wibako

3CX SUPER PERKINS 1004.4T Jakie ciśnienie otwarcia wtrysku.

3CX SUPER PERKINS 1004.4T Jakie ciśnienie otwarcia wtrysku.

Postprzez Czarkop » 15 Maj 2023 15:00

Marka i model maszyny: 3CX SUPER
Rok produkcji: 1997

3CX SUPER PERKINS 1004.4T Jakie ma być ustawione ciśnienie otwarcia końcówki wtryskiwacza?
silnik AB ok. 87,4 PS (90)

wtryskiwacz LRB6701421

215bar? 250?bar? 270bar? różnie wyczytałem w necie.

Czarkop
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB 3CX SUPER POWERSHIFT 97r

Firma: Czarkop


Reklama

simmet

Re: 3CX SUPER PERKINS 1004.4T Jakie ciśnienie otwarcia wtrys

Postprzez Doktor jcb » 15 Maj 2023 16:39

Perkins miał ciśnienie wybite na wtryskiwaczu albo końcówce

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 3CX SUPER PERKINS 1004.4T Jakie ciśnienie otwarcia wtrys

Postprzez Czarkop » 16 Maj 2023 20:13

Nie ma na wtryskiwaczu i nie ma na końcówce - końcówka 6801088 LUM

Czy w tych silnikach różnica była tylko w końcówkach wtryskiwaczy czy pompy były inne w 90 PS i 96 PS? Myślę czy nie włoźyć końcówek od 96 PS

Wychodzi na to ,że jednak pompy są różne.Czy montował ktoś końcówki wtryskiwaczy z 96 konnej do 90 konnej 3CX?

-- 16 Maj 2023 20:13 --

Na wtryskiwaczu jest JK - po tym w książce napraw można sprawdzić jakie ciśnienie otwarcia powinno być - ma ktoś taka książkę napraw ,żeby to sprawdzić?

Czarkop
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB 3CX SUPER POWERSHIFT 97r

Firma: Czarkop


Re: 3CX SUPER PERKINS 1004.4T Jakie ciśnienie otwarcia wtrys

Postprzez andrew8 » 18 Maj 2023 08:39

Jutro sprawdzę jak będę w biurze i podrzucę info.

Ciśnienie otwarcia wtryskiwacza : 250bar
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Re: 3CX SUPER PERKINS 1004.4T Jakie ciśnienie otwarcia wtrys

Postprzez Czarkop » 18 Maj 2023 12:21

Jesteś pewien że otwarcie 250 bar?

Po włożeniu nowego rozpylacza na starych podkładkach było ok 190 bar ,ale w necie znalazłem po numerze wtryskiwacza który powinien być zamontowany w tym silniku ,że jest ustawiony na 215 bar.Aktualnie mam zrobione 2 wtryskiwacze i ustawione na 220 bar. Nie wkładałem jeszcze wtrysków ponieważ czekam na dwie przekładki wtryskiwacza które powinny przyjść jutro,więc mogę jeszcze zmienić ustawienia.

Czarkop
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB 3CX SUPER POWERSHIFT 97r

Firma: Czarkop


Re: 3CX SUPER PERKINS 1004.4T Jakie ciśnienie otwarcia wtrys

Postprzez andrew8 » 18 Maj 2023 14:00

Tak, jestem pewien.
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Re: 3CX SUPER PERKINS 1004.4T Jakie ciśnienie otwarcia wtrys

Postprzez Czarkop » 24 Maj 2023 00:59

Andrew8 - pozwoliłem sobie do Ciebie zadzwonić ,żeby się upewnić czy te 250 bar to nie wziąłeś z sufitu i potwierdziłeś mi ,że to są dane z serwisówki.Zaproponowałeś nawet,że zdjęcie podeślesz,ponieważ nie byłem do tych 250bar przekonany i bardziej mi pasowało te 220 bar które ustawiłem i do dziś zdjęcia nie otrzymałem.Czy gdy już się zorientowałeś ,że się pomyliłeś nie przeszło Ci przez myśl ,że wprowadziłeś mnie w błąd i wypadałoby poinformować? Wyjebane co ???

PS.Dla potomnych - ciśnienie otwarcia wtryskiwacza ustawia się wg. wybitego na korpusie wtryskiwacza dwóch liter i nie inaczej.Jak coś to mam dane do wszystkich ;-)
Załączniki
JK   OTWARCIE WTRYSKIWACZA.jpg

Czarkop
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB 3CX SUPER POWERSHIFT 97r

Firma: Czarkop


Re: 3CX SUPER PERKINS 1004.4T Jakie ciśnienie otwarcia wtrys

Postprzez andrew8 » 24 Maj 2023 07:46

Sprawa pierwsza, faktycznie pomyliłem się bo wtryskiwacz JK jest pomiędzy dwoma innymi prefiksami wtryskiwacza z ustawieniem 250bar, nie miałem pojęcia, że mogłem Cię wprowadzić w błąd, więc logicznym jest, że nie dałem Ci o tym znać.

Sprawa druga, przypomniałeś się chociaż raz żebym faktycznie wysłał Ci to zdjęcie? Myślisz, że jedyne o czym myślę w ciągu dnia pracy serwisu który jest moim utrzymaniem to odbieranie telefonów z forum i błyskawiczna pomoc? Wszyscy serwisanci którzy tutaj podają jakiekolwiek informacje i dzielą się swoją wiedzą zdobytą przez kilka czy kilkanaście lat robią to za darmo i z dobrej woli. Roszczeniowcy twojego pokroju to plaga tego forum.
Załączniki
WhatsApp Image 2023-05-24 at 07.30.19.jpeg
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Re: 3CX SUPER PERKINS 1004.4T Jakie ciśnienie otwarcia wtrys

Postprzez Czarkop » 24 Maj 2023 11:56

Andrzej - roszczczeniowcy powiadasz? Całe szczęście ,że wtryskiwacze jedno sprężynowe to już naprawiałem w latach 90 tych ubiegłego wieku.Były stosowane od dawna w samochodach osobowych do czasu pojawienia się pierwszych silników CR w Mercedesach i później pompowtryskiwaczy w VW i dokładnie tak samo podkładkami były regulowane(wtryskiwacze BOSCH).Na szczęście ja posiadam odpowiednie doświadczenie ,żeby mieć wątpliwości,że po włożeniu nowych oryginalnych końcówek na tych samych podkładkach nie ma opcji ,żeby ciśnienie wtrysku zmieniło się o 60 barów ze 190 na 250 bar ;-) .Oczywiście brałem pod uwagę zmęczenie materiału - czytaj sprężyny jak również to ,że ktoś w nich już grzebał i na ucho i oko dobrał podkładki regulacyjne stąd też moja prośba o dane serwisowe.Pomimo Twoich zapewnień (dwa razy w tym poście i raz w rozmowie telefonicznej) na szczęście zaufałem swojej intuicji i doświadczeniu ustawiając początek rozpylania na 220 bar.

Ja sobie z tym poradziłem ,ale co gdyby pytał Pan Jan Kowalski,który nie ma doświadczenia w mechanice ,ale kupił sobie koparkę i próbuje własnymi siłami naprawić.Kupił końcówki ,poszedł do zaprzyjaźnionego sąsiada ,który ma maszynkę do sprawdzania wtryskiwaczy ,ale używa jej tylko i wyłącznie do regulacji wtryskiwaczy w traktorach lokalnym rolnikom.Ma wszystko co potrzebne brakuje mu tylko jednej podstawowej informacji ,jaką jest przy jakim ciśnieniu ma być podane paliwo do komory spalania.Jan pisze tutaj na forum dostaje odpowiedz od Ciebie ,na dole widzi ,że to SERWIS MASZYN - uznaje,że informacje z pewnego źródła i przekazuje info. sąsiadowi i ustawiają wtryski o 30 barów więcej.Mam nadzieję,że wiesz ,że ciśnienie otwarcia wtrysku przekłada się na moment zapłonu w cylindrze i jest to ważny parametr prawda? Więc Jan Kowalski dotychczas zadowolony z pracy silnika po zmianie końcówek zaczyna się zastanawiać dlaczego jego maszyna zaczęła trudniej zapalać.No i się zaczyna martwić - piszę na forum i dostaje porady typu -ustaw rozrząd na znaki i musi chodzić, pokręć pompą wtryskową - jak usłyszysz ,że twardo chodzi to cofnij pół centymetra i będzie chodzić,albo sąsiad to papudrak - jedz do serwisu co wtryski naprawią,od razu zabierz pompę bo też zjebana itd. itp. , a najlepiej to jedź do SERWISU MASZYN Pana Andrzeja.I przyjeżdża do Ciebie bidulek ,Ty wyciągasz wtryski - sprawdzasz a tam pięknie ustawione 250 bar - sprawdzasz w swojej serwisówce i przez pomyłkę ,bo ten numer wtrysku jest pomiędzy innymi to ustalasz ,że ciśnienie się zgadza.I co z fantem zrobić dalej???
Pompa do regeneracji???? ;-) Także przyjacielu drogi - nie pisz ,że jestem roszsczeniowy.Fajnie ,że pomagasz ,ale gdy już to robisz sprawdź rzetelnie informacje które podajesz.W końcu bądź co bądź reklamujesz tym swoją firmę "SERWIS MASZYN"
POZDRAWIAM SERDECZNIE.

Czarkop
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB 3CX SUPER POWERSHIFT 97r

Firma: Czarkop


Re: 3CX SUPER PERKINS 1004.4T Jakie ciśnienie otwarcia wtrys

Postprzez andrew8 » 24 Maj 2023 12:04

Jeden jedyny raz zdarzyła mi się pomyłka w podawaniu jakiejkolwiek informacji z serwisówek, każdy jest człowiekiem i może się pomylić, wrzuciłem zdjęcie z jakiego powodu taka pomyłka zaszła.

Tak, uważam, że jesteś roszczeniowcem bo gdybyś chociaż raz się przypomniał odnośnie informacji którą chciałeś uzyskać a nie uwazał, że Ci się to należy to jeszcze raz otworzyłbym program, wysłał zdjęcie po czym sam zauważył mały błąd który popełniłem przy podawaniu danych.
Daruj sobie proszę pisanie elaboratów :)
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Re: 3CX SUPER PERKINS 1004.4T Jakie ciśnienie otwarcia wtrys

Postprzez Czarkop » 24 Maj 2023 12:24

andrew8 napisał(a):
Tak, uważam, że jesteś roszczeniowcem bo gdybyś chociaż raz się przypomniał odnośnie informacji którą chciałeś uzyskać a nie uwazał, że Ci się to należy to jeszcze raz otworzyłbym program, wysłał zdjęcie po czym sam zauważył mały błąd który popełniłem przy podawaniu danych.


Z szacunku do Ciebie ,a właściwie Twojego czasu nie wypadało mi wydzwaniać i dopytywać i jednym słowem zawracać dupę ,dlatego też wysłałem SMS z przypomnieniem,żebyś wiedział ,że jest ktoś kto prosił o sprawdzenie gdy już znajdziesz chwilkę.
Spokojnie Andrzej - nic się nie stało.Dziękuję za poświęcony mi czas i to ,że chujnia z tego wyszła nic nie zmienia ;-)W sumie dzięki Tobie wszedłem w posiadanie dokumentacji ,która pozwoli mi na dalszą pracę przy silniku mojej kopaczki bez zbędnego zawracania dupy takim kolegom jak Ty.
Pozdrawiam Andrzeju jeszcze raz serdecznie.

-- 24 Maj 2023 12:24 --

andrew8 napisał(a):Jeden jedyny raz zdarzyła mi się pomyłka w podawaniu jakiejkolwiek informacji z serwisówek

Andrzej - jeden jedyny raz ktoś Ciebie przyłapał ;-) , bo ile razy się pomyliłeś to nawet Ty nie wiesz.

Czarkop
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB 3CX SUPER POWERSHIFT 97r

Firma: Czarkop


Re: 3CX SUPER PERKINS 1004.4T Jakie ciśnienie otwarcia wtrys

Postprzez andrew8 » 24 Maj 2023 15:03

Z szacunku do mnie mogłeś zadzwonić albo napisać smsa, że popełniłem błąd a nie sądzić, że wiem, że taki błąd popełniłem i nie dałem Ci znać, że podałem Ci złe informacje, zamiast pisać elaboraty na forum. Miałeś chyba numer telefonu, prawda?

Co do ewentualnych błędów w przekazywaniu informacji, są inni użytkownicy na forum którzy weryfikują informacje podawane przez innych.

Kończę dyskusje, powodzenia w naprawie.
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej