wibako

Jarzy sie ładowanie ??????????

Jarzy sie ładowanie ??????????

Postprzez dzezmen » 30 Sie 2007 20:14

Mam zagadkę jarzy mi się lekko ładowanie w oczywiście w koparko ładowarce J C B 4cx szczotki są dobre diody dobre regulator nówka a ładowanie się nadal pali u u kolegi z innej firmy tosamo ktoś wie coś na ten temat

Awatar użytkownika
dzezmen
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 05 Lis 2006 17:29
  • Miejscowość: Łeba

Reklama

simmet

Postprzez bazi » 30 Sie 2007 21:45

heheheh dzez fajny avatar - koparka zasiębierna :mrgreen: a co do tematu tez mialem taki problem gdy założylem regenerowany alternator czasami nie wiedziec czemu tez mi sie tak "tliło", ładowanie sprawdzałem bylo ok ale po jakims czasie sie uspokoiło wiec nie wiem - przeczekaj?

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Postprzez motodarek » 30 Sie 2007 21:54

Sprawdź napięcie ładowania. Jeśli oscyluje w okolicach 14-u volt to nie przejmuj się kontrolką,alternator na pewno ładuje. Jeśli napięcie jest mniejsze trzeba by poszukać przyczyny.

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


Postprzez bartifeeli » 31 Sie 2007 09:18

Ja mialem to samo i okazalo sie ze pasek jest za slabo naciagniety. Sprawdz pasek ;)
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Postprzez dzezmen » 31 Sie 2007 20:23

Wszystko to co piszecie to wiem pasek,mam nówke pozatym ładowanie też jest w normie takie jak powinno być kiedyś miałem tosamo i przeszło i teraz znowu powruciło najgorsze jest to że musze mieć wyćągnienty piszczyk bo cały czas mruczy podejrzewam ze to końcówki kabli majom za słaby styk a więc jutro sprubuje zmienic lub gdzieś przytarty kabel :crazy:

Awatar użytkownika
dzezmen
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 05 Lis 2006 17:29
  • Miejscowość: Łeba

Postprzez bartifeeli » 31 Sie 2007 22:13

A wlasnie dzis zauwazylem, ze tam powinny byc dwa paski klinowe. Moze to jest przyczyna swiecenia kontrolki.
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Postprzez marko » 05 Wrz 2007 19:51

W moim osiłku przyczyną zapalania się kontrolki była właśnie wsówka na kablu, niby przy wsówaniu czułem opór :D ale po tym jak ją podgiąłem jest OK.

marko
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 15 Kwi 2007 21:30
  • Miejscowość: piaseczno

Postprzez Ambrozy » 09 Wrz 2007 10:53

Z którego roku jest to 4CX, jeśli w starej budzie i masz prostokątny licznik motogodzin, a w nim kontrolka od ładowania to właśnie w liczniku jest przyczyna żarzenia sie kontrolki.

Awatar użytkownika
Ambrozy
Operator

  • Posty: 253
  • Rejestracja: 11 Mar 2007 17:37
  • Miejscowość: google
  • Pochwały: 17

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej