wibako

3cx perkins, Lucas cav, nie wchodzi na obroty

3cx perkins, Lucas cav, nie wchodzi na obroty

Postprzez Demvol » 10 Mar 2022 23:32

Witam, jestem w posiadaniu 3cx z 1997 z silnikiem perkins 4 ab. Mam problem z tym że hydraulika przydusza silnik. Od kupna mam ten problem, z początku do tego wagi nie przykładem bo Pracować nią można normalnie. Z rury wydechowej lekko puszcza dymek pod obciążeniem. Silnik nie wchodzi na maksymalne obroty. Do maszyny będzie zakładany mieszalnik, dlatego zainteresowalem się tym tematem ponieważ prawdopodobne ona w tym stanie go nie uciągnie. (zasilanie chce wziąść z krokodyla) Poprzedni właściciel robił rzekomo generalkę silnika. Czytając wiele tu tematów we wszystkich diagnoza zaczyna się od układu zasilania. Wyczyściłem sitko i zrobiłem kroplówkę bezpośrednio do pompy, sitko było bardzo w brudne tak jak i filtry, przez to prawdopodobnie kręciła dłużej przy zapalaniu. Zdjolem nawet zbiornik żeby wszystko wyczyścić. Przy kroplówce z czystym sitkiem pali od strzała ale nadal lekko kopci przy obciążaniu. Moje pytanie jest następujące, tam gdzie to sitko się znajduje brakuje jednej sprężynki, tej dolnej,( odpowiedzialnej za jalowe obroty?) , a jest zamiast niej wsadzona tulejka rozprężna. Wrzucam fotki, proszę o podpowiedź czy ma to jaksi wpływ na moc silnika i czy ktoś widział podobną modyfikacje (nigdzie nie znalazłem takiej modyfikacji a szukałem długo) ,moze dlatego przepływ jest mniejszy i nie jest wstanie dostarczyć odpowiedniej ilości paliwa w jednostce czasu? Czy może to nie ma wpływu na moc maksymalną a problem jest dalej w pompie albo we wtryskach albo co najgorzej w stanie silnika? Jeśli czegoś zapomnialem dodać to proszę o informację,pozdrawiam
Załączniki
PXL_20220308_115330217.jpg
PXL_20220308_115223722.MP.jpg
Przed czyszczeniem
PXL_20220310_155745252.jpg
Po czyszczeniu
PXL_20220310_155802428.jpg
PXL_20220310_155833143.jpg

Demvol
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 06 Mar 2022 15:56

Maszyna: jcb 3cx 1997

Firma: samozatrudnienie


Reklama

simmet

Re: 3cx perkins, Lucas cav, nie wchodzi na obroty

Postprzez Doktor jcb » 11 Mar 2022 20:56

Silnik po przegazowaniu zawsze przykopci to jest jego reakcja na zwiększenie dawki a jeśli kopci stałe to znaczy że dawka jest za duża albo brakuje mu powietrza. Może turbina już słabnie albo np świeca przepuszcza paliwo do kolektora. Perkinsy często słabły przez niesprawność pompy paliwa, usterka regulatora wolnych obrotów lub obciążenia. Ale za nim wyślesz pompę do naprawy warto sprawdzić sprawność turbiny szczelność ukl dolotowego sprawność wtryskow czy ciśnienie sprężania. Z moich przypadków leniwe wstanie silnika często było spowodowane niedrożnym tłumikiem po latach. Warto go odkręcić i spróbować bez. Zacznij od tłumika bo warto.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej