręcałem stacyjke jak tu radził jeden Kolega to pisze na ''monitorku'' grzanie świec po Polsku - w gąsienicowej po kilkakrotnym odpaleniu i jak mi zdychała ,dopiero po kilku próbach pojawił się komunikat ''preheat'' i dopiero potem jak przytrzymywałem ten kluczyk to pojawiał się komunikat '' auto warm'' i nawet przez jakiś czas tak pisało jak już silnik pracował . No i ta ropa jak już koparka sobie pochodziła nie jest już taka mętna , pewnie przez noc zmętnieje, nie mogę się doprosić szefa aby pojechać do cpn po lepszą ropę :evil:
Załączniki
IMG_20211209_120022.jpg

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 160
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej