wibako

3CX '91 Problem z jazda po regeneracji skrzyni

3CX '91 Problem z jazda po regeneracji skrzyni

Postprzez Prezes870 » 23 Gru 2022 15:16

Marka i model maszyny: Jcb 3cx
Rok produkcji: 1991
Numer seryjny: 364914

Witam mam problem z moja jcb, na początku kupiliśmy ja z problemem ze był brak 1 oraz 2, reszta biegów zgrzytała. Decyzja jedna wyjęliśmy skrzynie. Wszystko super, komplet regeneracji zrobił nam specjalista który tylko robi skrzynie. Łożyska, niektóre tryby, pompa, sprzęgła, zmiennik itp. Zalana nowym olejem ep10 i lipa . Dodam ze zmiennik wymieniliśmy Ten nowy na drugi bo ciężko się kręcił na osce skrzyni, oczywiście wyjęliśmy skrzynie, mechanik poustawiał luzy na sprzeglach, wszystko jeszcze raz sprawdził, nowy zmiennik założony i w drogę. Niestety dalej to samo nie może praktycznie ruszyć, biegi wchodzą Ok, ciśnienie około 10-12 bar. Na podniesionej kręci przód tył czyli cewki Ok. Ale ledwo się kręcą już na podniesionej maszynie. Przed remontem chwile jechaliśmy i było Ok, chu…. Ale jechała, turbo gwiżdże i czuć ze moc ma ale nie chce jechać. Jakieś pomysły może? Mechanik ręce rozkłada i nie ma pojęcia także i ze nigdy tak nie miał mówi. Może zły olej? Dzięki za info z góry

Prezes870
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 23 Gru 2022 15:09

Maszyna: Jcb 3cx 1991

Firma: Usługi budowlane


Reklama

simmet

Re: Problem z jazda po regeneracji skrzyni

Postprzez Doktor jcb » 23 Gru 2022 17:34

Tam na zamienniki są kropeczki kolorowe. To że zmiennik wchodzi na tryby i wygląda tak samo to jedno. Ale kolor kropki lub kropek oznaczają jego przełożenie. Może masz inne t tej chwili. A regenerowales czy nowy kupiłeś.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Problem z jazda po regeneracji skrzyni

Postprzez Prezes870 » 23 Gru 2022 17:38

Nowy kupiony

Prezes870
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 23 Gru 2022 15:09

Maszyna: Jcb 3cx 1991

Firma: Usługi budowlane


Re: Problem z jazda po regeneracji skrzyni

Postprzez leon1984 » 29 Gru 2022 10:56

Witam proponowałbym zrobic pomiar cisnienia koszy sprzeglowych. Ten co robil skrzynie powinien wykonac to na pierwszym odpaleniu

leon1984
Pomocnik operatora

Maszyna: jcb

Firma: prywaciasz


Re: 3CX '91 Problem z jazda po regeneracji skrzyni

Postprzez Grzesiek1325 » 03 Maj 2023 22:12

Witaj czy możesz powiedzieć z kad ten mechanik ?

Grzesiek1325
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Brak


Re: 3CX '91 Problem z jazda po regeneracji skrzyni

Postprzez Prezes870 » 03 Maj 2023 22:27

Z Torunia :) raczej nikt nie zna . W każdym razie wszystko możliwe sprawdzone i jest Ok , skrzynia wyjęta i pojechała do następnego mechanika :(

Prezes870
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 23 Gru 2022 15:09

Maszyna: Jcb 3cx 1991

Firma: Usługi budowlane


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej