wibako

hydraulika pod mlot

hydraulika pod mlot

Postprzez slawek186 » 15 Wrz 2007 04:08

Czesc Kopacze! Czy mozliwe jest dorobienie hydrauliki pod mlot jesli w takowa maszyna nie jest wyposazona fabrycznie ? :?

slawek186
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 15 Wrz 2007 03:57
  • Miejscowość: Bialystok

Reklama

simmet

Postprzez krystian52 » 15 Wrz 2007 07:58

Jeżeli istniały maszyny z taką opcją to jak najbardziej, będzie to mnijeszy koszt i mniej kombonowania.

Jeżeli zaś nie miały te maszyny w ogóle to moga być już problemy bo trzeba dobrać odpowiedni rozdzielacz, zbudować odpowiednie sterowanie do niego, zaplanować drogi węży itd...

Także jak to się mówi, da się ale pracy może przy tym byc od groma

Krystian

krystian52
Pomocnik operatora

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 02 Lip 2007 18:43
  • Miejscowość: opole

Postprzez Grześ » 15 Wrz 2007 13:28

Kolega dorabiał instalację pod młot w JCB3cx , ale robili to fachowcy od hydrauliki siłowej i wiem że dokładali tam jakieś zawory odcinające , jeden redukujący ciśnienie , parę węży i rurek . Ile kosztowało nie pytałem , w każdym bądź razie nie jest to takie proste żeby np odkręcić węże od np teleskopu i żeby na nich chodził młot

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Re: hydraulika pod mlot

Postprzez Cashpear » 15 Wrz 2007 22:37

slawek186 napisał(a):Czesc Kopacze! Czy mozliwe jest dorobienie hydrauliki pod mlot jesli w takowa maszyna nie jest wyposazona fabrycznie ? :?


Oczywiście że można, nie trzeba nic dorabiać itp. bzdury. Do każdej maszyny JCB istnieje zestaw montażowy w któym są wszystkie potrzebne elementy. Kosztuje to około 6-9 tys. PLN netto w zależności od typu i rocznika maszyny.

Proszę o numer seryjny maszyny a podam konkretnie koszt.

Pozdrawiam
Tanie i oryginalne części do JCB
505 453 969

Cashpear
Pomocnik operatora

  • Posty: 75
  • Rejestracja: 21 Wrz 2006 12:25
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez bottler » 18 Wrz 2007 19:01

Cashpear napisał(a):Oczywiście że można, nie trzeba nic dorabiać itp. bzdury. Do każdej maszyny JCB istnieje zestaw montażowy w któym są wszystkie potrzebne elementy. Kosztuje to około 6-9 tys. PLN netto w zależności od typu i rocznika maszyny.

Szanowny kolego. Z Twojej wypowiedzi wynika, że lepiej wskoczyć "na gotowe", niż się pogimnastykować. Bez urazy, ale czy nie lepiej zdecydować się na zakup nowej maszyny?
Ostatnio miałem do czynienia z instalacją od młota. Poprzedni właściciel coś chyba zamieszał w przewodach i nie działało wysuwanie ramienia. Zdecydowałem się na demontaż zaworu i jednego trójnika. Teraz ramię się wysuwa, a młot jak mi będzie potrzebny, to będę kombinował, a nie instalował kilku węży za prawie 7000.
Nie gniewaj się, ale Twoją wypowiedź zdecydowanie można przypisać Panu X z działu sprzedaży, co z resztą widać w podpisie szanownego kolegi

Wracając do tematu:
Przeróbka jest możliwa, jednak jak zasugerował kolega Grześ- powinni się tym zająć fachowcy od hydrauliki. ręczę, że koszty części + robocizny nie będą tak makabryczne.

:D Z POWAżANIEM DLA DZIAłU SPRZEDAżY :D
CASE 580k '89r,JCB3CX '96r, 3cx'99, 4cx 2008

bottler
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 16 Sie 2007 21:11
  • Miejscowość: pomorze

Postprzez krystian52 » 20 Wrz 2007 20:28

Jak dla mnie Cashpear mówi całkiem rozsądnie i nie widzę powodu dla którego bottler się czepia, fakt faktem że jest onpewnie sprzedawcą ale skoro on to oferuje za 6-9 tys to wcale nie tak drogo, no i wiadomo jakaś tam gwarancja...

Krystian

krystian52
Pomocnik operatora

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 02 Lip 2007 18:43
  • Miejscowość: opole

Postprzez Nazar » 20 Wrz 2007 21:00

Bottler zapewne założy hydraulikę za 10 zł :lol:

Proszę mi wybaczyć ale pusty śmiech mnie ogarnia, kiedy czytam takie wypowiedzi. Bo cóż to jest za koszt te 7000 PLN, gdy koparko ładowarka kosztuje zazwyczaj ponad 230 tys.???

I co z tego, że odpowiada ktoś kto jest handlowcem - w końcu to jest FORUM - do jasnej cholery!!! Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię! A my Polacy zawsze mamy o co najmniej jedną opinię więcej niż nas uczestniczy w dyskusji...

I mała uwaga - ważna jest konstruktywna opinia, czy może krytyka ale nie bełkot.

Nazar
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 08 Wrz 2006 14:50
  • Miejscowość: Mazowsze
  • Pochwały: 3

Postprzez bottler » 21 Wrz 2007 18:43

MAM NADZIEJE ZE NIE ZA POZNO
chciałbym przeprosić CASHPEAR-a za swą wypowiedź i jednocześnie przyznać jego rację. Faktycznie- po sprawdzeniu tematu wiem, że 7000 za kompletną instalację to stosunkowo optymalna cena. Na przyszłość postaram się zapamiętać :D
Na instalację za 10 pln chętnie rzucę okiem.
CASE 580k '89r,JCB3CX '96r, 3cx'99, 4cx 2008

bottler
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 16 Sie 2007 21:11
  • Miejscowość: pomorze

Postprzez Nazar » 21 Wrz 2007 19:41

Bottler - nie warto - uwierz mi - instalacja za dychę nie wytrzyma jednego uderzenia młotem :lol:

pzdr

Nazar
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 08 Wrz 2006 14:50
  • Miejscowość: Mazowsze
  • Pochwały: 3

Postprzez cat/jcb_team » 24 Wrz 2007 10:16

nie polecam montazu instalacji i mlota na wlasna reke. juz niejedna maszyna miala awarie pompy po takiej zabawie. mam mloty bardzo dobrej firmy z profesjonalnym montazem i serwisem do cata/jcb. mozliwe jest takze wykonanie instalacji pod mlot. koszt instalacji to kilka tys zl. koszt mlota z 2-letnia gwarancja zaczyna sie od 2x tys zl.
nowe części do JCB i Caterpillar'a w atrakcyjnych cenach [oryginały i zamienniki]
509-160-314

cat/jcb_team
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 24 Wrz 2007 09:15
  • Miejscowość: kosmos city

Postprzez Czako » 30 Wrz 2007 11:23

Witam wszystkich!
W maszynie z teleskopem, sprawa jest dość prosta.
Instalacja młota (2 trójniki, 4 Rórki, 2 węże, 1 szybkozłączka męska, 1 żeńska, kilka uchwytów do rórek, blokada wysówu ramienia) może być wpięta w zasilanie i powrót teleskopu-koszt około 3,500 pln

Czako
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 03 Sie 2007 18:41
  • Miejscowość: Poznań

Postprzez Wojciech » 07 Gru 2007 11:23

Czako, nie do końca masz rację, we wszystkich kop-ład (OPROC JCB) mozna zrobic instalacje z teleskopu. w JCB sa 2 pompy ta do wysuwu teleskopu daje ok 25 l/min, to za malo dla mlota, moze pojdzie krupp hm 140, ale to nie beda optymale parametry.
do JCB trzeba wsadzic rozdzielacz, ja mam rozdzielacze wessela - nie do zajechania. Widzialem juz wiele instalacji typu Adam Słodowy i żadna nie była zrobiona dobrze. Każdy na czym się zna, a wiec daną robotę zostawmy fachowcom !!!

Pozdrawiam wszystkich

Wojciech
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 07 Gru 2007 10:51
  • Miejscowość: Gliwice

instalacja

Postprzez oxeed » 11 Gru 2007 19:16

ja bym tam nie kombinował za bardzo, jak wiesz jaka masz w maszynie instalację to sam dokupowałem w Interhandlerze JCB 1 calową , za jakieś 7,5 tyś. i mechanik to poskładał. młot działa mam hm385q.
JCB 3CX - 1997R
JCB 3CX - 2000R

oxeed
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 11 Gru 2007 12:46
  • Miejscowość: toruń

Postprzez agil » 12 Gru 2007 17:45

Wracajac do instalacji do mlota dobrze przed montazem zastanowic sie czy osoba instalacje robimy tylko pod mlot bo z tego co mi wiadomo pod sam mlot wystarcza instalacja ¾" ale jezeli chcialoby sie podpiac frezarke czy tam inne pasci to ponoc na 1" to smiga, no i jak najbardziej nie polecam samemu instalacji.

Pozdro

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej