wibako

problem z hydraulika

problem z hydraulika

Postprzez kosek » 06 Lis 2007 20:13

witam mam 3 cx z 94r i od jakiegos czasu cos dziwnego dzieje sie z hydraulika.Podczas pracy czescia koparkowa jak juz sie olej rozgrzeje przestaje dzialac i mosze ruszac dzwigniami dopuki osprzet nie ruszy z powrotem przewaznie sie tak dzieje jak obracam obrotem albo przy gwaltownych ruchach dzwigniami, na malych obrotach jeszcze mozna pokopac ale jak tylko chce podgonic robote i dodam gazu to wiesza sie na calego, podobno trzeba wyregulowac w zaworze przeciazeniowym, szukalem i niemoge go znalezc,moze ktos wie gdzie go szukac??????? albo zna przyczyne usterki????

kosek
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 20 Gru 2006 19:53
  • Miejscowość: łódzkie

Reklama

simmet

Postprzez motodarek » 07 Lis 2007 00:00

Całkiem możliwe że to wina zaworu przeciążeniowego. Na ten temat gdzies tu już czytałem i należy go szukać w przednim rozdzielaczu lub gdzieś tuż przy nim.

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


Postprzez kosek » 07 Lis 2007 18:03

szukalem i niema,ten temat byl poruszany juz kiedys i cos mi sie pamieta ze w rozdzielaczu ale kuzwa patrzylem od dolu i nic !!!! mozliwe ze z gory ale to trzeba cala podloge sciagac zeby do rozdzielacza dojsc.

kosek
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 20 Gru 2006 19:53
  • Miejscowość: łódzkie

Postprzez motodarek » 07 Lis 2007 19:33

Do rozdzielacza dostaniesz sie zdejmując plastik od dżwigni sterujących a pod nim jest odkrecany mały fragment podłogi. Nie schodzi długo żeby dostać do rozdzielacza.

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


Postprzez kosek » 08 Lis 2007 18:56

dzienki kolego chyba tez juz majstrowales przy tym zaworze!!! zabiore sie w sobote do tego bo jutro robotka mam nadzieje ze to bedzie ta przyczyna o efektach poinformuje.Pozdro

kosek
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 20 Gru 2006 19:53
  • Miejscowość: łódzkie

Postprzez krzysiek3cx » 11 Lis 2007 15:22

jcb 3cx 85r.ja ostatnio tez go szukalem i znalazlem go od spodu w tylnej czesci rozdzielacza od ladowarki, dostep od spodu bez problemu, przed regulacja musisz odkrecic nakrętke ktora go zaslania, tak samo wyglada zawor na rozdzielaczu do teleskopa, tam jest u gory i latwo go zobaczyc. a czy ktos wie jakie powinno byc cisnienie?

krzysiek3cx
Fizol

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 29 Lip 2007 21:21
  • Miejscowość: skawina

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej