wibako

JCB '13 układ paliwowy awaria

JCB '13 układ paliwowy awaria

Postprzez Sohal1977 » 03 Maj 2023 20:31

Witam bardzo prosiłbym o jakieś rady dotychczas nie było problemu z maszyną rok 2013 przebieg 5tys mtg
Najpierw zaczęło się że nie chciała odpalać w niskich temperaturach rano zimą odpalałem na plaku później zapalała bez problemu.problem narastał przestała palić w ogóle, wymieniłem:
Węże paliwowe, separator,oczywiście filtry oryginał, dodatkowo czujnik ciśnienia na listwie,regulator ciśnienia na listwie, i nadal nic.
Znalazłem czujnik położenia wału kable były w rozsypce wiec wymieniłem. Niestety nadal nic.
Paliwo sie napewno nie wraca.
Po kilku dniach walki rece opadają
maszyną nie pali. odkręciłem zawór ciśnienia w pompie sitko czyściutki, podłączyłem pod akumulator i reaguje .przez przypadek z węża zasilającego pompe upuściłem paliwa po założeniu węża maszyna odpaliła. Powtórzyłem tą operację z upuszczaniem paliwa kilka razy i maszyna po kilku sekundach krecenia odpala.
Doradźcie co jeszcze zrobic czy szukać dalej czy pompa i wtryski na stół. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Sohal1977
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 17 Kwi 2023 09:42

Maszyna: Jcb3cx
Typ 444 TA4-55 B1

Firma: Seb-bud


Reklama

simmet

Re: Jcb awaria

Postprzez camtech » 25 Paź 2023 22:24

Obstawiam pompę... Już gdzieś czytałem o takich przypadkach i u jednego pompa, u innego listwa a u innego wtryski. Koło fortuny.
Powiadają że UPUS Z656 1-rzędowa nie da rady, potrzymaj mi piwo! Moja pasja > instalacje teletechniczne Suwałki <> monitoringi Suwałki <> kamery Suwałki

camtech
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 25 Paź 2023 22:10

Maszyna: UPUS Z656 1-rzędowa

Firma: AGRO-WŁASNA_ROLA


Re: Jcb awaria

Postprzez dawidg2 » 26 Paź 2023 02:21

A może najpierw pomiar parametrów przy pomocy kompa? Przecież to CR to wszystko powinno być no chyba że JCB nie ma diagnostyki.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Jcb awaria

Postprzez camtech » 26 Paź 2023 10:44

nie ma chyba diagnostyki, ale na bank to elektronika. Dzieje się to randomowo więc komputer powinien pierwszy to pokazać.
Powiadają że UPUS Z656 1-rzędowa nie da rady, potrzymaj mi piwo! Moja pasja > instalacje teletechniczne Suwałki <> monitoringi Suwałki <> kamery Suwałki

camtech
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 25 Paź 2023 22:10

Maszyna: UPUS Z656 1-rzędowa

Firma: AGRO-WŁASNA_ROLA


Re: Jcb awaria

Postprzez Jarewa » 26 Paź 2023 14:32

Jak cr może nie mieć diagnostyki?? A nawet jak coś to zawsze pozostają stare sprawdzone metody...

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Jcb awaria

Postprzez Doktor jcb » 26 Paź 2023 20:54

Wymień cały układ. Pompa listwa wtryski. Problemem są wtryski. Ale tego rocznika jak nie naprawisz od początku wrócisz szybciej niż co się wydaje. Do tego zrób mycie kolektora ssącego i chłodnicy EGR. No i odpowiedni restart silnika po naprawie. Będzie pan zadowolony.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej