wibako

3CX '06 Temperatura silnika

3CX '06 Temperatura silnika

Postprzez atdan » 18 Paź 2022 20:07

Marka i model maszyny: Jcb 3cx
Rok produkcji: 2006

Dzień dobry,
Mam taki problem dziwnie skacze mi temperatura silnika. Zawsze wskazówka oscylowała około połowy albo troszkę poniżej wczoraj na moment podskoczyła prawie na czerwone pole po czym wróciła do swojej pozycji. Dzisiaj zdarzyło się to kilka razy - podskoczyła prawie do czerwonego potem przy ciężkiej pracy przez kilka godzin normalnie znowu podskoczyła i tak się zdarzyło kilka razy. Po pracy zgasiłem maszynę na stacji (wskazówka poniżej połowy) zatankowałem - odpalam i po przekręceniu zapłonu prawie na czerwone po odpaleniu 2 sekundy i spadła do normalnej wartości. Może ktoś ma jakieś pomysły. Dodam, że nigdy nie miałem problemów z temperatura w tej maszynie.

atdan
Młodszy operator

  • Posty: 105
  • Rejestracja: 30 Maj 2013 21:23
  • Miejscowość: Gdańsk

Maszyna: atlas 1404


Reklama

simmet

Re: Temperatura silnika

Postprzez BKK » 19 Paź 2022 00:19

Pewnie czujnik się rozleciał. Albo korozja gdzieś po drodze w połączeniach. Jak temperatura tak sobie sama skacze w te i we w te, to masz problem z połączeniami. Bo ciężko, żeby maszyna tak gwałtownie zmieniała temperaturę.

BKK
Młodszy operator

Maszyna: różne naprawiam

Firma: prywatna działalność, elektromechanika pojazdów nietypowych, motocykli, wynalazków, zabytków


Re: Temperatura silnika

Postprzez Doktor jcb » 19 Paź 2022 05:52

Może termostat szwankować również. Zależy jak gwałtowne są te skoki. Czy tak puka i się zmienia czy raczej trwa to chwilkę.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Temperatura silnika

Postprzez atdan » 19 Paź 2022 06:12

Dzięki za odpowiedzi, też tak obstawiam. Muszę jeszcze to dokładnie zweryfikować. A jeżeli chodzi o czujnik to jest tylko ten jeden z przodu na głowicy na 3 przewody czy jest jeszcze gdzieś?
( silnik dieselmax 2006r)

atdan
Młodszy operator

  • Posty: 105
  • Rejestracja: 30 Maj 2013 21:23
  • Miejscowość: Gdańsk

Maszyna: atlas 1404


Re: 3CX '06 Temperatura silnika

Postprzez Doktor jcb » 19 Paź 2022 12:26

Nie ma.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 3CX '06 Temperatura silnika

Postprzez leon1984 » 19 Paź 2022 22:49

Witam prawdopodobnie masz przetara wiazke-peszel do czujnika w glowic przy termostacie. Pewnie kable sa przypiete do rurki pierwszego wtrysku i tam czesto pojawia sie problem. PESZEL robi sie tak sztywny ze uszkodzi okablowanie i jak dotknie masy to wtedy pokaże skoki temp. na zegarze nawet na maksa. Sprawdz i odpisz. Pozdrawiam

leon1984
Pomocnik operatora

Maszyna: jcb

Firma: prywaciasz


Re: 3CX '06 Temperatura silnika

Postprzez Doktor jcb » 20 Paź 2022 05:44

leon1984 napisał(a):Witam prawdopodobnie masz przetara wiazke-peszel do czujnika w glowic przy termostacie. Pewnie kable sa przypiente do rurki pierwszego wtrysku i tam czesto pojawia sie problem .PESZEL robi sie tak sztywny ze uszkodzi okablowanie i jak dotknie masy to wtedy pokarze skoki temp.na zegarzenawet na maksa Sprawdz i odpisz. Pozdrawiam

Jeśli chodzi o typowe miejsca to za pompa wtryskowa i za głowica. Nie wiem kto przypina wiązkę do rurki wtrysku. Fabrycznie na pewno tego nie robią

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 3CX '06 Temperatura silnika

Postprzez scuaz » 27 Paź 2022 17:24

miałem kiedyś identyczny przypadek , maszyna z 06 roku , okazał się uszkodzony wskaźnik

scuaz
Operator

  • Posty: 350
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: 3CX '06 Temperatura silnika

Postprzez dawidk » 31 Paź 2022 15:47

Wskażnik do wymiany, w obydwu użytkowanych sztukach, losowo idzie temperatura na max, po wymianie wskażnika spokój...

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Re: 3CX '06 Temperatura silnika

Postprzez BKK » 05 Lis 2022 21:42

W sumie prosto sprawdzić. Trzeba przewód do czujnika podłączyć do masy bezpośrednio, albo przez jakiś rezystor, który ustali jedno wskazanie i pojeździć po jakiś dziurach. Jak wskazanie będą się utrzymywać, to czujnik do wymiany. Jak będzie dalej skakać, to instalacja, albo gajgerki.

BKK
Młodszy operator

Maszyna: różne naprawiam

Firma: prywatna działalność, elektromechanika pojazdów nietypowych, motocykli, wynalazków, zabytków


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej