wibako

Pompa wyryskowa Delphi 320 regeneracja

Pompa wyryskowa Delphi 320 regeneracja

Postprzez Piot5 » 09 Lis 2021 23:49

Mam ładowarkę teleskopową JCB z silnikiem Perkinsa 63 kW. Według instrukcji napraw aby wymontować pompę paliwa należy ustawić tłok 1 cylindra w GZP i zablokować kołkiem, następnie należy zablokować pompę i wymontować. Problem polega na tym iż pompiarz po regeneracji ustawił mi pompę na tzw. wypływce czyli podaniu przez sekcję paliwa. Co wg. Mnie nie zgrywa się z GZP tłoka i maszyna nie odpala bo jest za późny zapłon. Nie może pompa podawać paliwa gdy tłok jest w GZP. Moje pytanie jest takie czy ktoś wie o ile stopni trzeba przyśpieszyć zapłon na pompie aby w odpowiednim momęcie podała paliwo, lub o ile mm obniżyć skok tłoka w stosunku do ustawionej pomyp. Dodam iż silnik jest na maszynie i nie chce go odkręcać od skrzyni. Przy zakupie nowe pompy ten kont przyspieszenia zapłonu jest ustawiony i po włożeniu pompy maszyna gada.

Piot5
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 09 Lis 2021 18:32

Maszyna: Jcb 14035

Firma: Ziarenko


Reklama

simmet

Pompa wyryskowa Delphi 320 regeneracja

Postprzez Doktor jcb » 10 Lis 2021 06:42

Pompy w perkinsach jcb mają albo klin albo odkrecasz cztery śruby na kole zębatym rozrządu a na pompie zostaje przystawka łączącą pompę z kołem. Pompę masz prawidłowo zablokowana tylko czuję że się źle do tego zabrałeś i teraz musisz zablokować silnik. Odkręcenie go od skrzyni nic ci nie da bo co niby miało by dać. Zdejmij pokrywy rozrządu masz znaki na kołach tylko musisz zdjąć kółko pośrednie i ustawić od Zara bo jak byś kręcił żeby się znaki pokryły mogło by co to trochę zająć.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Pompa wyryskowa Delphi 320 regeneracja

Postprzez Piot5 » 10 Lis 2021 08:28

Właśnie u mnie nie ma klina ani nie ma 4 srób na kole zębatym również pompa nie posiada fasolek. Mało tego rozrząd jest od strony skrzyni czyli jest tam gdzie koło zamachowe. Wał ma tylko jeden punkt do blokwania i innych znaków nie ma.

Piot5
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 09 Lis 2021 18:32

Maszyna: Jcb 14035

Firma: Ziarenko


Pompa wyryskowa Delphi 320 regeneracja

Postprzez Doktor jcb » 10 Lis 2021 09:02

Nie znam Perkinsa który ma rozrząd od strony skrzyni wyślij zdjęcie. Może ty masz silnik JCB tylko nie wiesz. Odkrecalrs taka dziwna zaślepkę od strony walka pompy? Pompę po stronie skrzyni miały silniki JCB i można je łatwo ustawić tylko pompy nie rozblokuj zanim jej nie wsadzisz. Masz pewnie silnik JCB dieselmax

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Pompa wyryskowa Delphi 320 regeneracja

Postprzez Piot5 » 10 Lis 2021 19:17

Masz rację to jest silnik JCB. Jest taka dziwna zaślepka która odkręciłem pompa jest tylko na stożku i ma blokowanie a silnik jest blokowany kołkiem w GZP. I teraz, fostaje pompę po regeneracji ustawioną tak jak wcześniej pisałem i silnik nie pali, przyśpieszyłem zaplon i to dużo.i jest ok. Tylko jak to zmontować prawidłowo.
Załączniki
20211108_192121.jpg

Piot5
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 09 Lis 2021 18:32

Maszyna: Jcb 14035

Firma: Ziarenko


Pompa wyryskowa Delphi 320 regeneracja

Postprzez Doktor jcb » 11 Lis 2021 13:24

Oddaj pompę żeby ci zablokowali tak jak miałeś a ja ci powiem jak ja wsadzić. Wsadziles ja pewnie z zapłonem w 4 cylinder

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Pompa wyryskowa Delphi 320 regeneracja

Postprzez Piot5 » 11 Lis 2021 16:34

Pompa jest już wsadzona i maszyna chodzi ale chce ją doregulowac więc ja wymontuje i pompiarz ustawi mi ja w tzw wyplywke, punkt zero, drgnięcie paliwa na pierwszy cylinder i tak też zablokuje silnik czyli w gzp pierwszego cylindra. O ile stopni cofnąć Wał korbowy lub pompe???

Piot5
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 09 Lis 2021 18:32

Maszyna: Jcb 14035

Firma: Ziarenko


Pompa wyryskowa Delphi 320 regeneracja

Postprzez Doktor jcb » 11 Lis 2021 19:19

Nic nie cofaj wsadź na zablokowanym. Tylko zablokuj na pierwszym a nie na 4. Pompiarz ci zablokuje pompę prawidłowo i musi chodzić

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Pompa wyryskowa Delphi 320 regeneracja

Postprzez Piot5 » 12 Lis 2021 10:46

Tak było zrobione pompa zablokowana na 1 Wał też na 1 maszyna nie gadała. Musiałem cofnąć Wał korbowy o jakąś 1/5 obrotu i dopiero gada. Trochę zimna mi ciężko pali musi obficie że dwa razy wałem zanim odgada

Piot5
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 09 Lis 2021 18:32

Maszyna: Jcb 14035

Firma: Ziarenko


Pompa wyryskowa Delphi 320 regeneracja

Postprzez gruszon18 » 12 Lis 2021 11:59

A to nie jest tak że musisz iles tam obrotów wału zrobić zrobić aż znaki się zejdą na rozrządzie? Coś mi tak przez myśl przeszło (gdzieś kiedyś coś tskeigo wyczytałem, nie pamiętam) , że wystarczy jeden obrót mniej i już nie będzie się w zapłon popadać.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Pompa wyryskowa Delphi 320 regeneracja

Postprzez Piot5 » 12 Lis 2021 12:39

Według mnie nie może być pompa ustawiona na odaniu paliwa gdy tłok jest w gzp bp wówczas jest za późny zapłon. I dlatego sądzę że powinno się na pompie o ileś stopni go opóźnić tylko o ile.

Piot5
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 09 Lis 2021 18:32

Maszyna: Jcb 14035

Firma: Ziarenko


Pompa wyryskowa Delphi 320 regeneracja

Postprzez Doktor jcb » 12 Lis 2021 14:48

pompiarz ustawi ci pompę prawidłowo. Blokujes silnik kółkiem z przodu. Wsadzisz i musi chodzić. Zrobiłem tych pomp na setki. A skąd wiesz że masz zapłon ustawiony na 1 a nie na 4. Pompa jest ustawiona miejscem na klin w stronę śrubki glowiczki. Tak jak by na przewód od pierwszego cylindra. Zawsze pompa wracała od pompiarze zablokowana wkładałem i nigdy w życiu nie miałem problemu. Coś robisz źle.

-- 12 Lis 2021 14:46 --

[quote="gruszon18"]A to nie jest tak że musisz iles tam obrotów wału zrobić zrobić aż znaki się zejdą na rozrządzie? Coś mi tak przez myśl przeszło (gdzieś kiedyś coś tskeigo wyczytałem, nie pamiętam) , że wystarczy jeden obrót mniej i już nie będzie się w zapłon popadać.[/quote o cię Florek. Zapłon chodzi zawsze tak samo wszystko wraca na miejsce co drugi obrót wału i ci każdy obrót walka. Gdzieś coś wyczytałes ale bez zrozumienia. Znaki na trybach mają takie przełożenie że pokrywają się co ileś tam obrotów więc najlepiej wszystkie koła ustawić od nowa i jest git. Ale nie zmienia to faktu że ci bdwa obroty wali silnik wraca w to samo miejsce

-- 12 Lis 2021 14:48 --

Skąd wiesz czy masz zapłon ustawiony na pierwszy cylinder. Gdzie to sprawdzasz.

-- 12 Lis 2021 14:48 --

I jak blokujesz silnik

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Pompa wyryskowa Delphi 320 regeneracja

Postprzez Piot5 » 13 Lis 2021 10:17

Pierwszy cylinder jest od paska wielorowkowego, i jak odrecisz korek od wlewu oleju to widać pieski od zaworów i gdy one są luźne to blokuje kołkiem Wał i to wszytko. Może być tak że gość co mi robił pompę źle ją złożył? A może masz możliwość żeby przyjechać do tego silnika.

Piot5
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 09 Lis 2021 18:32

Maszyna: Jcb 14035

Firma: Ziarenko


Pompa wyryskowa Delphi 320 regeneracja

Postprzez Doktor jcb » 13 Lis 2021 10:27

Jak będziesz miał mijankę na zaworach też trafisz w punkt że są luźne. Zła metoda. Zdejmij pompkę paliwa wstępna ustaw silnik dwa razy ten popychacz co napędza pompkę. Zobacz ile wystaje po za blok. Silnik będzie na pierwszym jak popychacz będzie bardziej wystawał z silnika. A blokujesz kiedy jak się wykorbienie oprze o kolek blokujący czy w otworze w wykorbieniu

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Pompa wyryskowa Delphi 320 regeneracja

Postprzez Piot5 » 13 Lis 2021 11:57

Blokuje w otworze w wykorbieniu. A pompkę zdejmowałem i pierwszy raz ustawiłem tak że ten popychacz był max wypchnięty i blokowałem w otworze w wykorbieniu. A co pisałeś o tym czy wykorbienie się oparło o kolek może tu jest jakiś myk.

Piot5
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 09 Lis 2021 18:32

Maszyna: Jcb 14035

Firma: Ziarenko


Pompa wyryskowa Delphi 320 regeneracja

Postprzez Doktor jcb » 13 Lis 2021 13:40

W otworze silnik ma być zablokowany ani w lewo ano w prawo ma się nie kręcić. Więc jeśli blokujesz silnik w momencie kiedy popychacz od pompki bardziej wystaje i pompę masz zablokowana na pierwszym to wkładasz skręcasz odpowietrzasz i musi chodzić. Nic tam nie opozniasz nie przyspieszasz. Nie kombinujesz i ma działać. Pompa ma być zablokowana tak że wcięcie w wałku na klin ma tak patrzeć na do góry na ukos w stronę wyjścia z pompy przewodu na pierwszy cylinder. Pompiarze zablokuje dokladnie. Ale ma wałek tak stać jak ci napisałem

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Pompa wyryskowa Delphi 320 regeneracja

Postprzez Piot5 » 13 Lis 2021 14:48

To już mam błąd, pompiarz ustawia mi źle pompę bo jak odbierałem ją to klin był przesunięty ipatrzy z 1 cm obok króćca i to jest ten moment poania przez nią paliwa. Więc to pompiarz powinien wiedzieć jak gokladnie ją ustawic. A ty wiesz może jak to zrobić na maszynie od pomp.

Piot5
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 09 Lis 2021 18:32

Maszyna: Jcb 14035

Firma: Ziarenko


Pompa wyryskowa Delphi 320 regeneracja

Postprzez Doktor jcb » 13 Lis 2021 15:48

Nie ustawiam pomp ale robi się to czujnikiem zegarowym wkręcanym w tyle pompy. Jeszcze nie miałem problemu nigdy po oddaniu pompy żeby wróciła źle zablokowana i nigdy nikomu nie mówiłem jak ma ja zablokować. Zmień pompiarza jeśli nie ogarnia tak podstawowej rzeczy jak ustawienie pompy.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Pompa wyryskowa Delphi 320 regeneracja

Postprzez Piot5 » 13 Lis 2021 16:27

Dziękuję za podpowiedzi. Rozjaśniłeś mi temat. Daj mi namiary na twojego pompiarza.

Piot5
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 09 Lis 2021 18:32

Maszyna: Jcb 14035

Firma: Ziarenko


Pompa wyryskowa Delphi 320 regeneracja

Postprzez Doktor jcb » 13 Lis 2021 19:07

Firma wachowiak koło Poznania. Wyślij im pompę nie będziesz miał problemów.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej