wibako

Blokuje skrzynię po wymianie elektrozaworów

Blokuje skrzynię po wymianie elektrozaworów

Postprzez Sikore » 05 Mar 2015 16:45

Marka i model maszyny: Jcb 4cx
Rok produkcji: 2004
Numer seryjny: 0951145

Skrzynia powershift 4 biegi
Ostatnio karczując działkę, badyl wlazł mi pod maszynę i wyrwał wtyczki od trzech dolnych elektrozaworów na skrzyni. Kupiłem nowe elektrozawory, założyłem i niby wszystko było dobrze tzn biegi wszystkie są do przodu i do tyłu, przedni napęd ciągnie wtedy kiedy ma ciągnąć. Niestety nie do końca jest dobrze mianowicie:

1. Pracując na 2 biegu gdy wrzuciłem trójkę to maszyna stanęła dęba, że mało przez szybę nie wyleciałem. Blokuje wtedy całkowicie jazdę na 3 i 4 biegu do przodu i do tyłu, rozłączenie przedniego napędu nie wywołuje żadnych zmian, silnik normalnie wchodzi na obroty, zapomniałem tylko sprawdzić które koła są zablokowane. Jak przełączę na 2 albo na 1 to ruszy normalnie a na trójce znowu blokuje. Nieraz kilka razy muszę pozmieniać biegi i problem znika. Dzieje się tak raz na jakiś czas, tylko przy zmianie z 2 na 3 bieg.
Czytałem na forum, że może to być wina załączenia dwóch biegów naraz, czyżby nowy elektrozawór się przycinał? Który zawór jest od czego? Pierwszy od tyłu maszyny załącza przedni napęd.

2. Jak wrzucam 4 bieg (przy wyłączonym przednim napędzie) zapala się na stałe lampka aktywna na przycisku od załączania przodu, na pozostałych biegach działa prawidłowo, zapala się tylko jak hamuje. Napęd na przód załącza się przy hamowaniu na wszystkich biegach. Też tak macie z tą kontrolką na 4 biegu? Bo sprzęt mam od niedawna i nie pamiętam czy tak było czy po tej wymianie cewek coś się porobiło.

Sikore
Pomocnik operatora

  • Posty: 73
  • Rejestracja: 21 Paź 2009 20:39
  • Miejscowość: Dolny Śląsk

Maszyna: Cat 918F, JCB 3CX, Yanmar B-17


Reklama

simmet

Re: Blokuje skrzynię po wymianie elektrozaworów

Postprzez umanek82 » 05 Mar 2015 19:24

Sprawdź manetkę od biegów może ona powoduje zwarcie.
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Blokuje skrzynię po wymianie elektrozaworów

Postprzez WN-TECH » 05 Mar 2015 20:56

pomaga przekręcenie elektrozaworu trochę w prawo lub trochę w lewo.zamienniki tak mają ze często po zamontowaniu się zacinają.
zapewne kupiłeś te z brązowymi oringami--- a te które miałeś miały oringi zielone.

Autor postu otrzymał pochwałę
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Blokuje skrzynię po wymianie elektrozaworów

Postprzez Sikore » 05 Mar 2015 21:29

Tak kupiłem zamienniki z brązowymi oringami

Sikore
Pomocnik operatora

  • Posty: 73
  • Rejestracja: 21 Paź 2009 20:39
  • Miejscowość: Dolny Śląsk

Maszyna: Cat 918F, JCB 3CX, Yanmar B-17


Re: Blokuje skrzynię po wymianie elektrozaworów

Postprzez Jarewa » 08 Mar 2015 20:53

No to już wiesz czemu czasami nie warto oszczędzać.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Blokuje skrzynię po wymianie elektrozaworów

Postprzez Sikore » 10 Mar 2015 20:16

Poprzekręcałem zawory delikatnie w inne ułożenie i na razie nic się nie blokuje. Druga sprawa posiadacze 4cx-ów, jak z tą kontrolką przedniego napędu? Na 4 biegu świeci cały czas, czy tylko jak hamuje?

Sikore
Pomocnik operatora

  • Posty: 73
  • Rejestracja: 21 Paź 2009 20:39
  • Miejscowość: Dolny Śląsk

Maszyna: Cat 918F, JCB 3CX, Yanmar B-17


Re: Blokuje skrzynię po wymianie elektrozaworów

Postprzez grzesik1 » 31 Lip 2022 12:54

Ma ktoś schemat elektrozaworów w skrzyni biegów z opisem który elektrozawór odpowiada za jaki bieg??

-- 31 Lip 2022, o 11:54 --

Nikt nie pomoże? Obecnie wrzucając wsteczny maszyna jedzie do przodu.... sprawdzona wiązke, elektrozawory powykręcane umyte i zamontowane ponownie... dysponuje ktoś schematem?

grzesik1
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 11 Kwi 2009 20:49
  • Miejscowość: Zielona Góra

Re: Blokuje skrzynię po wymianie elektrozaworów

Postprzez rudesmen » 16 Sie 2022 09:23

grzesik1 napisał(a):Ma ktoś schemat elektrozaworów w skrzyni biegów z opisem który elektrozawór odpowiada za jaki bieg??

-- 31 Lip 2022, o 11:54 --

Nikt nie pomoże? Obecnie wrzucając wsteczny maszyna jedzie do przodu.... sprawdzona wiązke, elektrozawory powykręcane umyte i zamontowane ponownie... dysponuje ktoś schematem?


Piszesz w wątku z 2015 roku. Załóż nowy temat, opisz dokładnie problem i maszynę model, rocznik etc.

Temat zamykam

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2156
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej