wibako

Pali bezpiecznik na wstecznym

Pali bezpiecznik na wstecznym

Postprzez Tomkas » 02 Lut 2023 16:36

Witam. Panowie problem z JCB 3CX 98r skrzynia manualna. Pali mi bezpiecznik gdy przełączę na wsteczny, ale nie za każdym razem. Gdy koparka stała kilka dni włożyłem nowy bezpiecznik i jeździła przez chwilę po czym znów spaliło. Wymieniłem cewke, szukałem po kablach też nic nie widze podkładałem drugą manetke i nie pomaga. Najlepsze jest to że jak stoi na łapach setki razy włączałem wsteczny I jedzie a jak pojadę na robote to kilka razy wsteczny i spalony. Pomocy

Tomkas
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 02 Lut 2023 16:25

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Tomkop


Reklama

simmet

Re: Pali bezpiecznik na wstecznym

Postprzez Doktor jcb » 02 Lut 2023 20:19

Poszukaj wiązki od sygnału cofania może gdzieś się przetarła i ma zwarcie jak trzesie

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Pali bezpiecznik na wstecznym

Postprzez Tomkas » 02 Lut 2023 20:30

Jak Kupiłem koparke to Nie było tego brzęczka. A gdybym wyjąłem bezpiecznik od tego brzęczka? Powinno zwarcia nie robić

Tomkas
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 02 Lut 2023 16:25

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Tomkop


Re: Pali bezpiecznik na wstecznym

Postprzez BKK » 02 Lut 2023 21:07

Gdzieś ci zwiera do masy podczas jazdy. Przyjrzyj się wiązce i elementom układu, to znajdziesz. A nie będziesz leczyć syfa pudrem i bezpieczniki wyciągał.

BKK
Młodszy operator

Maszyna: różne naprawiam

Firma: prywatna działalność, elektromechanika pojazdów nietypowych, motocykli, wynalazków, zabytków


Re: Pali bezpiecznik na wstecznym

Postprzez Tomkas » 02 Lut 2023 21:15

Rozebrałem wszystkie osłony wszystkie kable patrzyłem nic nie widac i napiecia mierzyłem jest ok. Może faktycznie coś od tego brzęczka

Tomkas
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 02 Lut 2023 16:25

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Tomkop


Re: Pali bezpiecznik na wstecznym

Postprzez Doktor jcb » 03 Lut 2023 10:06

Sygnał cofania to ten sam prąd z tego samego bezpiecznika co jazda cofania. Może brzeczka nie miałeś. Ale wiązka jest na pewno

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Pali bezpiecznik na wstecznym

Postprzez BKK » 03 Lut 2023 12:57

Tylko przepatrzyłeś? Tu trzeba zastosować metodę radzieckich uczonych - Macajewa i Szarpakowa. Wyciągasz bezpiecznik, w jego miejsce wkładasz żarówkę 21W na kabelkach tak, żebyś ją widział. Leziesz w maszynę i macasz, i szarpiesz przewodami wiązki. Jak żarówka się zaświeci, to masz miejsce zwarcia.

BKK
Młodszy operator

Maszyna: różne naprawiam

Firma: prywatna działalność, elektromechanika pojazdów nietypowych, motocykli, wynalazków, zabytków


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej