wibako

Kilka pytań początkującego operatora. JAK NIE ZPESUĆ JCB

Kilka pytań początkującego operatora. JAK NIE ZPESUĆ JCB

Postprzez tomek12345 » 13 Gru 2022 18:21

Marka i model maszyny: JCB 3cx cms
Rok produkcji: 2012

Witam. Mam kilka ważnych pytań. :wall: :wall: :wall:

1.Jazda po mieście. W jakim położeniu powinien być przełącznik zwany HSC (w starszych maszynach)
w mojej maszynie jest włącznik ECO //// LO. W jakim systemie mam jeździć w dłuższe trasy.

"znajomy operator powiedział ze mogę jeździć na ECO to niema znaczenia olej wraca do zbiornika . Twierdzi ze on tak jeździ w długie trasy na robotę ." Mam DTR z 2008 roku a maszyna z 2012 Tam jest opisane wyłączanie ,włączanie ale nie jest jednoznacznie opisana JAZDA PO W TRASE.

Szukając odpowiedzi zacząłem przeglądać internet tam natrafiłem na na filmik z opisem funkij w kabinie . Nagrywający skupiając się na tym przycisku powiedział ze do jazdy na długie trasy on powinien byc przełączony na pozycje LO żeby nie potrzebie nie obciążać hydrauliki .



I teraz już sam nie wiem :bangin: :bangin: . Dlatego proszę o pomoc was . :piwo: :piwo:
Chciałbym uzyskać prosta odpowiedz jak mam jeździć. :bangin: :bangin:



2. Rozruch w zimie mam 3 pozycje na stacyjce.

Używa ktoś w maszynie przy większych morzach pozycji 2?? Do rozruchu maszyny

Jeżeli tak to jak z tego powinienem korzystać.

Dziękuje użytkowniką za odpowiedzi. Możę sa to proste pytania ale dlamnie bardzo istotne :piwo: :piwo: :piwo:

tomek12345
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 13 Gru 2022 17:51

Maszyna: JCB 3CX CMS 2012

Firma: budo bud


Reklama

simmet

Re: Kilka pytań początkującego operatora. JAK NIE ZPESUĆ JCB

Postprzez Jarewa » 14 Gru 2022 08:44

1 - LO
2- nie we wszystkich silnikach/maszynach jest podgrzewanie trzeba sprawdzić, ale pewnie masz silnik CR więc raczej powinno być wtedy używać..

Autor postu otrzymał pochwałę

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Kilka pytań początkującego operatora. JAK NIE ZPESUĆ JCB

Postprzez tomek12345 » 14 Gru 2022 10:51

Powiesz coś więcej na temat opalania w zimie?? Jak korzystać z systemu grzania świec?Jaka powinna być kolejność czas ?? Przytrzymać na pozycji 2 czy wrócić do pozycji 1 i startować 1 2 3 czy 1 2 1 3

1 2 np(45 sec) potem powrót na 1 i start na 3

2 1 2 45 sec i na 3 rozruch

tomek12345
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 13 Gru 2022 17:51

Maszyna: JCB 3CX CMS 2012

Firma: budo bud


Re: Kilka pytań początkującego operatora. JAK NIE ZPESUĆ JCB

Postprzez Doktor jcb » 14 Gru 2022 20:16

Nie ma znaczenia czy hydraulika jest na lo czy hi bo nie ma to wpływu na jazdę i nie obciąża silnika. Jeśli chodzi i podgrzewanie to koparko ładowarki w tym roku miały dogrzewanie automatyczne o ile takie było. Musisz mieć w kolektorze ssącym prostokątna klapkę z jednym grubym przewodem na środku. Jeśli masz tylko zaślepkę na dwie śrubki to podgrzewacza nie ma. Jeśli jest to działa on dopiero od chyba -5 stopni i w miarę obniżania temperatury wydłuża się czas grzania. Wystarczy włączenie zapłonu i powinnanpojawiac się żółta sprężynka na desce po prawej.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Kilka pytań początkującego operatora. JAK NIE ZPESUĆ JCB

Postprzez Johneedeeer » 21 Sty 2023 13:16

Ogólnie chłodna głowa ale duzo więcej znajdziesz tu https://usuwaniesubitu.com/ i tu https://szlifujemybeton.pl/

Johneedeeer
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 21 Sty 2023 13:14

Maszyna: Cooperka

Firma: Kooparka24h


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej