wibako

Uwagi dotyczące 3CX

Uwagi dotyczące 3CX

Postprzez Bartek » 18 Wrz 2007 20:49

Nie miałem nigdy kontaktu z firmą 3CX, planuje zakup tej maszynki na co zwracać uwage przy oglądaniu/zakupie tej maszynki, co nich siada, co mogą mieć przykamuflowane. Maszynka jest z 98r. Niech sie wypowiedzą specjalisci od JCB... pzdr.
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Reklama

simmet

Postprzez Remar » 19 Wrz 2007 08:17

Podejrzewam, że o podstawych sprawach jak sprawdzenie luzów na ramionach, wycieków czy silnika wiesz. Poza tym warto sprawdzić jak działa turbo (o ile to maszyna z turbem) i jak działa przedni most (skręcanie).
Ostatnio mam dużo pytań właśnie o te dwie rzeczy do maszyn 97-98. Wniosek - warto zwrócić uwagę na nie.

Remar
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 12 Gru 2006 11:40
  • Miejscowość: ssssss

Postprzez Hipo » 23 Wrz 2007 09:29

Warto też wziąść taką koparke i przez godzine sobie coś pokopać, popchac pługiem itp żeby maszyna się dobrze rozgrzała. Będzie wtedy wiadomo czy wraz ze wzrostem temperatury nie zacznie słąbnać, czy gdzieś nie leje się na potęge z hydrauliki, wkońcu czy ktoś nie napchał jakiegoś syfu w sworznie żeby na chwile zamaskować luzy. Zaprzeć się o jakaś dobrą przeszkode i sprawdzić czy zamieli kołami na jednym i dwóch napędach.

Jeśli sprzedajacy nie pozwoli na przetestowanie maszyny to nie warto się w tej sytuacji nawet interesować bo pewno coś ukrywa albo sam ma wątpliwości co do stanu maszyny.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Postprzez cat/jcb_team » 24 Wrz 2007 09:59

obejrzec rozdzielacze, czy sa suche, tak samo silowniki. tak jak koledzy pisali - czy maszyna osiaga max predkosc i czy nie slabnie w terenie, tak na zimnym jak i na cieplym oleju.
nowe części do JCB i Caterpillar'a w atrakcyjnych cenach [oryginały i zamienniki]
509-160-314

cat/jcb_team
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 24 Wrz 2007 09:15
  • Miejscowość: kosmos city

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej