wibako

3CX '15 Gaśnie podczas jazdy

3CX '15 Gaśnie podczas jazdy

Postprzez borys_79 » 08 Gru 2022 15:17

Witam
Mam problem z moją jcb3cx z 2015r (110 konny silnik common rail) taki ze podczas jazdy po drodze nagle gaśnie, jednak mogę ją normalnie odpalić, jadę dalej normalnie i znów po jakimś czasie gaśnie. Na panelu wyświetla się tylko komunikat STOP NOW i nic więcej, żadnego błędu. Dodam że ani nie jest słaba nie kopci i na placu pracuje normalnie, (nie gaśnie). Wszystkie filtry i oleje wymieniam na czas na oryginalne. Czy jest tam jakiś czujnik? Pomoże ktoś? Miał ktoś z was taki problem? Widziałem że na forum ktoś miał taki problem jednak nie opisał jak go rozwiązał.

borys_79
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 19 Lis 2007 00:22
  • Miejscowość: dolny slask

Reklama

simmet

Re: 3CX '15 Gaśnie podczas jazdy

Postprzez leon1984 » 11 Gru 2022 23:10

Witam skad jestes

leon1984
Pomocnik operatora

Maszyna: jcb

Firma: prywaciasz


Re: 3CX '15 Gaśnie podczas jazdy

Postprzez Doktor jcb » 12 Gru 2022 02:27

Zobacz czy wiazka czujnika położenia wału nie zgniła pod blachą. Znajdziesz go koło miski na dole między silnikiem a skrzynią. Ale ogólnie trzeba by kompem sprawdzić problem. Czy ze strony elektrycznej czy paliwowej. Przekaźnik od pompki w skrzynce nad silnikiem możesz wymienić bo też może to powodować czasem. Twój objaw może też być wynikiem za wysokiego ciśnienia paliwa np nie tylko za niskiego.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 3CX '15 Gaśnie podczas jazdy

Postprzez borys_79 » 15 Gru 2022 12:57

Jestem z okolic Jeleniej Góry. Dzięki za podpowiedzi. Sprawdzę. A czy wstępna pompa paliwa może być zużyta? Maszyna ma już prawie 13tys mtg i nigdy nie była wymieniana. Co do kompa to tylko serwis. Jak dzwoniłem do nich to sugerowali właśnie pompkę paliwa.

borys_79
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 19 Lis 2007 00:22
  • Miejscowość: dolny slask

Re: 3CX '15 Gaśnie podczas jazdy

Postprzez Doktor jcb » 15 Gru 2022 20:19

Odczep przewód paliwa przy pompie cr i włącz zapłon. Zobaczę ile paliwa naleje do czasu jak się wyłączy sama

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 3CX '15 Gaśnie podczas jazdy

Postprzez borys_79 » 19 Gru 2022 16:13

Witam
Wielkie dzięki. Problem chyba rozwiązany. Miał Pan rację. To wina czujnika między silnikiem a skrzynią. Rozłożyła się izolacja na przewodach przy czujniku i robiła chyba zwarcie. DZIĘKI SERDECZNE

borys_79
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 19 Lis 2007 00:22
  • Miejscowość: dolny slask

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej