wibako

Jaki olej zamienny do J C B

Jaki olej zamienny do J C B

Postprzez dzezmen » 17 Sie 2007 19:08

Hhhhhhhhhmmmmmmmmm jaki lać olej zamienny do JCB zamiast orginałów lub jakimi oznaczeń szukac najbardziej chodzi o Hydrauliczny transmisyjny słyszałem że można zamienić go boxolem ale zy to prawda to nie wiem proszę o wypowiedzi

Awatar użytkownika
dzezmen
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 05 Lis 2006 17:29
  • Miejscowość: Łeba

Reklama

simmet

Postprzez bazi » 17 Sie 2007 22:18

najlepiej zalać go "kropelką" i rozcieńczyć zsiadłym mlekiem ponoć maszyna wtedy mniej grzeje sie na zakretach.. a tak na powaznie to tez slyszalem ze boxol leja do mostów

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Postprzez motodarek » 27 Sie 2007 21:34

Sprawa dotycząca oleju była już nie raz poruszana,a ja znowu o tym.
Za radą znajomego zalałem skrzynię biegów 3CX-a olejem Hipol ATF llD (olej do przekładni automatycznych) inny z kolei doradza olej AGRO-STOU CF4/GL4 10W/30 (olej wielofunkcyjny,spełnia wymagania Caterpillar TO-2 oraz Ford M2C 159B).
Pytanie,który będzie lepszy i ewentualnie co sami lejecie do skrzyni. Oleje w opakowaniu JCB raczej odpadają ,bo w myśl pewnej reklamy po co przepłacać.

[ Dodano: Wto Sie 28, 2007 10:36 pm ]
Zaczynam się domyślać,że sprawa oleju do skrzyni biegów to jakaś tajemnica zawodowa. :lol:

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


Postprzez bartifeeli » 01 Wrz 2007 10:30

Znalazlem bardzo dobry olej DX II do skrzyni biegow JCB na allegro. Mozna go smialo lac do maszyn ponizej 2001r do nowszych polecam raczej DX III.

http://moto.allegro.pl/item231482705_tr ... itrow.html

Dodam, ze ten sam olej oferuje jedna z tanszych firm z czesciami - Mirtech ale u nich kosztuje on ponad 200zl za 10L a tutaj jest 200zł za 20L !!
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Postprzez MICHAL02 » 05 Wrz 2007 21:29

statoil robi oleje i pasuja one do jcb ma cala oferte o hydrauliki poprzez s.b. i most
do s.b. biegow potrzebny jest olejo sfecyfikacji m2c33-f/g to olej na bazie atf ale ma ponoc troszke lepsze dodatki .Na pewno nie mozna zalewac atf 220
koszt 1l litra takiego oleju to okolo 18 zl brutto wiec na s.b 270 zl brutto i na pewno jest ok
wlasnie ten temat trenuje
pozdrawiam michał

MICHAL02
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 27 Kwi 2007 13:11
  • Miejscowość: warszawa

Postprzez bartifeeli » 06 Wrz 2007 08:32

Michal, w takim razie ten z aukcji powyzej, bedzie dobry do skrzyni? W/g mnie nadaje sie bardzo dobrze i dzwonilem nawet do INTERHANDLERA, gdzie powiedzieli na serwisie, ze mozna go lac. Dzwonilem jeszcze do Siedziby TOTAL Polska - oni oferuja oleje ELF cala geme do wszystkiego i rowniez dowiedzialem sie, ze maja odpowiedniki JCB i do tego jest to jedna z kilku marek olejow na swiecie, ktorzy naprawde robia badania w American Petroleum Institute (API) a nie tak jak wiekszosc producentow markuja tylko badanie i pisza na opakowaniu bo klient musi widziec. Generalnie tylko najwieksze rafinerie maja takie badania jak wlasnie Statoil, Petro Canada....
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Postprzez Rivers » 07 Paź 2007 09:22

DX II to inaczej ATF 220

Rivers
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 29 Kwi 2007 17:03
  • Miejscowość: Gniezno

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej