wibako

jcb ostre hamulce

jcb ostre hamulce

Postprzez mikser1985 » 25 Lut 2022 21:23

Marka i model maszyny: jcb 3cx eco
Rok produkcji: 2011

witam mam problem strach wciskać pedał hamulca
hamulce są tak ostre że maszyna staje dęba
gdy wciskam pedał to tak jakby ciśnienie aż syczało (tak jakby hamulce były na powietrze) psyk/ psyk
i na sekundę zapala się czerwona kontrolka hamulca na pulpicie przy kierownicy

co może być przyczyną?

mikser1985
Operator

  • Posty: 246
  • Rejestracja: 13 Lis 2006 18:46
  • Miejscowość: zachodnia polska

Reklama

simmet

Re: jcb ostre hamulce

Postprzez Doktor jcb » 26 Lut 2022 17:07

Lampka ci się zapala bo masz pusty akumulator gazowy na zaworze hamulca. Czy maszyna sama stojąc doładowuje się czasami. Znaczy czy jak silnik pracuje na wolnych obrotach sam czasem na sekundę zmieni pracę tak jak by coś obciążyło hydraulikę czy dzieje się to tylko po naciśnięciu hamulca?. Musisz też zmierzyć ciśnienie hamulców. W tym roczniku chyba się mierzyło na małym zaworze dokręcony do ramy troszkę w tył od rozdzielacza ladowarkowego tj przedniej łyżki. Czy jak powoli jedziesz i hamujesz chamukce ci trzeszczą?

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: jcb ostre hamulce

Postprzez mikser1985 » 26 Lut 2022 20:27

Tak jak pracuje na wolnych obrotach to ma takie momenty że na sekundę tak cyka jakby obciążala hydraulikę a akumulator przy pompkach jest czy można go doładować? Czy do wymiany i święci cały czas kontrolka czerwona ostrzegawcza z brzęczykiem może być od tego?

mikser1985
Operator

  • Posty: 246
  • Rejestracja: 13 Lis 2006 18:46
  • Miejscowość: zachodnia polska

Re: jcb ostre hamulce

Postprzez Doktor jcb » 27 Lut 2022 03:59

Jeśli nie był nigdy zmieniany to musisz kupić. Musisz zmierzyc cisnienienna hamulcach i powiedzieć co się z nim dzieje

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: jcb ostre hamulce

Postprzez mikser1985 » 27 Lut 2022 16:35

ok czyli najpierw założyć nowy akumulator a potem pomierzyć ciśnienia? bo hamulce ogólnie są ok tylko że ostre.
a co z tą kontrolką byłaby od tego ?

mikser1985
Operator

  • Posty: 246
  • Rejestracja: 13 Lis 2006 18:46
  • Miejscowość: zachodnia polska

Re: jcb ostre hamulce

Postprzez Doktor jcb » 27 Lut 2022 18:37

Kontrolka się zapala bo ciśnienie w układzie po naciśnięciu spada poniżej chyba 90 bar. Dzieje się dlatego że akumulator jak jest pełny magazynuje zapas na kilka naciśnięć a maszyna się doładowuje automatycznie. Załóż nowy akumulator bo od tego musisz zacząć a potem będziemy myśleć dalej

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej