wibako

Brak hydrauliki

Brak hydrauliki

Postprzez krzwys » 23 Mar 2022 22:30

Marka i model maszyny: jcb 4cx
Rok produkcji: 1999

Witam Odświeżam temat.Mam co jakiś czas problem z brakiem hydrauliki czasem kilka razy dziennie słychać stuknięcie zaworu nie namierzyłem który , hydraulika wyłączy się . po zgaszeniu i ponownym odpaleniu jest ok.Ostatnio zwalnia jeszcze boom wolno podnosi ale jak lekko nacisnę pedał teleskopu dostaje kopa. Może jakiś elektrozawór od młota miesza , koparka ma instalację do młota ,bo cały czas czuć na przewodach od teleskopu ciśnienie przy rozdzielaczu , pompa tłoczkowa.Jak zginie hydraulika na przewodzie zasilającym tylny rozdzielacz czuć jakieś ciśnienie chociaż zegar wpięty do portu przed przednim rozdzielaczem nie pokazuje.Siada pompa a może zawory na pompie "flow&pressure"?

krzwys
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 07 Mar 2007 22:11
  • Miejscowość: biegun zimna

Maszyna: JCB 4CX , JCB FASTRAC ,JS 130


Reklama

simmet

Re: Brak hydrauliki

Postprzez Doktor jcb » 24 Mar 2022 07:35

Musisz zmierzyc deltę p. Jak ci się zablokuje

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Brak hydrauliki

Postprzez krzwys » 24 Mar 2022 08:34

W jaki sposób to zrobić?.Zmierzyć ciśnienie za przednim rozdzielaczem na drugim porcie pomiarowym i porównać ?

krzwys
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 07 Mar 2007 22:11
  • Miejscowość: biegun zimna

Maszyna: JCB 4CX , JCB FASTRAC ,JS 130


Re: Brak hydrauliki

Postprzez Doktor jcb » 24 Mar 2022 11:15

Musisz zmierzyc na przewodzie głównego ciśnienia i na linii sterowania pompą i zobaczyć roznice

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Brak hydrauliki

Postprzez samael76 » 25 Mar 2022 15:24

Witam może miał ktoś podobny problem mianowicie JCB 4CX 2000 ROK na dzojach jak siedzę przodem do kierownicy wszystko działa bez problemu jak się odwrócę lewy dzoj działa ok ale prawy nie reaguje na ramie i zamykanie łyżki za to działa przednie jak jestem tyłem do niej ktoś może coś miał podobne .???

samael76
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 07 Lip 2018 17:51
  • Miejscowość: Trzebiatów

Maszyna: JCB 4CX

Firma: ROM-KOP


Re: Brak hydrauliki

Postprzez Doktor jcb » 25 Mar 2022 16:35

Pod kabina z tyłu masz kość z cewkami nie pracuje lub zacięła ci się jedną z nich. Wyszukaj na rozdzielaczu sekcji wysuwu i po cienkich przewodach dojdziesz do odpowiedniej. Albo sobie wyjmij wszystkie i wymyj może coś poszło w uklad

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Brak hydrauliki

Postprzez samael76 » 25 Mar 2022 16:51

No to jeszcze raz wytłumaczę bo może źle napisałem mam taka kopaczkę jak pisałem .Jak pracuje przodem wszystko jest ok jak się odwracam żeby pracować tyłem to lewy dzoj działa czyli ramie idzie w bok prawo lewo podnosi 2 ramie góra dół lecz prawy dzoj nie działa na tylne ramie czyli nie zamyka nie otwiera łyżki i nie opuszcza i nie podnosi głównego pierwszego od konika ramienia na łyżkę załadunkową przednią działa choć nie powinien bo siedzę do niej tyłem .Wysuw działa nie ma problemu ...

samael76
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 07 Lip 2018 17:51
  • Miejscowość: Trzebiatów

Maszyna: JCB 4CX

Firma: ROM-KOP


Re: Brak hydrauliki

Postprzez Doktor jcb » 25 Mar 2022 17:41

Pozamieniał przekaźniki oznaczone fotelem albo idź do tych ceweck od tych funkcji które zamiast tyłem chodzą z przodu. Jest też opcja se ci się dioda upalila w wiazce

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Brak hydrauliki

Postprzez krzwys » 26 Mar 2022 20:31

Witam. Dzisiaj potestowałem trochę pompę. Na złączu pomiarowym przewód ciśnienia 30 at. na zduszeniu około 150 -malo i nic nie idzie zrobic. Podnosząc ladowarkę iskręcając odcina podnoszenie. Wczoraj po wymianie filtra hydrauliki nic się nie zmieniło sito ssanie też wyczyszczone. Nieraz było słychac jakby powietrze przetaczało po instalacji ale to sporadycznie. Jak rozłączy hydraulikę mogę skręcić kołami ale tylko w trybie- przód , wolno ale obraca wysięgnikiem lekko drgnie łyżka na zegarze zero at nie pokazuje bo mam wpięty od jakiegoś czasu do kontroli.Myślę że pompa już padaka.Wczoraj po odpaleniu sama zadała ciśnienie grubo ponad 200at. i zdusiła silnik na wolnych obrotach , tak dwa razy , jak chce to może dać ciśnienie :D .Ruchy są wolne a najbardziej podnoszenie choć trochę przyspieszy jak lekko drgnę teleskopem.Jest jeszcze zawór na lini ls za rozdzielaczem , wpięty do przelewu może to on sieje. Dzisiaj nie rozgrzałem oleju to nie rozłączało hydrauliki - może to związek .Ale wczoraj to armagagedon co raz nieraz zaraz po odpaleniu potrafiło prztyknąć i klapa.Może podkręcić zaworem na pompie tym dolnym?

krzwys
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 07 Mar 2007 22:11
  • Miejscowość: biegun zimna

Maszyna: JCB 4CX , JCB FASTRAC ,JS 130


Re: Brak hydrauliki

Postprzez samael76 » 29 Mar 2022 21:53

No ale u mnie nie ma przekaźników oznaczonych funkcjami co do cewek to te w tyle pod kabina są od rodzaju jazdy krab na wprost i 4 skrętne ..

samael76
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 07 Lip 2018 17:51
  • Miejscowość: Trzebiatów

Maszyna: JCB 4CX

Firma: ROM-KOP


Re: Brak hydrauliki

Postprzez Doktor jcb » 31 Mar 2022 06:55

Ktoś się doczepił w twój temat jak nic nie pisałeś. I mu odpowiadałem. A co do tematu to tak objaw pompowy.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Brak hydrauliki

Postprzez Audi s3 » 06 Kwi 2022 19:46

Witam mam pytanie mam kubotke kx41 czasem z rana nie działa mi ramię i obrut dobiero po 30 minutach zaskoczy a czasem po 10min ale jak już zaskoczy to chodzi bardzo dobrze proszę o pomoc

-- 06 Kwi 2022 19:46 --

Witam mam pytanie mam kubotke kx41 czasem z rana nie działa mi ramię i obrut dobiero po 30 minutach zaskoczy a czasem po 10min ale jak już zaskoczy to chodzi bardzo dobrze proszę o pomoc

Audi s3
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 03 Kwi 2022 22:34

Maszyna: Kubota kx41

Firma: Brak


Re: Brak hydrauliki

Postprzez zeppelin zm 15 » 06 Kwi 2022 20:41

Będziesz długo jeszcze syfił forum? Są pewne proste zasady do których trzeba się stosować.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej