wibako

3CX '08 Nie dzialaja dzojstiki

3CX '08 Nie dzialaja dzojstiki

Postprzez Casikk82 » 15 Paź 2022 19:52

Marka i model maszyny: jcb 3 cx easy control
Rok produkcji: 2008

Witam. Prosiłbym bardzo o pomoc w diagnozie mojej maszyny. jcb 3 cx wersja na dzojstikach ,przednia łyzka zwykla wajcha tylko rekin jest na psztryczek. wczoraj zaczely szarpac i zwalnia mi tylne ruchy jak i praca rekina samego. przepatrzylem kable itp niby ok wszystko. gdy włączałem zolwia w hydraulice ramie praktycznie stalo w miejscu dopiero dodanie gazu do 2 tys obrotow powodowalo ruch jakis. teraz nie dziala ani tyl ani podpory ani rekin. a przednia lyzka podnosi sie ledwo tez trzeba gazowac. kontrolka na dzojstiku od zatwierdzania zapala sie ale dzojstiki sa miękkie zero reakcji jakby nie dostawaly oleju. a teraz najlepsze ;w zbiorniku pełno metalowych opiłkow w oleju hydraulicznym. olej jak brokat.czy mogla tak raptem pasc pompa? gdzie szukac? pompa w tej maszynie jest zebata. pozdrawiam i bardzo prosze o jakies wsazówki.

Casikk82
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 15 Paź 2022 19:42

Maszyna: JCB 3 CX EASY CONTROL

Firma: KUB-ART


Reklama

simmet

Re: Nie dzialaja dzojstiki jcb 3 cx

Postprzez Doktor jcb » 17 Paź 2022 16:05

No raczej pompa jak tak się dzieje. Wyjmij ja i przez otwory zobacz żeby jak wyglądają lub ja otwórz i sprawdź. Albo wykręć nyple i powinieneś żeby widzieć pokrecsilnikiem powoli i zobacz czy zębów nie wyłamało

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 3CX '08 Nie dzialaja dzojstiki

Postprzez Casikk82 » 18 Paź 2022 21:37

Witam.tak też było.pompa zmielona.jest już nowa wszystko ożyło.ale jest wolna hydraulika,jakby chodziła na żółwiu.przycisk nie reaguje na zmianę.przed wymiana pompy żółw działał i hydraulika była szybka.co mogło się nagle stać???

-- 18 Paź 2022 21:37 --

Załączniki
IMG_20221017_173838683.jpg

Casikk82
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 15 Paź 2022 19:42

Maszyna: JCB 3 CX EASY CONTROL

Firma: KUB-ART


Re: 3CX '08 Nie dzialaja dzojstiki

Postprzez BKK » 19 Paź 2022 00:14

Bo najpewniej masz układ zasyfiony opiłkami. Płukanie i pewnie niestety rozbiórka i weryfikacja podzespołów.

BKK
Młodszy operator

Maszyna: różne naprawiam

Firma: prywatna działalność, elektromechanika pojazdów nietypowych, motocykli, wynalazków, zabytków


Re: 3CX '08 Nie dzialaja dzojstiki

Postprzez Casikk82 » 19 Paź 2022 21:33

Tak jak mówiłeś.byly jeszcze opiłki na zaworze żółwia i wróciła prędkość i wszystko ☺️☺️

Casikk82
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 15 Paź 2022 19:42

Maszyna: JCB 3 CX EASY CONTROL

Firma: KUB-ART


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej