wibako

Sworznie naprawcze JCB 3CX

Sworznie naprawcze JCB 3CX

Postprzez Sitemaster88 » 12 Sty 2022 08:59

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 2007

Witam czy ma ktoś może namiary na firmę która ma w ofercie sworznie naprawcze do JCB 3CX 2007. Chodzi mi o sworznie które dopasowują się do wybitych otworów w których nie ma tulejek. Pozdrawiam

Sitemaster88
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 Wrz 2019 14:40

Maszyna: Jcb 3cx contractor

Firma: Jcb


Reklama

simmet

Sworznie naprawcze JCB 3CX

Postprzez andrew8 » 12 Sty 2022 12:09

Nie ma czegoś takiego jak sworznie które dopasują się do wybitych otworów. Jak jest wybite gniazdo to trzeba zrobić jego obróbkę i przywrócić do nominału.
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Sworznie naprawcze JCB 3CX

Postprzez Doktor jcb » 12 Sty 2022 17:34

Zawsze możesz przystawić młot z jednej a z drugiej walić drugim młotem i tak na zmianę. Zanitujesz sobie te luzy.

-- 12 Sty 2022 17:34 --

https://allegro.pl/oferta/sworznie-napr ... 1153040394
Wpisz sobie w google i coś poszukaj

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Sworznie naprawcze JCB 3CX

Postprzez Sitemaster88 » 12 Sty 2022 19:50

No i po co te głupie uszczypliwości jeśli ktoś nie wie o istnieniu takich sworzni to niech się nie wypowiada a jeśli ktoś wie kto może je produkować to proszę o kontakt i tyle. Takie sworznie istnieją i je zastosowałem, kasują luzy i dobrze się sprawują lecz sprzedawca nie posiada pełnej gamy i stąd moje pytanie ale cóż widzę że jest problem z czytaniem ze zrozumieniem

Sitemaster88
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 Wrz 2019 14:40

Maszyna: Jcb 3cx contractor

Firma: Jcb


Sworznie naprawcze JCB 3CX

Postprzez Doktor jcb » 12 Sty 2022 21:12

Osobiście chyba wolał bym to rezebrac zregenerować i mieć spokój. Otwór się powiększa ścianka osłabia a i otwory często wyrobione są w jajko na dłuższąete może okazać się że różnica kosztów jest nieopłacalna. Ale każdy ma swój sposób na biznes. Nie podlega dyskusji.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Sworznie naprawcze JCB 3CX

Postprzez gruszon18 » 12 Sty 2022 22:35

Takie sworznie to dają żeby zniwelować luz w maszynie na sprzedaż.. Dobra dniówka i luzy są ponownie, jeszcze gorsze niż były.. Ot naprawa.. Kawałek sworznia, śrubami wciskasz stożkowe tulejki które faktycznie, niwelują luz.. Ale go nie usuwają tylko maskują.. To nie jest naprawa tylko zwyczajnie odwlekanie nieuniknionego. Wydaje ci się że to będzie rewolucyjne rozwiązanie bo ktoś jak zapytałeś o usunięcie luzów krzyknął Ci 15 tysięcy to myślisz że próbuje Cię oszwabić. Ale spokojnie. Kupisz te sworznie, zrobisz po swojemu, potem jak się rozleci to i tak zrobisz normalne tulejowanie i tak, więc te koszta Cię nie ominą ale jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Sworznie naprawcze JCB 3CX

Postprzez andrew8 » 13 Sty 2022 13:38

Sitemaster88 napisał(a):No i po co te głupie uszczypliwości jeśli ktoś nie wie o istnieniu takich sworzni to niech się nie wypowiada a jeśli ktoś wie kto może je produkować to proszę o kontakt i tyle. Takie sworznie istnieją i je zastosowałem, kasują luzy i dobrze się sprawują lecz sprzedawca nie posiada pełnej gamy i stąd moje pytanie ale cóż widzę że jest problem z czytaniem ze zrozumieniem

Dla mnie jest to zwykła partanina a nie sposób naprawy i nie podlega to żadnej dyskusji. Jak ktoś chce du*e szkłem podetrzeć to też da radę, chociaż skutki mogą być różne :)
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Re: Sworznie naprawcze JCB 3CX

Postprzez Sitemaster88 » 14 Sty 2022 20:53

gruszon18 napisał(a):Takie sworznie to dają żeby zniwelować luz w maszynie na sprzedaż.. Dobra dniówka i luzy są ponownie, jeszcze gorsze niż były.. Ot naprawa.. Kawałek sworznia, śrubami wciskasz stożkowe tulejki które faktycznie, niwelują luz.. Ale go nie usuwają tylko maskują.. To nie jest naprawa tylko zwyczajnie odwlekanie nieuniknionego. Wydaje ci się że to będzie rewolucyjne rozwiązanie bo ktoś jak zapytałeś o usunięcie luzów krzyknął Ci 15 tysięcy to myślisz że próbuje Cię oszwabić. Ale spokojnie. Kupisz te sworznie, zrobisz po swojemu, potem jak się rozleci to i tak zrobisz normalne tulejowanie i tak, więc te koszta Cię nie ominą ale jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz.

Przepraszam jesteś tego pewny? Pracuje na maszynie z takim sworzniem już drugi sezon i tylko dwa razy go dokręciłem więcej już nie dam rady a on pięknie zniwelował luz i spełnia swoją funkcję. No ale jak ktoś nieumiejętnie wali ramieniem o ziemię to nawet oryginalne pasowanie wywali za dwa dni. Nie będę regenerował całej maszyny z powodu dwóch wybitych gniazd

Sitemaster88
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 Wrz 2019 14:40

Maszyna: Jcb 3cx contractor

Firma: Jcb


Sworznie naprawcze JCB 3CX

Postprzez gruszon18 » 14 Sty 2022 23:20

A rób człowieku co chcesz. Mi to lotto, dla mnie to możesz i sworznie co raz spawac na stałe. Też w pewien sposób zniweluje luz. Ale dziwi mnie jedna rzecz. Skoro pracujesz na sprzęcie drugi rok z takimi sworzniami, to czego pytasz gdzie ich szukać.. Albo walisz ścieme i próbujesz zwyczajnie bronić swojej myślisz technicznej albo nie wiem jaki inny jest tego powod. Nie wnikam już zresztą. Twoj sprzęt Twoja sprawa co z tym zrobisz.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Sworznie naprawcze JCB 3CX

Postprzez koniec84 » 16 Sty 2022 19:03

Metaloznawstwo. W szkole miałem :) I fizykę i geometrię na matematyce i mechanikę. Autor odrzuca rady fachowców i ich opinie. Niech szuka pomocy dalej. Tulejowanie na puszki po żubrze przy "umiejętnym urzytkowaniu" maszyny też daje efekt ale nikt go tu nie poleca. Panowie z forum swoje zadanie spełnili i doradzili. Co autor z tym zrobi, to jego sprawa. Inni może wyciągną wnioski z postów i rad szanowanych tu osób. Miłego wszystkim. (wiem, regulamin, nic nie wniosłem)

koniec84
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 15 Lut 2018 18:49
  • Miejscowość: Białystok
  • Pochwały: 2

Maszyna: Liebherr A900 C Litronic, JCB 3cx Super, JCB 3cx eco,

Firma: Nexbud


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej