wibako

Ładowarka JCB 456 nie świeci Panel z wskaźnikami

Ładowarka JCB 456 nie świeci Panel z wskaźnikami

Postprzez dursztyn » 13 Lis 2021 21:19

Witam wszystkich.
Tak się złożyło, że próbuję pomóc znajomemu w naprawie ładowarki 456E TH z 2008r. Sprawa wygląda tak, że po przekręceniu kluczyka stacyjki nie zapala się panel ze wskaźnikami i nie można zastartować rozrusznika, ale jak zewrę przekaźnik od rozrusznika, to ładowarka zapala i wszystkie funkcje pracują. Wszystkie bezpieczniki, przekaźniki i połączenia sprawdzone. Natomiast do panela dochodzi jeden stały plus 24V i jeden po stacyjce (masa także jest). Z tego co sprawdziłem z panela wychodzi masa do sterowania przekaźnikiem rozrusznika, a że panel nie działa, więc i nie ma sterowania przekaźnikiem od rozrusznika. Na panelu nie zapala się żadna kontrolka i nie pojawia się nic na wyświetlaczu LCD. Jest to wersja z panelem na wprost kierowcy, zaraz za kierownicą, dokładnie taki jak na tym zdjęciu:
https://www.ebay.co.uk/itm/233525300006
Mam pytanie do Was, czy spotkał się ktoś z takim uszkodzeniem i czy aby na pewno był uszkodzony panel. Mam też prośbę do osób, które posiadają książkę serwisową o udostępnienie, lub chociaż podesłanie rozpiski pinów na wtyczkach na tym panelu, bo być może jest tam potrzebny jeszcze dodatkowy warunek, aby panel zadziałał, chociaż osobiście obstawiam, że przyczyną może być uszkodzony panel. Za wszelką pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam.

dursztyn
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 11 Lip 2014 11:27

Maszyna: C328

Firma: ZSTiP Nowy Targ


Reklama

simmet

Ładowarka JCB 456 nie świeci Panel z wskaźnikami

Postprzez Doktor jcb » 13 Lis 2021 22:45

Wyjmij i otwórz go tam jest bateria która po latach potrafi wylać. Jak wyleje wyświetlacz traci pamięć i nic nie zrobisz. Ten Wyświetlacz steruje pompa awaryjnego skręcania i jak ona nie ruszy po zapłonie nie odpalisz niestety tak w nich czasem jest. Musisz kupić nowy. Albo oszustwo czujnika awaryjnego skrętu i chodzi ale nie masz wyświetlacza.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Ładowarka JCB 456 nie świeci Panel z wskaźnikami

Postprzez dursztyn » 14 Lis 2021 10:23

Rozebrałem panel już wcześniej, aby sprawdzić, czy aby czasem coś nie wygrzało, ale wszystko jest OK. bateria także, więc prawdopodobnie coś strzeliło. Dziwne natomiast jest to, że po odpaleniu na krótko jednak wszystkie funkcje działają, włącznie ze skrętem, chociaż nie próbowałem wszystkiego w dłuższym okresie czasu. Pozostaje więc tylko pytanie, czy aby serwis centralny jest w stanie go naprawić, lub chociaż spróbować wymienić baterię i wgrać nowe oprogramowanie do panela. A może ma ktoś na zbyciu taki panel ?, bo pewnie w serwisie to sobie z dychę za niego krzykną.

dursztyn
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 11 Lip 2014 11:27

Maszyna: C328

Firma: ZSTiP Nowy Targ


Ładowarka JCB 456 nie świeci Panel z wskaźnikami

Postprzez Doktor jcb » 14 Lis 2021 10:44

Jak utraci pamięć eprom wątpię żeby ktoś ci to zaprogramował.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Ładowarka JCB 456 nie świeci Panel z wskaźnikami

Postprzez dursztyn » 14 Lis 2021 13:45

No to kicha :(

dursztyn
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 11 Lip 2014 11:27

Maszyna: C328

Firma: ZSTiP Nowy Targ


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej