wibako

Filtry w JCB 3CX

Filtry w JCB 3CX

Postprzez dhmisieq » 21 Paź 2007 11:40

Jakie filtry oleju, paliwa, powierza stosujemy w JCB 3CX?

dhmisieq
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 08 Lip 2007 21:22
  • Miejscowość: Staszów

Reklama

simmet

Postprzez Mirek » 27 Paź 2007 20:43

Witaj, ja zastosowałem filtry firmy BALDWIN a mój sprzęt to JCB3CX 91r

Mirek
Młodszy operator

  • Posty: 137
  • Rejestracja: 04 Paź 2007 08:32
  • Miejscowość: Tuszów

Maszyna: JCB 3CX
KUBOTA KX 36-3
MTZ ETC-165A

Firma: JUMIKO


Postprzez Marcin6 » 28 Paź 2007 11:44

Weź katalog np. Filtrona i znajdziesz tam po zamiennikach.

P.S. zważywszy na poziom cen filtrów oryginalnych w porównaniu do zamienników zastanowiłbym się na Twoim miejscu czy użycie takich zamienników ma naprawdę ekonomiczne uzasadnienie. No chyba że masz dostęp do źródełka....
Pozdrawiam

Marcin6
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 15 Mar 2007 10:30
  • Miejscowość: Kołobrzeg

Postprzez agil » 07 Lis 2007 17:43

Panowie ale filter to filter a JCB i tak nie robi sama filtrow tylko robi je dla nich firma. Wg mnie filtr zawsze pozostanie tylko filtrem czy zastosujesz zamiennik czy orginal jeden pieron mo byc poprostu. 2 sprawa ok fajnie orginalny filter dzownisz zamawiasz masz, zamienik jedziesz do 1 lepszego motoryzacyjnego i dostajesz go w ciagu 15 minut i tu bym sie zastanowil nad ekonomicznym uzasadnieniem jak ci maszyna bedzie np 2 dni stala.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez Marcin6 » 18 Lis 2007 18:25

Oczywiście Agil. Masz stuprocentową rację. Filtr to filtr. Ale jakby maszyna miała dwa dni stać bo widzi mi się oryginał to niech ten zamiennik kosztuje 150 to i tak będzie lepszy.
pozdrawiam

Marcin6
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 15 Mar 2007 10:30
  • Miejscowość: Kołobrzeg

Postprzez Cashpear » 20 Lis 2007 20:41

Marcin6 napisał(a):Oczywiście Agil. Masz stuprocentową rację. Filtr to filtr. Ale jakby maszyna miała dwa dni stać bo widzi mi się oryginał to niech ten zamiennik kosztuje 150 to i tak będzie lepszy.
pozdrawiam


Przy założeniu że dla głupiego filtra ma stać maszyna. Z niewymienionym można jeździć te 2 dni i nic się nie stanie. Więc może jednak zainwestować w oryginały po korzystnych cenach.

A z doświadczenia zdarzyło mi się że klient sobie kupił zamiennik i mu się rozleciał po 150 motogodzinach, czego np oryginalny nie robił.

Pozdrawiam
Tanie i oryginalne części do JCB
505 453 969

Cashpear
Pomocnik operatora

  • Posty: 75
  • Rejestracja: 21 Wrz 2006 12:25
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez motofan » 04 Gru 2007 21:08

Witam,

posiadam w sprzedaży sporą ofertę filtrów. M.in. do JCB 3CX. Po sprawdzeniu aby nie potrzebnie nie zapełniać forum mam kilka pytań. Jeżeli jesteś zainteresowany filtrami potrzebowałbym numery obecnie używanych filtrów.

W tym modelu są montowane różne silniki i różnym okresie czasu zmieniany były również filtry. Tak więc numery obecnych filtrów wykluczą pomyłkę

pozdrawiam
MotoFan.pl - Internetowy Sklep z Filtrami dla Maszyn Budowlanych, Sprzętu Ciężkiego, Rolnictwa

Dariusz Michalski

mobile: + 48 501 589 078
fax: +48 65 571 90 23
e-mail: darek@motofan.pl
http://www.motofan.pl
http://motofan.com.pl

motofan
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 04 Gru 2007 20:59
  • Miejscowość: Piaski k/Gostynia

Postprzez rycerzgd » 12 Gru 2007 22:05

masz rację. też jestem za oryginałem.zamówisz 2 dni predzej i masz na wymianę filtry na miejscu. kiedyś kupowałem zamienniki ale miałem nieprzyjemny incydent w maszynie claas i teraz tylko oryginały. z tym że kupuje filtry do JCB w interhandlerze, bo mają je zawsze na miejscu i na drugi dzień mam je u siebie.

rycerzgd
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 11 Gru 2007 12:52
  • Miejscowość: świecie

Postprzez codi » 13 Gru 2007 10:21

Witam!
Panowie jeżeli chodzi o filtry do maszyn, baldwina raczej nie polecam, są przypadki że potrafią pękać denka, uszczelka nie trzyma itd. Z własnego doświadczenia wiem że na rynku najlepszym zamiennikiem jest FLEETGUARD co może zaświadczyć nie jeden na tym forum, dobry jest też DONALDSON, owszem można stosować oryginalne filtry, jednak cena jaką sobie krzyczy dystrybutor jest porażająca. Z tajnych źródel wiem, że producenci, których podałem wcześniej, produkują filtry dla CATa, J.C.B., natomiast cena jest nieporównywalnie wyższa, gdy na filtrze jest napis np CAT. Zamienników typu sędziszów, czy filtron, raczej nie polecam, podobno zwiększa się spalanie, poprostu filtracja nie jest odpowiednia do rozwiązań jakie są zastosowane w maszynach.

Pozdrawiam

codi
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 04 Gru 2007 11:19
  • Miejscowość: Białystok

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej