wibako

Jcb 3cx 4x4 przy nabieraniu urobku

Jcb 3cx 4x4 przy nabieraniu urobku

Postprzez TurboDZIK97 » 10 Kwi 2023 23:32

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 1992

Witam jak jest u was w waszych JCB? ja przy nabieraniu urobku przednia łyżka przy właczonym 4x4 koła się nie ślizgają stoją w miejscu czuć że koła pchają łyżkę pełna nabiera bez problemu , natomiast przy wyłaczonym 4x4, czyli jak nabieram urobek na 4x2 to tylne koła przy dużym obciążeniu się ślizgają pełna łyżkę również bez problemu nabierają, pytam bo wydaje mi się że przy włączonym 4x4 przy nabieraniu urobku wydaje mi się że wszystkie koła powinny się ślizgać przy obciążeniu, a ślizgają się przy wyłaczonym przednim napędzie, dodam że sprzęt nie ma turbo, a i co do mocy to z przy nabieraniu urobku z przednim napędem maszyna jest ciut silniejsza niby dużo to nie daje ale zawsze więcej nabiera tej ziemi na łyżkę mimo że koła nie zrywają gleby, wszystkie 4x4 zrywają glebę np. gdy jadę po błocie

TurboDZIK97
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 23 Wrz 2022 22:00

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Brak


Reklama

simmet

Re: Jcb 3cx 4x4 przy nabieraniu urobku

Postprzez zeppelin zm 15 » 11 Kwi 2023 08:02

Nabierając ziemię i delikatnie podnosząc łyżkę baardzo mocno dociążasz przednią oś i jeśli nie ma błota przyczepność jest bdb to może i ci się przednie koła nie "kopią". Jak wyłączysz przedni napęd i nabierasz ziemię to tył jest odciążany więc to norma że mało co i tylne koła kopią. Z biegiem lat na pewno maszyna nie ma nominalnych parametrów technicznych mocy więc ma być prawo być ciut słabsza. Powodem może być np układ zasilania jeśli obroty silnika spadają podczas dużego obciążenia. Ale z racji wieku jeśli radzi sobie maszyna dosyć dobrze, nie masz problemu z nabieraniem ziemi to za dużo bym nie grzebał.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Jcb 3cx 4x4 przy nabieraniu urobku

Postprzez TurboDZIK97 » 11 Kwi 2023 21:09

zeppelin zm 15 napisał(a):Nabierając ziemię i delikatnie podnosząc łyżkę baardzo mocno dociążasz przednią oś i jeśli nie ma błota przyczepność jest bdb to może i ci się przednie koła nie "kopią". Jak wyłączysz przedni napęd i nabierasz ziemię to tył jest odciążany więc to norma że mało co i tylne koła kopią. Z biegiem lat na pewno maszyna nie ma nominalnych parametrów technicznych mocy więc ma być prawo być ciut słabsza. Powodem może być np układ zasilania jeśli obroty silnika spadają podczas dużego obciążenia. Ale z racji wieku jeśli radzi sobie maszyna dosyć dobrze, nie masz problemu z nabieraniem ziemi to za dużo bym nie grzebał.

w zasadzie to ja tylko pytam bo nie wiem czy to jest normalne myślałem że maszyna to aż powinna się zakopywać no ale myliłem się z drugiej strony też możesz mieć rację sama maszyna waży 8 ton, a napedza ją mała pompa transmisyjna i jak na nia się patrzy to takie małe a ile roboty robi, kolejna sprawa kolejne obciążenia przy nabieraniu pełnej łyżki dla ładowarki jest to męczące to i zabiera sporo mocy a jeszcze jak używam hydrauliki to juz cały silnik obciążony, chyba za bardzo się przyzwyczailem do fadromy w pracy bo to ma mocy w chuy.

TurboDZIK97
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 23 Wrz 2022 22:00

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Brak


Re: Jcb 3cx 4x4 przy nabieraniu urobku

Postprzez Jarewa » 12 Kwi 2023 11:12

W tych nowszych po 2000r na jedynce koła mielą z dużym gazem jest spory zapas mocy

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Jcb 3cx 4x4 przy nabieraniu urobku

Postprzez TomaszNZM » 12 Kwi 2023 21:13

Jarewa napisał(a):W tych nowszych po 2000r na jedynce koła mielą z dużym gazem jest spory zapas mocy

właśnie czasami jak dobrze ładowarkę ustawię i dam dobrze gazu to czasem koła zamielą,ale zauważyłem że jeśli koła mielą sprzęt szybko się zakopuje i traci na przyczepności bo zaora dziury pod kołami a urobku nie nabierze bo ma opór, w sumie ten za duży zapas mocy też ma swoje wady.

TomaszNZM
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 18 Lut 2022 20:34

Maszyna: JCB 3CX 1992 rok

Firma: POL BIC


Re: Jcb 3cx 4x4 przy nabieraniu urobku

Postprzez Jarewa » 14 Kwi 2023 10:13

Nie ma wad jak trzeba tira targać bo się zakopał

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Jcb 3cx 4x4 przy nabieraniu urobku

Postprzez scuaz » 23 Kwi 2023 20:18

Z tą mocą to jest już fajnie ale od 2005 roku na silniku jcb
perkins był mułowaty

scuaz
Operator

  • Posty: 373
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej