wibako

4CX pękający łącznik półosi

4CX pękający łącznik półosi

Postprzez Grzesiek1325 » 27 Cze 2022 19:10

Marka i model maszyny: 4cx
Rok produkcji: 91

Witam mam problem z pękającym łącznikiem półosi prawej w moście tylnim i wyglądało to tak w tamtym roku w marcu pękł orginalny łącznik który był najprawdopodobniej od nowości w tej maszynie więc został założony nowy po upływie pół roku pękł ten nowy łącznik maszyna wtedy mogła zrobić około 500 -600 godzin znowu został założony nowy łącznik który tak samo pękł po zrobieniu dokładnie 580h
Więc mam pytanie czy ktoś już się z czymś takim spotkał i czy może być coś nie tak z tym mostem dodam że po podniesieniu maszyny ręcznie bez większego problemu Obracam kołami mechanizm działa wtedy prawidłowo nie słychać żadnych nie pożądanych dźwięków
Czy poprostu pchają w hurtowni jakiś chiński plastik który szlak trafia patrząc na fakt że dzieje się to po upływie identycznej liczbie godzin

Grzesiek1325
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Brak


Reklama

simmet

Re: 4CX pękający łącznik półosi

Postprzez Doktor jcb » 27 Cze 2022 19:27

Celuj w oryginalne części bo zamienniki maja źle wymiary. Dwa nie masz różnicy w wysokości opon między przodem a tyłem? Trzy czasem w mostach masz blokadę LSD i tarczki blokady potrafią wyżłobic wcięcia w obudowie mechanizmu różnicowego przez co się nie wyluzowują.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 4CX pękający łącznik półosi

Postprzez Grzesiek1325 » 27 Cze 2022 22:41

Między przodem a Tyłem mam różnie przód 2 letnie opony tył mają 10lat ale jest jeszcze takie ponad połowa bieżnika opony przód i tył takie same jeśli chodzi o rozmiar wzór bieżnika markę itp no i w zasadzie maszynę użytkuje osobiście i zawsze wyłączam przedni napęd do przemieszczania między robota
Czy ta blokada to jest powiedzmy poprostu mechanizm który sam w sobie wymusza zablokowanie czy to jest blokada która trzeba załączyć ręcznie z kabiny jeśli ręcznie z kabiny to napewno nie posiadam
No i też kiedy nie złapałem za tylne koła żeby je spróbować obrzucić to nie było problemu
Tak to były zamienniki ze względu na ogromną różnicę cen dodam jeszcze że te dwa łączniki pękały w identycznych miejscach

Grzesiek1325
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Brak


Re: 4CX pękający łącznik półosi

Postprzez Doktor jcb » 28 Cze 2022 06:07

Blokada jest automatyczna i aktywuje się i luzuje samoczynnie chyba że masz wcięcie w obudowie. Tylko musisz spytać w serwisie czy taka blokadę masz bo nie wszystkie miały. Szczególnie w tym roczniku nie pamiętam. A to po numerze Vin tylko bez rozbierania ustalisz. Ja bym zaczął od oryginalnych części. Krzyżaki np mają inny wymiar niż oryginał są ciut krótsze przez co przesuwają się na boki w trakcie pracy bo nie opierają się o blokadki w zabieraki. Zamiast kupować krzyżak i łącznik. Dowiedz się o cenę kompletnej półosi bo kiedyś jak kupowałem to się bardziej opłacało.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 4CX pękający łącznik półosi

Postprzez Grzesiek1325 » 29 Cze 2022 16:43

Aha rozumiem oki to podowaiaduje się dziś co i jak

-- 28 Cze 2022 06:59 --

Aha rozumiem oki to podowaiaduje się dziś co i jak

-- 28 Cze 2022 21:00 --

Sprawdzałem dziś po vinie i LSD ta maszyny nie posiada i tym razem tak jak pisałeś wziolem cały komplet półosi gotowy złożony do montażu był droższy niż sam łącznik ale różnica w sumie nie była duza

-- 29 Cze 2022 16:43 --

Przyszła mi dziś ta kompletna półoś i już wszystko jest złożone i pasuje ładnie ale krzyżaki w tym komplecie mają wymiar 35 a w starym były 32 do tego grubość ścianki w nowym koszyku jest większa o 5mm i wogule optycznie jest dużo solidniejszy
Więc teraz tylko obserwować co się będzie dziac

Grzesiek1325
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Brak


Re: 4CX pękający łącznik półosi

Postprzez Doktor jcb » 29 Cze 2022 17:31

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 4CX pękający łącznik półosi

Postprzez Koberek » 01 Lip 2022 11:08

Witam, możesz pomóc jaka połoś zamowileś? Bo w każdej hurtowni nie mogą mi dopasować po moim vinie. Mam jcb 4cx z 1992 roku i potrzebuje tylnej półosi. Z góry dzięki za odpowiedź.

Koberek
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 01 Lip 2022 11:04

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Uslugi walasne


Re: 4CX pękający łącznik półosi

Postprzez Grzesiek1325 » 29 Lip 2022 17:03

Mi dobrali ta półoś w hydroczesci Rzeszów nawet tam nie jechałem wysyłają na adres za pobraniem

-- 29 Lip 2022 17:03 --

914/M034C to jest nr półosi która ja kupiłem i mi pasuje
Różnica między ta a stara jest taka że ma koszyczek grubsze ścianki i większa średnica otworów pod koszyczek krzyżaka

Grzesiek1325
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Brak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej