wibako

Maszyna gaśnie przy składaniu ramion.

Maszyna gaśnie przy składaniu ramion.

Postprzez SQ9DDK » 18 Paź 2007 19:46

Cześć kopacze mam problem od pewnego czasu przy dużym obciążeniu na wolnych obrotach JCB 3cx gaśnie. Nie dzieje się to przy kopaniu ani podnoszeniu ale przy składaniu ramion ramię dochodzi do końca trzymam manetkę ( również przy skręcie ramienia) i maszyna gaśnie.
Myślę że olej powinien być przeżucony przez jakiś zawór a nie powinno zdusić silnika.
Jak to jest u Was czy to normalne.

SQ9DDK
Pomocnik operatora

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 20 Wrz 2006 08:25
  • Miejscowość: Nowy Targ

Reklama

simmet

Postprzez Waldemar » 18 Paź 2007 21:10

Masz zablokowany zawór przeciązeniowy, szukaj go na drodze od pompy do rozdzielacza najprawdopodobniej w pobliżu zbiornika jesli go nie bedzie to może byc w rozdzielaczu(niech sie fachowcy wypowiedzą od JCB), i tam powinny byc takie porętło(na klucz) na końcu, możliwe ze ktos spręzyne zblokował na max dlatego tak ci się dzieje. Ja bym na twoim miejscu to szybko doprowadził do porządku ja tak miałem w CASE i przez to 2 razy wymieniałem sprzęgło na pompie i niewiedziałem czemu sie urywało i rozpadało az wyszło na jaw ze pare razy tak silnik przez pompe zgasisz i sprzęgło szlak trafia. Nie mówiac o tym jaka cała hydralika dostaje i węże.
Pozdrawiam Waldemar

Waldemar
Młodszy operator

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 10 Kwi 2006 20:21
  • Miejscowość: Pomorze

Postprzez SQ9DDK » 19 Paź 2007 06:36

Dziękuję Waldku będę musiał poszukać i naprawić ten zawór

SQ9DDK
Pomocnik operatora

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 20 Wrz 2006 08:25
  • Miejscowość: Nowy Targ

Postprzez Grześ » 19 Paź 2007 17:56

zawór jest nad przednim rozdzielaczem , dostępny w kabinie po zdjęciu obudowy lewarka ładowarki

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 601
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Postprzez SQ9DDK » 19 Paź 2007 20:28

Grześ czy masz może katalog z częściami do 3cx jeżeli tak to podaj mi nr rysunku jak wygląda ten zawór. Podejrzewam że to jest zawór na wysokości zbiornika paliwa wchodzi jedno zailanie i dwa wyjścia z spodu jest śruba na imbusa. Jeżeli znajdę ten zawór to co dalej działać. Dzwoniłem do serwisu to najchętniej by przyjechali popatrzeć i naprawić ale to nie o tochodzi, trochę droga impreza.

SQ9DDK
Pomocnik operatora

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 20 Wrz 2006 08:25
  • Miejscowość: Nowy Targ

Postprzez Waldemar » 21 Paź 2007 14:32

musisz tą srubę na imbus wykręcic. ale zrob to tak wkrec do konca licząc obroty i wykręc troche i zobacz czy pomogło. Wykręcaj aż pomoże.

Waldemar
Młodszy operator

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 10 Kwi 2006 20:21
  • Miejscowość: Pomorze

Postprzez SQ9DDK » 22 Paź 2007 20:48

No i się udało naprawić techniką prób i błędów wykręciłem śrubę imbusem wcześniej popuszczając nakrętkę kontrującą, hydraulika była bardzo słaba. Dokręcając była coraz mocniejsza zawór nie przeżucał oleju i doszedłem do momentu w którym maszyna zaczeła gasnąć (cały czas wkręcałem śrubę) popuściłem pół obrotu i jest OK.
Pracowałem dziś cały dzień , przód oraz tył działa jak należy.
Dziękuję kolegom którzy mi pomogli parę groszy zostało w kieszeni :wink:

SQ9DDK
Pomocnik operatora

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 20 Wrz 2006 08:25
  • Miejscowość: Nowy Targ

Postprzez kosek » 23 Paź 2007 20:56

Witam kolegow po fachu mam 3 cx z 94r i ten sam problem i chcialem wiedziec czy we wszystkich maszynach ten zawor jest nad przednim rozdzielaczem czy moze w tych starszych jak moja w innym miejscu?

kosek
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 20 Gru 2006 19:53
  • Miejscowość: łódzkie

Postprzez tomec » 23 Paź 2007 22:03

bajer :)

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez SQ9DDK » 24 Paź 2007 07:02

on jest z pod spodu kontrowany 19 a imbus 4

SQ9DDK
Pomocnik operatora

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 20 Wrz 2006 08:25
  • Miejscowość: Nowy Targ

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej