wibako

Wolna i slaba hydraulika

Wolna i slaba hydraulika

Postprzez screw » 09 Paź 2017 17:04

Kolego . Sayfonf .z kad dokladnie ,jesteś .mogę podjechać i ci to ocenic .jestem ze Szczecina .

screw
Młodszy operator

Maszyna: Serwis

Firma: Serwis


Reklama

simmet

Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Jarewa » 09 Paź 2017 19:55

A tak zapytam jakie miałeś ciśnienie spoczynkowe ? bo coś wcześniej mówiłeś że pompa wyje też na wyższych obrotach bez używania funkcji.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Wolna i slaba hydraulika

Postprzez screw » 10 Paź 2017 08:54

Jak nie dasz rady zadzwoń. 606352849

-- 10 Paź 2017 07:54 --

Jestem z Szczecina

screw
Młodszy operator

Maszyna: Serwis

Firma: Serwis


Re: Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Sayfonf » 10 Paź 2017 16:23

Filtr ssawny wyciagniety i jest ok. Waz zasilajacy pompe w olej tez ok. Ma w srodku spirale stalowa wiec wyglada na orginalny. Gdzie szukac dalej przyczyny???

-- 10 Paź 2017 15:20 --

Nie pamietam jakie mialem cisnienie spoczynkowe niestety. A jestem z okolic swiebodzina w lubuskim

-- 10 Paź 2017 15:22 --

Przypomnialo mi sie jeszcze ze mechanior z serwisu po zgloszeniu reklamacji mówił cos ze po wymianie zaworu zolwia moglo pojsc uszczelnienie na pompie bo dostala pompa duzego cisnienia. Czy mozliwe to jest?

-- 10 Paź 2017 15:23 --

Tak pompa zaczyna wyc juz od 1000obr.nawet nie uzywajac funkcji

Sayfonf
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 02 Paź 2017 10:51

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Szb


Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Jarewa » 10 Paź 2017 21:55

Zmierz te ciśnienie na pompie, skoro pompa wyje to coś blokuje swobody przepływ ciśnienie spoczynkowe by coś podpowiedziało nawet to może być na powrocie. A ten dźwięk jest interesujący bo nie używając funkcji pompa nie ma sporych obciążeń nie powinna hałasować tak sie dzieje w przypadku kiedy olej nie ma swobodnego ujścia. Czy nie używając funkcji dając z 1,5tys obrotów słyszysz ze silnik ma opór? czy luźno chodzi bez obciążenia?

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Sayfonf » 11 Paź 2017 06:21

Silnik pracuje swobodnie. Zmierze te cisnienia i zobaczymy. Wczoraj siedzialem pod maszyna i patrzylem co i gdzie moze jeszcze siedziec i nie mam pojecia gdzie jeszcze szukac. Jeszcze jest nad tylnim mostem taki jakby maly rozdzielacz do ktorego dochodza te ciensze weze od ukladu niskiego cisnienia i tam tez jest jakis zawor ktory wykrecilem.ale jest ok. Zostaje w zasadzie albo pompa albo problem tkwi w tylnym rozdzielaczu, moze jest pekniety albo nie woem co. Wszystko po drodze zostalo wymienione na nowe!!!! Wczoraj zauwazylem tez ze pracujac tylem najslabsze jest ramie glowne. Dzisiaj jeszcze sprawdze zawory na jego sekcji, moze gdzies tam siedzi.

-- 11 Paź 2017 05:21 --

Nie napisalem wczesniej bo wylecialo mi z glowy ze moja maszyna ma zamki hydrauliczne na tylnim ramieniu. Moze tam cos szwankuje, jak myslicie???

Sayfonf
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 02 Paź 2017 10:51

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Szb


Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Jarewa » 11 Paź 2017 20:55

Co jeszcze zapomniałeś???

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Sayfonf » 11 Paź 2017 21:47

Nie wiem czy to ma znaczenie ale jak np probuje wyrwac kozen to zamykajac lyzke puszcza mi i syczy silownik ramienia glownego. Czy moze byc tak, ze to wina uszczelnienia sikownika czy wina lezy po stronie zamka hydr? I cY to moze miec wplyw na prace calej maszyny?

Sayfonf
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 02 Paź 2017 10:51

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Szb


Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Jarewa » 11 Paź 2017 22:05

Pokaż zdjęcia zamków.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Sayfonf » 12 Paź 2017 07:52

Rano zrobie zdjecie to wstawie

-- 12 Paź 2017 06:52 --

Załączniki
DSC_1245.JPG

Sayfonf
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 02 Paź 2017 10:51

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Szb


Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Jarewa » 12 Paź 2017 20:51

Masz je na wszystkich siłownikach??

Szkoda że nie pisałeś na początku bo zamki mają to do siebie że spowalniają hydraulikę a twoje problemy jak najbardziej mogą być spowodowane właśnie zamkiem zewnętrznie sterowanym.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Wolna i slaba hydraulika

Postprzez zeppelin zm 15 » 12 Paź 2017 21:09

No tak ale ale kolega pisze że pompa wyje już nawet przy 100obr/min nawet jak nie używa żadnej funkcji także chyba zamki nie mają w tym przypadku nic z tym wspólnego?

-- 12 Paź 2017 20:09 --

Jeszcze jedna sprawa. Sprawdź DOKŁADNIE węże od pompy do rozdzielacza. Być może ktoś coś robił i po drodze jest jakaś "zwężka" i jest problem z przepływem. Ciśnienie pompa osiągnie odpowiednie ale wydajności już nie. Od pompy do rozdzielacza idzie tylko wąż elastyczny czy jakaś rurka? Może być gdzieś przygnieciona.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Sayfonf » 12 Paź 2017 21:20

Mam dwa zamki hydr.nie liczac tych na podporach z tym ze jak widac na zalaczonym zdjeciu zamek na ramieniu glownym i zamek na ramieniu krotkim zasilane sa tez wezami cieniimi z ukladu niskiego cisnienia. Moje pytanie brzmi: czy moge na probe ominac te zamki podlaczajac weze z rozdzielacza prosto do silownika pozostawiajac podlaczone do zamka wezyki z ukladu niskiego cisnienia. To jest chwila roboty, wiec jesli mozna to nic to nie kosztuje zeby sprawdzic czy to cos pomoze. Co do wycia pompy to noe zawsze tak jest ze wyje juz od 1000obr bez zalaczania funkcji. Wczoraj np pracowala troche lepiej i zaczynala wyc pompa przy zblokowaniu funkcji przy pracy na poziomie1200 obr. Dzis znow wyla przy 1000obr bez zblojowania funkcji jak sie pozadnie juz rozgrzal olej.

-- 12 Paź 2017 20:20 --

Od pompy do rozdzielacza ida 2 weze. Jeden idzie przez zawor priorytetowy do przedniego rozdzielacza a drugi wpiety jest bezposrednio z drugiej sekcji za przednim rozdzielaczem w cos jakby trojnik i dalej do tylniego rozdzielacza. Czasami mam wrazenie ze cala hydraulika pracuje na jednej sekcji pompy. Nie wiem jak sprawdzic czy w pompie zalaczaja sie obie sekcje

Sayfonf
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 02 Paź 2017 10:51

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Szb


Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Jarewa » 12 Paź 2017 22:17

Sayfonf napisał(a):Moje pytanie brzmi: czy moge na probe ominac te zamki podlaczajac weze z rozdzielacza prosto do silownika pozostawiajac podlaczone do zamka wezyki z ukladu niskiego cisnienia. To jest chwila roboty, wiec jesli mozna to nic to nie kosztuje zeby sprawdzic czy to cos pomoze.



Technicznie tak, te cienkie to tylko sterownicze, ale głowy sobie nie dam urwac, Bo może byc np. przeciek wewnętrzny.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Sayfonf » 12 Paź 2017 22:23

Jarewa czy masz na mysli przeciek wew w ukladzie niskiego cisnienia czy w zamku hydr i czy ewentualnie mogę zmostkowac te dwa wezyki ktore ida do zamka od sterowania?

Sayfonf
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 02 Paź 2017 10:51

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Szb


Wolna i slaba hydraulika

Postprzez mechanior » 13 Paź 2017 22:39

Jeden to włącznik a drugi odprowadza przecieki i przelewy.
Odepniesz włącznik to zamek się nie otworzy, odepniesz przeciek to możesz zablokować lub nawet uszkodzić zamek.

JEŚLI problem występuje na wszystkich funkcjach to nie jest to wina zamków bo nie są wszędzie...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Sayfonf » 18 Paź 2017 20:21

Gdzie wiec szukac przyczyny? Pomozcie prosze

-- 18 Paź 2017 19:21 --

Witam po krotkiej przerwie. Pominalem zamki hydr i efektu poprawy brak. Dzisiaj na zaworze MRV wkrecilem jeden obrot sruby na klucz imbusowy. Efekt taki, ze ciut bardziej slychac ze silnik dostal obciazenia jak blokuje funkcje i slychacz jak by olej sie przelewal na tylnym rozdzielaczu gdy blokuje funkcje. Jeczenie pompy, wolne ruchy hydrauliki i najbardziej odczuwalny brak sily na silowniku podnoszenia tylnego ramienia nie ustepuje. Cisnien ani przeplywu niestety nie mam jak sprawdzic, poniewaz nie posiadam przyrzadu.

Sayfonf
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 02 Paź 2017 10:51

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Szb


Wolna i slaba hydraulika

Postprzez MARIO/MECALAC » 19 Paź 2017 00:07

Nie kręci się na pałę bez zmierzenia ciśnień. Cały zestaw zegarów kosztuje kilkadziesiąt złoty już byś miał przynajmniej z 10talich zestawów
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Sayfonf » 02 Lis 2017 14:40

Do czego to sluzy i co to jest?

-- 19 Paź 2017 09:35 --

Zestaw do pimiaru cisnien zamowiony. Jak tylko będę juz w jego posiadaniu to biore sie za pomiar

-- 02 Lis 2017 13:40 --

Pomiary cisnien zrobione i wyglada to tak. Na wyjsciu z pompy a punkt pomiarowy mam na jednej sekcji tej zewnetrznej czyli w strone tylu maszyny manometr pokazuje przy zaminieciu funkcji okolo 10bar. Na przednim rozdzielaczu na punkcie pomiarowym niskiego cisnienia okolo 40bar przy zblokowaniu funkcji a na tylnym rozdzielaczu pokazuje 250-260 bar. Juz nic z tego nie rozumiem. Czyzby jedna sekcja pompy byla posadzona i stad moje problemy z hydraulika?
Załączniki
DSC_1254.JPG
Powiedzcie mi panowie do czego sluzy ta kostka z zaworem z cewka zamontowana u gory na tylnej ramie tuz za tylnym rozdzielaczem??? Wyglada to jakby jakis zawor dlawiacy lub odcinajacy na ukl niskiego cisnienia i juz wiem ze nie dziala ta cewka. Tylko do czego to sluzy?

Sayfonf
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 02 Paź 2017 10:51

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Szb


Re: Wolna i slaba hydraulika

Postprzez mikser1985 » 03 Lis 2017 20:57

a może pompa daje ciśnienie ale nie ma swojego wydatku...

mikser1985
Operator

  • Posty: 246
  • Rejestracja: 13 Lis 2006 18:46
  • Miejscowość: zachodnia polska

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej