wibako

Niedziałające biegi 3 i 4 w koparko-ładowarce JCB 4CX

Niedziałające biegi 3 i 4 w koparko-ładowarce JCB 4CX

Postprzez Doktor jcb » 12 Sty 2022 21:18

A może kable od niego zgniły. Czujnik prędkości skrzyni biegów czytaj maszyny. Raczej nie koła zapasowego. Moze jakąś dioda na wiązce a może moduł ci się sypną bo one czasem padały i ludzie sobie na przekaźniki przerabiali.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Reklama

simmet

Re: Niedziałające biegi 3 i 4 w koparko-ładowarce JCB 4CX

Postprzez samael76 » 14 Sty 2022 13:28

Ten czujnik wymieniłem na nowy sprawdziłem przekaźniki wiązką od manetki do przekaźników na razie lipa w poniedziałek biorę się za cewki //

-- 14 Sty 2022 12:28 --

Doktor jcb napisał(a):A może kable od niego zgniły. Czujnik prędkości skrzyni biegów czytaj maszyny. Raczej nie koła zapasowego. Moze jakąś dioda na wiązce a może moduł ci się sypną bo one czasem padały i ludzie sobie na przekaźniki przerabiali.


A jak to można przerobić wiele roboty przy tym jest ??

samael76
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 07 Lip 2018 17:51
  • Miejscowość: Trzebiatów

Maszyna: JCB 4CX

Firma: ROM-KOP


Niedziałające biegi 3 i 4 w koparko-ładowarce JCB 4CX

Postprzez Sitemaster88 » 14 Sty 2022 21:07

Wchodzisz pod maszynę i jeśli na skrzyni biegów widzisz od spodu 3 cewki to właśnie środkowa odpowiada za bieg 3 i 4. Odepnij od niej przewód i sprawdź czy dochodzi napięcie po włączeniu biegu 3 lub 4, jeśli nie dochodzi walniętym kabel jeśli dochodzi to sprawdź cewke np zamieniając ją z sąsiadującą

Sitemaster88
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 Wrz 2019 14:40

Maszyna: Jcb 3cx contractor

Firma: Jcb


Re: Niedziałające biegi 3 i 4 w koparko-ładowarce JCB 4CX

Postprzez Jamar » 15 Sty 2022 17:52

Sitemaster88 napisał(a):Wchodzisz pod maszynę i jeśli na skrzyni biegów widzisz od spodu 3 cewki to właśnie środkowa odpowiada za bieg 3 i 4. Odepnij od niej przewód i sprawdź czy dochodzi napięcie po włączeniu biegu 3 lub 4, jeśli nie dochodzi walniętym kabel jeśli dochodzi to sprawdź cewke np zamieniając ją z sąsiadującą

Gość podpiął się do czyjegoś tematu, u niego nie działa 4A czyli jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi blokadę zmiennika. Sprawdziłbym czujnik prędkości na skrzyni i nadmieniam że te z zamiennika w 99% nie działają.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1401
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: Niedziałające biegi 3 i 4 w koparko-ładowarce JCB 4CX

Postprzez Doktor jcb » 16 Sty 2022 17:38

Jamar napisał(a):
Sitemaster88 napisał(a):Wchodzisz pod maszynę i jeśli na skrzyni biegów widzisz od spodu 3 cewki to właśnie środkowa odpowiada za bieg 3 i 4. Odepnij od niej przewód i sprawdź czy dochodzi napięcie po włączeniu biegu 3 lub 4, jeśli nie dochodzi walniętym kabel jeśli dochodzi to sprawdź cewke np zamieniając ją z sąsiadującą

Gość podpiął się do czyjegoś tematu, u niego nie działa 4A czyli jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi blokadę zmiennika. Sprawdziłbym czujnik prędkości na skrzyni i nadmieniam że te z zamiennika w 99% nie działają.

Co ty ćpiesz. Wszystko działają. Turqe Kock to nie bieg jak byś miał jakieś pojęcie to byś tego nie napisał

-- 16 Sty 2022 17:38 --

Doktor jcb napisał(a):
Jamar napisał(a):
Sitemaster88 napisał(a):Wchodzisz pod maszynę i jeśli na skrzyni biegów widzisz od spodu 3 cewki to właśnie środkowa odpowiada za bieg 3 i 4. Odepnij od niej przewód i sprawdź czy dochodzi napięcie po włączeniu biegu 3 lub 4, jeśli nie dochodzi walniętym kabel jeśli dochodzi to sprawdź cewke np zamieniając ją z sąsiadującą

Gość podpiął się do czyjegoś tematu, u niego nie działa 4A czyli jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi blokadę zmiennika. Sprawdziłbym czujnik prędkości na skrzyni i nadmieniam że te z zamiennika w 99% nie działają.

Co ty ćpiesz. Wszystko działają. Turqe lock to nie bieg jak byś miał jakieś pojęcie to byś tego nie napisał

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Niedziałające biegi 3 i 4 w koparko-ładowarce JCB 4CX

Postprzez Jamar » 16 Sty 2022 18:01

Ćpam tylko to co sam wychoduję, a ty sprawdź pisownię bo nie rozumiem o co robisz aferę.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1401
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: Niedziałające biegi 3 i 4 w koparko-ładowarce JCB 4CX

Postprzez samael76 » 18 Sty 2022 20:56

Jamar napisał(a):
Sitemaster88 napisał(a):Wchodzisz pod maszynę i jeśli na skrzyni biegów widzisz od spodu 3 cewki to właśnie środkowa odpowiada za bieg 3 i 4. Odepnij od niej przewód i sprawdź czy dochodzi napięcie po włączeniu biegu 3 lub 4, jeśli nie dochodzi walniętym kabel jeśli dochodzi to sprawdź cewke np zamieniając ją z sąsiadującą

Gość podpiął się do czyjegoś tematu, u niego nie działa 4A czyli jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi blokadę zmiennika. Sprawdziłbym czujnik prędkości na skrzyni i nadmieniam że te z zamiennika w 99% nie działają.


Czujnik wymieniłem na nowy fakt że zamiennik sprawdzę cewki jeszcze i dam odpowiedz jak nie cewki to czujnik pewnie zobaczymy...
Panowie nie kłóćcie się nie ma to sensu szukajmy przyczyny awarii.Dodam jeszcze że w mojej maszynie 3 działa jak dam manetkę na A to też działa ale max prędkość to 22 km/h . Wiec skoro działa 3 i A to nie może to być wina cewki ...

Turqe Kock w mojej maszynie nie występuje dopiero od 2006 roku moja 2000 ...

samael76
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 07 Lip 2018 17:51
  • Miejscowość: Trzebiatów

Maszyna: JCB 4CX

Firma: ROM-KOP


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej