wibako

Jcb 3 cx wolna hydraulika

Jcb 3 cx wolna hydraulika

Postprzez ffice123 » 04 Mar 2022 22:25

Witam wszystkich ręce mi juz opadają hydraulika ma siłe tylko ma wolne ruchy tyl i przód kupiłem nową pompe i to samo nowy zawór głównego ciśnienia nowy olej filtr przedni rozdzielacz był u sprawdzenia kostke żółwia odłaczyłem i tak jak było tak jest czytałem ze można zasilepic przewody w przednim rozdzielaczu od żółwia tylko nie wiem kture może miał ktos taki problem bo na moje oko to przepuszcza olej na żołwiu jcb 3cx 95 rok
Załączniki
20211222_124813_HDR.jpg

ffice123
Pomocnik operatora

  • Posty: 75
  • Rejestracja: 03 Lis 2011 21:55
  • Miejscowość: Brześć kujawski

Maszyna: JCB 3 CX 1989 ROK 4x4


Reklama

simmet

Re: Jcb 3 cx wolna hydraulika

Postprzez Doktor jcb » 05 Mar 2022 08:33

Jakie masz ciśnienie i co się z nim dzieje. Pomiar z dwóch pomp jednocześnie musisz zrobić. Czy sprawdzałeś zawór pierwszeństwa

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Jcb 3 cx wolna hydraulika

Postprzez ffice123 » 06 Mar 2022 13:22

Był ze serwisu i podłanczał zegar do przedniego rozdzielacza ciśnienie było ok 220 a jak trzymał na dżojstiku zamkniecie łyżki to spadało do160 i powoli spadało na obciążeniu więc stwierdził ze to pompa więc więc zawiozłem do naprawy po naprawie to samo więc kupiłem nową pompę i nadal nic sie nie zmieniło a gdzie jest ten zawór pierwszeństwa jak wygląda

ffice123
Pomocnik operatora

  • Posty: 75
  • Rejestracja: 03 Lis 2011 21:55
  • Miejscowość: Brześć kujawski

Maszyna: JCB 3 CX 1989 ROK 4x4


Re: Jcb 3 cx wolna hydraulika

Postprzez Doktor jcb » 06 Mar 2022 13:44

Zawór pierwszeństwa sprawdź czy podczas podnoszenia przedniej łyżki jeśli zaczniesz skręcać kołami zwalnia hydraulika a jak puścisz kierownicę przyspiesza. Jeśli tego nie będzie jest zacięty. Powinien być zamocowany huba koło przedniego rozdzielacza lekko poniżej ciut w przód. Powinny dochodzić do niego trzy grubsze weze i jeden cienki. Jeśli chodzi o ciśnienia to musisz zmierzyc na rozdzielaczu i tu ciśnienie powinno się zatrzymać na 230 lub 250 barach w zależności od numeru Vin maszyny. To rehulujesz tym srebrnym dolnym zaworem z przodu rozdzielacza i drugie ciśnienie zmierzone na rurce od jednej z pomp. To ciśnienie powinno rosnąć w miętę pociągania powoli dźwigni i powinno zanikną do jakiś 30 bar? Po osiągnięciu 205 lub230 bar w zależności od numeru Vin. Regulowane górnym zaworem z przodu rozdzielacza. Te drugie jest bardzo ważne bo ono powoduje szybkość twojej hydrauliki. Zmierz i daj znać. Jeśli masz nowa pompę i rozdzielacz to zostaje ci zawór pierwszeństwa Sprawdzić. Jeśli rozdzielacz był nowy kompletny to powinien być ustawiony. Nie dotyczy nieoryginalnych części.

-- 06 Mar 2022 13:40 --

Jeśli trzymał serwisant zamykanie łyżki i spadało ciśnienie a pompa w tym czasie szybko robiła się gorąca to serwisant dobrze powiedział. Ja osobiście nie wierzę w regenerację pomp a szczególnie pomp zębatych. Jak ktoś kuma do się tam zużywa to zrozumie. Pompy zębate są niedrogie więc warto zainwestować w dobra i nowa.
Załączniki
261271.png
Zawór pierwszeństwa tak powinien wyglądać.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Jcb 3 cx wolna hydraulika

Postprzez ffice123 » 07 Mar 2022 18:29

dzisiaj sprawdziłem i hydraulika zwalnia jak kręcę kierownicą to chyba nie jest zacięty i dalej nie wiadomo gdzie jest problem

ffice123
Pomocnik operatora

  • Posty: 75
  • Rejestracja: 03 Lis 2011 21:55
  • Miejscowość: Brześć kujawski

Maszyna: JCB 3 CX 1989 ROK 4x4


Re: Jcb 3 cx wolna hydraulika

Postprzez gruszon18 » 07 Mar 2022 19:07

Dobra inaczej. Czy obroty silnika spadają?

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Jcb 3 cx wolna hydraulika

Postprzez ffice123 » 07 Mar 2022 20:25

Kiedys to jak kopałem to hydraulika dusiła silnik teraz tylko minimalnie siła jest i czym wiekszy opór tym wolniej pracuje

-- Pon Mar 07, 2022 7:12 pm --

Rozdzielacz nie był nowy tylko był u sprawdzenia powiedzieli mi ze był uszkodzony ale żadnej poprawy nie było

-- Pon Mar 07, 2022 7:25 pm --

Wydałem juz ok 7 tys w błoto a pewnie to bedzie jakaś pierdoła

ffice123
Pomocnik operatora

  • Posty: 75
  • Rejestracja: 03 Lis 2011 21:55
  • Miejscowość: Brześć kujawski

Maszyna: JCB 3 CX 1989 ROK 4x4


Re: Jcb 3 cx wolna hydraulika

Postprzez Doktor jcb » 07 Mar 2022 20:59

Napisałem ci wszystko wyżej jak dziecku za rączkę. Jeśli nie zmierzysz ciśnień i nie powiesz co wyszło nikt ci nie jest w stanie zrobić tadam pssss magic ... To jest zepsute. Czasami już jest napisane wszystko nawet za dużo a i tak wracają ludzie z odpowiedzią dalej nie wiadomo co zepsute.

-- 07 Mar 2022 20:59 --

Dobra spróbujmy inaczej. Koło dolnego srebrnego zaworu masz wkręcony w rozdzielacz korek wykręć go na jego końcu w rowku powinno być uszczelnienie sprawdź czy jest. Za korkiem będzie suwak i sprężyna zobacz czy suwak lekko chodzi w rozdzielaczu i czy sprężyna jest cała. Dalej na rozdzielaczu masz cewkę wykręć elektrozawór zobacz czy jest całe uszczelnienie i czy zawór pracuje jak na cewkę idzie napięcie. Daj znać.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej