wibako

3CX '13 nie pali z kluczyka

Re: 3CX '13 nie pali z kluczyka

Postprzez Doktor jcb » 20 Sty 2023 09:33

Immobilizer w tym roczniku i silniku odlacza trzy obwody tylko na schemacie.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Reklama

simmet

Re: 3CX '13 nie pali z kluczyka

Postprzez 8x8 » 20 Sty 2023 16:06

Czarkop napisał(a):"Cykanie" przekaźnika nie świadczy o jego sprawności - wystarczy ,że będzie miał wypalone styki - będzie cykał ale będzie niesprawny, Co do immobilisera to odłącza on co najmniej 3 obwody i między innymi obwód przekaźnika rozrusznika więc immobiliser jak najbardziej mógł odłączyć obwód sterujący przekaźnikiem rozrusznika.
Kobra 12-94 pisał w pierwszym poście że był serwisant podłączył komputer i żadnych błędów - co mogłoby wskazywać na prostą usterkę typu uszkodzony kabelek ,a później serwisant nr 2 wykrył "pełno błędów" - informacje niespójne i niestety nie zawsze udaje się naprawić na odległość bez konkretnych informacji.

tak se to tłumacz, jeszcze z miesiąc grzebał byś w imo.

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Re: 3CX '13 nie pali z kluczyka

Postprzez Czarkop » 20 Sty 2023 19:52

8x8 napisał(a):tak se to tłumacz, jeszcze z miesiąc grzebał byś w imo.

Tak się składa że immobiliserami i elektroniką zajmuje się od 25 lat,tyle że w samochodach.Elektryką i problemami z tym związanymi jeszcze dłużej.Z doświadczenia wiem że schemat to podstawa do rozwiązania problemu ,a takie porady jak Twoje "JAK CYKA TO JEST DOBRY" to można sobie w buty wsadzić.Trzymaj się kolego i oby Ci maszyna nie nawaliła ;-)

Czarkop
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB 3CX SUPER POWERSHIFT 97r

Firma: Czarkop


Re: 3CX '13 nie pali z kluczyka

Postprzez 8x8 » 20 Sty 2023 20:36

Czarkop napisał(a):Tak się składa że immobiliserami i elektroniką zajmuje się od 25 lat,tyle że w samochodach.Elektryką i problemami z tym związanymi jeszcze dłużej.Z doświadczenia wiem że schemat to podstawa do rozwiązania problemu

KOBRA12-94 napisał(a):Immobilizer jet i był sprawny.


nie rozwiążesz problemu przez następne 25 lat jeżeli nie potrafisz czytać!
swoją drogą ja wcale nie zajmuję się mechaniką a wiedziałem że to nie imo, więc nie masz czym się chwalić :menel:
Czarkop napisał(a):,a takie porady jak Twoje "JAK CYKA TO JEST DOBRY" to można sobie w buty wsadzić.

mimo wszystko w tej sytuacji, trafniejsze jak twoje :faja:

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej